Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Anticonceptionalele si kg in plus


Recommended Posts

Va salut dragele mele si vreau sa va urez de pe acum un Paste fericit si "Cristos a Inviat"[paste] Am un an si cateva luni de cand iau anticonceptionale recomandate de doctor;prima data mi-a dat "Diane 35" si le-am luat timp de 4 luni si m-am ingrasat 3kg;Dupa ce le-am terminat am fost la control si mi-a dat "Yasmine" si iar m-am ingrasat cu inca 2kg; Voi ati patit asa ceva? pupici Iuli2you
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, eu am patit cu Rigevidon, acum vreo 7 ani, am luat cam 2 ani si intr-adevar m-am ingrasat. Adica mincam absolut la fel, ba chiar cu mai multa grija, pt ca stiam ca de la ele te poti ingrasa, si totusi puneam pe mine incet si sigur. Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat microgynon 21- de la 20 ani pina acum 2 ani cind m-am hotarit sa o fac un copil(cam 12 ani) .Nu m-am ingrasat deloc, nu am avut probleme de acest gen.Problema e ca la administrarea indelungata a anticonc. creste riscul acidentelor vasculare daca fumezi, te patezi in timp (ce am patit eu cam de acu 2 ani)pe fata, are si parti bune rol anticancerigen ,sistem de contraceptie, reglarea ciclului(mie chiar si dupa atitia ani nu mi s-a reglat.Cum am oprit administrarea lor cum a inceput sa vina haotic "tovarasul".)..Alegerea apartine fiecaruia.Eu sint ptr. prezervative! De sterilet m-am lamurit, cu pastilele nu mai vreau sa le iau am o virsta deci ma opresc sa le mai utilizez.Aici stiam ca se fac analize de sige (sa vada daca ai risc sa faci tromboflebita) si inca ceva(nu mai stiu exact) si in functie de analize iti sint recomandate anumite anticonceptionale! Bafta multa![canada] si tie la fel[paste] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ay, ay, ay, cum sa nu! dar nu spun cat m-am ingrasat ca sunt inca pe cale sa le dau jos. urasc anticonceptionalele pur si simplu. numa' necazuri am avut cu ele. [xx(] dar, desigur ca vorbesc din punctul de vedere al exceptiei de la regula, sunt o gramada de femei care nu patesc nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O singura perioada am luat anticonceptionale si asta dupa ce am nascut; cand copilul avea 7 luni si jumatate m-am trezit insarcinata, dupa ce am luat anticonceptionalele cu o regularitate de care nu m-am crezut in stare - ora 10,00 am, ora de Fe pt copil si Exclutonpentru mama. M-am ingrasat si a fost necesar sa fac si o intrerupere - sper prima si ultima din viata. Nici acum nu mi-am revenit dupa asta. Nu mai iau in viata mea anticonceptionale. Never. Jamais.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iau anticonceptionale de numai 1 an, mai precis dupa ce am nascut. Am aproape 36 de ani = "o varsta"! De fumat m-am lasat in timpul sarcinii. In greutate am luat zdravan inainte sa raman insarcinata (de cand am sosit in Canada). De cand am inceput sa iau anticonceptionalele pot spune ca am reusit chiar sa mai dau jos din ce luasem inainte de a ramane gravida si tinand regim, e adevarat. Lupta inca nu s-a terminat, iar concluzia in cazul meu este ca (cacofonie?) kilogramele in plus nu au lagatura cu pilula, ci cu inghetata, ciocolata, si alte " mici slabiciuni" ale mele...[pofta] [bang] Un Paste fericit! [paste] Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca participati la discutie pe aceasta tema! Mie una nu-mi place sa folosesc prezervativul si nici sotului, sterilet nu, iar singura solutie sunt anticonceptionalele; de la inceputul lunii le-am intrerupt si vreau sa tin si o cura poate dau jos kg pe care le-am pus pe mine; daca se intamla ceva sa raman [gravi]asta e, la varsta mea (23)merge de acuma,nu? v-am pupat iuli2you[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat doar 3 luni in viatza mea anticonceptionale si nu pot spune ca m-am ingrasat insa dupa aceea am ramas insarcinata si am "recuperat" - vreo 22 kg. [pup] si [paste] la toata lumea, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat in Romania Microginon si nu am avut nimica (2 ani), apoi in SUA am luat Allesse si m-am ingrasat si am si ramas gravida pe ele....asa ca nu mai vreau sa iau, cel putin din astea americanesti...[xx(] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...