Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

se mai greseste sexul lui bb?


Recommended Posts

Mai eu asa m-am enervat dar pe prietenele sfatoase (care nici macar nu au copii...), ca mie un dr mi-a zis la 16 saptamani ca e baietel, alt dr la 24 de saptamani mi-a zis acelasi lucru si totusi aveam prietene care imi ziceau ca o sa vezi ca e fata si ca era cordonul ombilical nu dovada ca e baiat etc.... ce credeti ca a fost? Baiat... si cand s-a nascut nu mi-au zis ce e si am intrebat eu si am aflat ca e baietel...asa cum si stiam de altfel.... deci eu zic ca aceste greseli nu sunt atat de comune, dar orice ar fi sanatos si frumos sa fie![pup] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
a patit-o si sora prietenei mele... toata sarcina i-a spus ca are fetitza si s-a nascut baiat. Imi povestea prietena mea ca a fost un scandal monstru in spital. Tatal a refuzat sa creada si a cerut test de paternitate, iar mama era consternata. Doctorul care a operat-o a incercat sa-l convinga ca el personal l-a scos pe bebe din burtica si nu i-a schimbat nimeni copilul. Acum au un baietzel minunat cu o povestioara haioasa la nastere. Ca o statistica, mie Dr. Pop mi-a spus ca rata de corectitudine este de 99%. Uite ce poate sa faca 1%. Numai bine, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat Freia.Si mie mi-au spus pe toata durata sarcinii ca o sa am o fetita,asta in conditiile in care am facut nenumarate ecografii!!!!!!Eram asa de sigura ca o sa fie fetita incit seara(aveam programata cezariana pentru dimineata urmatoare!!!!!) ii telefon mamei si ii spuneam sa nu uite de cerceii fetei, ii dadeam sfaturi ref.la nuanta de roz ptr lucrusoare (superstitioasa fiind, nu am cumparat nimicinainte!), etc.Si vine ora H, ma trezesc un sfert din anestezie si intreb totusi ce este.Mi se raspunde baiat!In amorteala aia, nu reuseam sa gindesc prea bine, la care le spun scurt ca nu este al meu, ca eu am fata si mi-au schimbat copilul[alcool]!Ce s-au mai amuzat dupa aceea pe seama mea!!!!!Si nu am fost sigura pina nu l-am vazut,s-au mai bine zis mi-am vazut trasaturile pe un chip de baietel (la nastere semana perfect cu mine![mamica]).Asta se intimpla in urma cu sase ani......probabil ca de atunci s-au mai perfectionat si aparatele si medicii!!!Si de atunci sint 100 % mama de baiat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut in sapt 18 o eco la dr Pop si mi-a spus ca e fetita, mi-a dat si poza cu pricina, asa incat, desi initial credeam ca voi avea baietel si toata lumea imi spunea ca presimte ca e baiat, am luat-o de buna si acum ma gandesc cu drag mare ca e fetita. Oare sa ma astept si eu la vreo surpriza? Ca deja ne-am gandit la nume si la tot restul, cred ca si eu as avea un soc! Dar vorba ceea, sanatosi sa fie, ca noi ii iubim orice ar fi! Mel, eu stiu ca de prin saptamana 16 se vede mai bine, dar daca ai fost la un eco performant nu e exclus sa fie ce ti-a zis. Nu ne-ai spus ce ti-au zis ca e! Paste fericit tuturor! Anemona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira au facut si tridimensionala.. si eu am facut (la mine a fost ok...bun Dl. Dr Pop) . Si eu am primit poza... nu am sa-i uita fata Dr Pop cat oi trai. I-am zis ca eu simt ca am baiat si el nu stie sa citeasca aparatul... a zambit, dar eu eram cu ochii in lacrimi asa ca mi-a scos o poza cu sexul bebelului ca sa imi demonstreze ca e fetitza. Eu am tot sperat pana la nastere ca e baiat... dar dom doctor avu dreptate. Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele eu nu am aflat inca ce este pt ca atunci cand am facut eco mi-au spus ca bb nu este chiar in regula. Prin urmare nu mi-a mai stat capul sa intreb ce este si nici dr-ului. Pana la 20 de sapt oricum mai am ceva emotii sa vad ca totul este ok si abia apoi ma pot gandi si la sex. Oricum doresc din tot sufletul meu sa fie baietel. Nu pot spune ca nu-mi plac fetitele - sunt dragute si gingase dar nu vreau una pt mine. Pupici Mel 15 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tridimensionala mi-am facut si eu, la Victor Babes , m-a costat 1 500 000 lei, mi-au spus ca e baietel si asa a fost. Acolo se vede bine si daca bebe e sanatos ,daca are tot ce-i trebuie, etc. Mel multa sanatate toe si la bebel!!!! Sper ca totul sa fie bine!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ira
Daca-ti faci eco tridimensionala, costa vreo 1.700.000 de mii, acolo nu se greseste niciodata.
Ba sa stiti ca si acolo se (mai) greseste. La (orice) ecografie conteaza foarte mult cel care o interpreteaza, degeaba este ecograful super daca cel care il foloseste nu are suficiente cunostinte sau daca nu are suficienta experienta.In Ro de exemplu, ca sa obtii un atestat de ecografist, care iti da dreptul sa semnezi un rezultat de ecografie, pe linga cursul de rigoare si examenul propriuzis, trebuie sa duci o hirtie prin care alt ecografist confirma faptul ca sub supravegherea lui ai executat un numar (destul de mare,cred ca vreo 1000, nu mai stiu exact, depinde de tipul de eco pe care il practici) de ecografii. Credeti-ma ca obtinerea acestei hirtii este de multe ori o simpla formalitate,nimeni nu verifica daca ceea ce scrie in hirtia aia este adevarat sau nu, asa ca... Uneori se mai practica si urmatoarea varianta: unul face investigatia, altul semneaza (fiindca numai ala are teoretic dreptul sa faca investigatia respectiva). Nu uitati ca "A gresi este omenesc", asa ca presupun ca si peste 2000 de ani se va putea gresi la determinarea prenatala a sexului copilului, indiferent de superaparatul cu care se va face investigatia. Apropo, presupunind ca vorbeati despre Dr. Pop Adrian Mircea de la Diagnosis (cel care inainte a fost la Olimp Med), stiti ca din pacate omul a facut infarct si nu mai face ecografii fetale? (deocamdata sper!). Oricum, de principiu se recomanda ca determinarea ecografica a sexului sa se faca in saptaminile 18-20 de la momentul conceptiei , ca mai devreme de atita ......... mgh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...