Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vizitati Kenia!


Recommended Posts

Hai sa va spun ce am facut! Am dat toata jumatatea asta de zi telefoane la toate ambasadele Keniei si Romaniei de prin toata lumea - kenienii nu pot spune 100 % daca am nevoie de viza dar nici nu vad vre-o problema, romanii (toti!) dupa ce-ti dau peste nas ca nu e problema lor (un pic de dreptate au, dar eu am tinut-o una si buna ca ei trebuie sa stie pe unde au voie sa se plimbe liber romanii) mi-au spus ca am nevoie de viza. Deci... am ales si eu agentia de turism care mi-a spus ca e totul ok si nu o sa am probleme, si deci cam asta ar fi! Ma cam doare capul, totusi de-abia astept sa plecam! Va pup dulce si va multumesc frumos tuturor pentru ajutor! kika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca mai ai chef incearca si la Berlin : 030 2592660 (daca n-ai facut asta deja). Din cate am citit eu viza se poate obtine si pe aeroport dar mare atentie : - daca avionul ajunge noaptea, formalitatile s-ar putea sa dureze pana la ziua; - functionarii sunt corupti si ... "infometati"; - in mod obisnuit cozile sunt de cca. o ora Deci Drum Bun si sa ne povestesti cum a fost !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Am revenit, si a fost super! Nu e nevoie de viza dinainte, o primesc si romanii ca toti ceilalti cetateni straini la aeroport, formalitatile nu dureaza mult, viza costa 50 de dolari si merge totul repede. De retinut: Kenia trebuie neaparat vizitata, este o calatorie emotionanta! De povestit ar fi foarte multe, dar trebuie sa vezi ca sa crezi, in primul rind oamenii sint foarte prietenosi dar la modul serios si atit de saraci... nu se pot descrie conditiile in care traiesc - am vizitat un sat african (scoala, super-market si doctor) si totul este incredibil, oameni sarmani intr-adevar... dar atit de blinzi! Mombasa este o senzatie in sine, un oras suprapopulat, mase de oameni sarmani, copii desculti, animale de casa, totul laolalta, nu stii ce te misca mai mult; saracia, mizeria, privirile oamenilor... In rest pentru turisti paradis... colivii de aur cu privelisti minunate, Oceanul Indian este tot ce am vazut eu mai minunat in lumea asta, personal si servicii super (se vede ca au fost dresati englezeste) in conditii relativ simple - in orice caz foarte foarte multe lucruri minunate de vazut! Vizitati Kenia! kika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kika, am fost si eu in Kenya acum cativa ani si am amintiri minunate...In afara de peisajele extraordinare, animale salbatice, rezervatia Masai Mara, etc, si mie oamenii mi s-au parut minunati..Pot sa spun ca in bungalowurile din Masai Mara am avut parte de cel mai bun serviciu, pur si simplu venea bucatarul si ma intreba: "ce pot sa fac pentru tine? ce ai vrea tu sa-ti gatesc azi?" si erau prietenosi, dar nu la modul servil si agasant ca in alte tari.... Daca as putea, m-as intoarce oricand sa revad Kenya.... V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...