Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cainii periculosi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 83
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ira, si eu, ca si tine am strans informatii despre diverse rase de caini (cam de vreo jumatate de an - de cand ne-am mutat la curte). care-i mai prietenos, care-i mai bland..samd. Intr-o buna zi cineva, de pe un site de specialitate mi-a ras in nas. Mi-a zis cam asa: cand iti iei un caine, il iei pentru ca simti ceva pentru el si nu mai conteaza nimic altceva. Am cam marait eu dar..mare dreptate a avut. Pe scurt: am adoptat un catzel maidanez abandonat (era legat cu sarma de un gard), are 3 luni , il cheama Capone si mi-e drag de el de nu mai pot. Nici nu-mi imaginam cata bucurie imi va aduce, cum se bucura cand ma joc cu el, cum ma cearta cand n-am timp de el, samd. Si cu Sanziana se intelege super. Cam asta-i parerea mea.
quote:
Originally posted by Ira
Am uitat sa va mentionez, chiar daca nu se incadreaza in sub. cu agresivitatea, ca vrem si noi sa ne cumparam un caine, peste vreun an, dar am vrea sa fie bun, bland, cu parul scurt, talie mijlocie spre mare, sa iubeasca copiii si sa nu alerge mult, ca nu are cu cine :-). Oare ce rasa o fi asta?
Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana [bis][bis][bis] Macar tu ai inteles ce tot boscorodeam eu in mesajele mele..[:D] Ira, Cateva rase potrivite pentru copii ar fi: caniche (se tunde), bichon (talie mica se tunde), cocker (din cate stiu nu lasa par), dalmatian (par scurt). Daca copiii sunt inca micuti, ar fi indicat sa alegi o rasa de talie mica (dalmatianul este talie medie!). Numai bine [quote]Originally posted by liliana csaki
Fetele, luati-o mai usor, v-ati cam incins si nu e bine ca uite,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare,OtiliaLia,chiar nu poti nici macar in subiectul asta cu si despre caini sa te abtii de la apropouri la adresa arabilor ,tiganilor,si a altor religii? Cred ca iti zici oful destul in alte topicuri,te rog mai lasa ura si ranchiuna la o parte. Dupa cum stii in comunitatea noastra sunt oameni si de alte religii si/sau etnii. http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3 lucruri vreau sa zic: 1. Din pacate multa lume isi revarsa frustrarile pe forum...[:(] 2. Din pacate sunt unii care au placerea de a fi mereu "Gica-contra", chiar daca n-au habar de subiect, si nici o parere de exprimat........just for fun....... 3. Ira, de acord perfect cu ce zice Liliana Csaki (si eu am labrador, mascul de 3 ani), cu o singura obiectie (venita din experienta mea cu cainele meu): alearga FOARTE MULT!!!! Dupa alergare pe langa bicicleta de 1/2 de ora, de-i atarna limba pe afara (dar ii place la nebunie!!), vine acasa si continua turele prin curte, provocandu-ne la joaca!!! [:D] Asta poate i se trage si de la faptul ca a trait de mic la curte, si mereu a alergat cat i-a placut.....in rest sunt niste caini PERFECTI (parere personala [:)]) Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...