Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cainii periculosi


Recommended Posts

Draga Maggda, Mai citeste o data mesajul postat mai inainte (nu asta ultimul cu explicatii) si o sa vezi ca limbajul folosit de tine apartine nu cotetului cainelui, ci canalului. E treaba ta ce gandesti, cum gandesti, dar ai face bine sa te abtii de la astfel de comentarii. Sunt penibile, jignitoare (povestea cu baba - lasa ca ajungi si tu la varsta ei si cred ca vei fi super-incantata sa se vorbeasca asa despre tine indiferent ce faci-) Dar iarasi te citez, e problema ta daca doresti sa te faci de cacao si o sa creada lumea despre tine ce crezi tu desprte femeia respectiva. Cainele este un animal foarte docil. Depinde de stapan si de dresor ce iese din el. Nu poti acuza "rasa canina" de ce ai auzit sau intalnit. Dupa stilul tau de gandire ar trebui sa ucidem atunci toti arabii sau toti tiganii sau mai stiu eu care natie sau religie ? (ca si asa o parte din ei fac faradelegi !) Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
caini periculosi!nimeni nu crede pana nu ii se intampla,eu am vazut copilul vecinilor muscat de caini proprii,copilul 10 luni se juca in balcon ,era seara dupa cina ,cald toti vecini pe balcoane ,la un moment copilul a luat in mana farfuria cainilor(pitbull si boxer) si a trantit-o de pamant in acel moment amandoi caini au sarit pe copil unul l-a prins de cap iar celalalt de sold si trageau de el,mama urla ca din gura de sarpe dar nu avea curaj sa se apropie de ei iar noi care nu stiam ce sa facem pt. ca eram departe ,a venit tatal copilului din dus a lovit cu piciorul boxerul care sa indepartat dar pitbuul nimic a trebuit sa-l muste de ureche si sa-i dea cu pumnii in cap ca sa lase copilul.Sfarsitul povestii copilul cu probleme la spital si cictrice pe fata si sold (2 luni spitalizare) iar caini au fost dusi imediat de carabinieri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maggda
Liliana draga tu nu ai auzit de zoofilie?Sau crezi ca exista doar in carti???
05. Nu sunt admise jignirile, insultele E important sa ai libertatea de a exprima un punct de vedere, dar sa incerci sa impui punctul tau de vedere celorlalti e deja un atentat la libertatea lor. Maggda, acesta e un avertisment. D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maggda
Indiferent de cati ani voi avea nu voi pune mana pe telefon sa sunt la un post de televiziune si sa spun ca mai bine omor un om decat un caine!!
hmmm, oare?
quote:
Originally posted by maggda
Eu personal pe stapanii care-si plimba cainii pe domeniul public fara botnita i-as pune la zid cu potaile in brate si [bruta][bruta][bruta].
[quote]Originally posted by maggda
pe stapanul acestui caine chiar daca ma considerati mai mult decat dura, i-as taia zilnic cate o bucatica din carne, sa vada cum e sa suferi. [\quote] Pe langa tine un pittbull pare un inger. Macar el nu are constiinta a ceea ce face, o face din instinct. Tu alegi cuvintele si imaginile cu buna stiinta. D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by maggda
Ce-mi place subiectul acesta!Eu personal pe stapanii care-si plimba cainii pe domeniul public fara botnita i-as pune la zid cu potaile in brate si[bruta][bruta][bruta].
quote:
Ei bine pe stapanul acestui caine chiar daca ma considerati mai mult decat dura, i-as taia zilnic cate o bucatica din carne, sa vada cum e sa suferi.
quote:
Cand a fost actiunea lui Basescu in Bucuresti, o baba la menopauza a sunat si a spus ea mai bine omoara un om decat un caine.Poate ca baba si-o pune cu cainele?!Ca doar ce altceva poti sa spui despre un om care gandeste asa?????
quote:
Si eu am un caine la casa, ii gatesc separat, imi place de el dar ma opresc la limita dintre om si animale, totusi nu ne putem amesteca
[:D] Hai, ca ai umor.......
quote:
Suntem o specie superioara animalelor.
Dupa toate cele de mai sus, tu spui asta??? Esti...........incalificabila............ De altfel de "inteligenta" si "intelepciunea" ta ne-am mai lovit si pe la topicurile de pe "Parintii intreaba, parintii raspund"......[:D] Ar trebui sa fii data ca exemplu: NU FACETI CA EA!!! [:D] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu atat vreau sa spun. Intr-adevar suntem o rasa superioara, dar tocmai aceasta superioritate nu obliga. Ne obliga fatza de animalele pe care le-am luat in grija, ne obliga fatza de cei din jur, ne obliga fatza de noi. Si eu am caini. Am si in Romania, si cand am venit in Japonia mi-am cumparat inca unul de aceeasi rasa. Si nu e o rasa usor de ingrijit pt ca e vorba de un dog german. Sunt caini masivi, care au nevoie de multa iubire si de multa intzelegere. Dar sunt blanzi si educatzi si asta pt ca m-am ocupat de ei. Au fost responsabilitatea mea, si nu mi-am batut joc de cuvantul meu atunci cand m-am angajat sa am grija de ei.
Intr-adevar stiu ca in Romania exista o lege privitoare la cainii potentzial periculosi. Stiu ca ei trebuiesc luatzi in evidentza de asociatziile chinologice si doar pt rasele precizate in legea respectiva sunt obligatorii botnitzele . Toate situatziile groaznice pe care le-atzi povestit (copii sau batrani muscatzi de caini) se datoreaza indiferentzei si lipsei de responsabilitate a stapanilor. Mai bine spus a noastra , celor "superiori"!!![mariaj] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...