Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (20)


Recommended Posts

'neatza! Dragutzelor, fi-miu a dormit 11 ore azi noapte fara sa se trezeasca!!!!! Ura!!! Ce sa zic, e a treia noapte in care doarme bine. Se pare ca l-au mai lasat durerile de dinti. Julia, si eu il mai las pe Luca in jur de 15 min pe zi (in 2 reprize) in premergator, dar el sta bine in fund, de acum... Oricum, nu se deplaseaza, sta acolo si se joaca cu jucariile. Gata, ma cheama datoria. :)) Cine vine maine la intalnire?????? Noi spunem prezent! IOR - biserica de lemn - ora 14:00. http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Ma bucur ca am fost acceptati si iti multumesc Ileana ca ne-ai integrat si pe noi! Cu ce ar trebui sa incep nici nu stiu , deoarece sunt multe lucruri de spus. Despre voi eu stiu cam tot ce s-a scris, am vazut aproape toate pozele cu bebelusi, botezuri si parinti si trebuie sa va spun ca sunteti niste mamici adevarate si aveti puiuti adorabili! Eu, asa cum probabil ati observat am doi baieti, Leo si Luca (8ani si respectiv 5luni aprox.). La aceasta ora Luca mai trage un pui de somn, iar Leonard se uita la desene. Imi pare tare rau pentru bb bolnaviori! A fost si Luca si abia am terminat ieri tratamentul cu antibiotice etc.Daca as putea sa dau cuiva vreun sfat as fi tare fericita avand in vedere ca am experienta primului copil. Am sa revin si sper sa pot veni si eu la intalnirea de la biserica de lemn (stau destul de aproape, pe parta cealalta a lacului IOR). Ghizela,Luca,Leo http://community.webshots.com/user/ghizela 100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt tot mai topita dupa pujut, desi mai are inca momente cand imi scoate peri albi - dar m-am obisnuit sa-mi placa si momentele acelea si doar se gasesc atatea produse de vopsit parul pe piata! Acum am inteles cum e cu borcanasele...Eu am avantajul ca stau chiar langa piata (Moghioros) si gasesc mereu produse proaspete - chiar mai sunt uneori si tarani autentici, nu numai precupeti. Si mai am avantajul ca soacra-mea sta la tara, la 100 km de Bucuresti si creste pui, gaini, porci, vitel, asa ca in general nu ne lipseste carnea fara E - uri sau nitriti precum si produsele adiacente - lapte, branza, oua...Chiar in primavara asta a scos 80 de puiuti, ca de, creste nepotu' si trebuie sa pape sanatos! A, si vara binenteles avem legumele si fructele proaspete. Si binenteles ca ii mai am si pe bunici la Olanesti, iar acolo la fel gasesc toate produsele proaspete. Deci pot sa consider ca am noroc ca stau in Romania...[:D] Ieri i-am luat si eu un borcanel de la Nestle[:D] cu piersica mar si banana, ca imi spunea Kokolina ca poate o sa-i placa mai mult fructele la borcanas. As, de unde,il scuipa parca si mai rau decat marul facut de mine, eu cred ca asta seamana cu tac'su, n-are treaba cu fructele, carnita e la putere! O sa vedem la timpul potrivit, pana atunci incingem [blabla][haibat]cu marul si biscuitele! [q] Buli, mersic de raspuns, dar oare de ce doctora mi-a spus sa mai astept? E adevarat ca Stefi suge bine, uneori prea bine...[:D]Aseara a papat spre exemplu 300 ml![8D] Dana imi pare rau pentru tine, eu gandesc ca totusi ai vreun virus care isi face de cap prin sangele tau! Carmen, Elena, stati linisitite, isi revin puiutii! Cum spunea si Vikinga, nu-i putem tine in glob de sticla, si apoi e stiut ca un bebelus duce mai bine boala decat un om mare. Rabdare ca se fac ei bine! Va pupicim, Carmen si Stefi 4 luni si o spatamana http://community.webshots.com/user/carmena092003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-ela, felicitari pentru dintisorii lui Dustin. Se pare ca se largeste gasca de dintosi [:D] Sa inteleg ca ai facut operatie de varice ? Cum a fost, nu te mai doare ? Si maica-mea a facut mai de mult, dar tot o mai durea un pic si dupa. Ellie, mie una mi-ar fi frica sa-l ridic de capusor. Nici n-am auzit inca de practica asta, dar pare periculoasa, nu stiu ce sa zic. Mamici cu bebici bolnaviori, lasati ca trec toate, se fac ei bine. Stiu ca pe moment e tare nasol, ca mama ti se rupe sufletul si simti ca se prabuseste cerul pe tine (cel putin eu asa sint [bang]), dar cind incepe bb sa zimbeasca iar, parca sterge tot necazul cu buretele. Si mie mi-e tot mai drag, mi-e frica ca o sa incep sa-l cam alint [:D], dar deh, un pic de alint acolo nu strica... Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va intreb : cum preparati pireul de mar ? Pe razatoarea de sticla sau in blender ? Chestia e ca blenderul are lamele metalice si se oxideaza marul, dar si dupa ce-l dau pe razatoarea de sticla tot se oxideaza, asa ca nu stiu cum e mai bine. Voi ce ziceti ? Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Buna ziua la mamici si bebici si [s] tuturor! Sunt o mamica de "Ianuarie-Februarie 2004" bebelusii mei implinesc in curand 3 luni si am inceput sa studiez cum e cu diversificarea. Si inclin spre borcanele. Va rog mult sa imi spuneti, in Ro, care gama acopera tot necesarul bebelusului? Va multumim anticipat, Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IOANA draga, de ce nu incepi un picut mai tarziu adica de la 4 luni? nu e bine sa te grabesti atat de tare! la varsta de 3 luni bebelusii nu digera si efectiv mancarea e inutila.[flo][pup] GHIZELA eu nu pot sa vad pozele de la linkul de pe webshots dat de tine! allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...