Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (20)


Recommended Posts

Allya, am comandat eu ieri din Germania Humana si Hipp, uite doua web site-uri, una nu mai poti comanda decat pana la 1 mai, dar cealalta e mai scumputa. www.gefion.de asta e mai scumpa si la pret si la transport www.apollopharm.de zic ca-i destul de rezonabila, transportul e flat fee 35 de euro. By the way, am cumparat de pe amandoua site-urile, gefion.de e putin mai grijuliu cu impachetatul. Bineinteles, amandoua sunt in germana. Dar daca la vrei pe cele care le am acuma ti le trimit cu mare placere. Al meu nu le mananca si e pacat sa se iroseasca. Sunt putine locuri de unde poti comanda ca sa-ti trimita aici. Eu am cumparat grisul pe care-l mananca cu placere si de curiozitate niste borcanase si alte chestii, printre care si cosmetice, ca stii cum sunt cele de aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
http://www.hipp-shop.de/hippCYshop/linkpage.php3?page=../neue-produkte/start.php3&rubrik=produkte&navi=../navi_re-np-ng.php3&usernummer=1006809-282209131. Asta e linkul de la magazinul online de la Hipp, si au si legume, si fructe. Numai ca nu stiu cum o sa faceti cu livrarea, ca ma indoiesc sa livreze si in SUA. Am fost la pediatra si Matei e "pedepsit" cateva zile, adica nu are voie decat lapte special formula pentru diaree, numai supa de morcov si morcov pasat, si la fructe banana si/sau mar copt. Maine ii fac o coprocultura si luni merg iar la control cu el. Fir-ar sa fie [bang], pana acum nu am avut nici o problema cu el, cred ca era cazul sa vad si eu cum e sa fie copilul marait, ca azi a plans toata ziua, parca avea colici (sau poate chiar avea, daca are burtica deranjata). http://community.webshots.com/user/carmen77102 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VIKINGA multumesc! da asa-i glutenul trebuie evitat! bine faci ca citesti compozitia la ele! CARMEN bine ai revenit! sanatate la Matei! merci de website! si eu am o parere buna de Gerber (incearca si Tender Harvest de la ei sunt f bune, adica la bebe ii plac), aicea sunt majoritare pe piata. Hipp as incerca numai intr-o luna doua, Nestle, asa din auzite si in urma incercarii laptelui praf de la ei Nestle Godd Start cu DHA si RHA (care e extraordinar), mi se paruse mie ca e o firma ca lumea si vroiam sa vad cum e. Ce am gasit eu la canadieni de la Nestle nu e prea variat de asta ma interesam, dar sunt se pare si mai scumpe, aicea Gerber gasesc in jur la 0.50-0.65 $ borcanelul. LAURA nu arunca cerealele nemtesti, poate papa al tau mai tarziu si daca tot nu papa, apoi o sa ti le cer daca nu e deranj. Nu e nici o graba la noi. DANA mama, stiu ce e ihtiolul si cat de negru si puturos e...da aicea nu gasesc, insa mi-am pus crema cu antibiotic si am stors puroiul, sper sa treaca odata afurisenia...multa sanatate si tie si la bebe! JULIA eu bag cateva cafele pe zi in care torn jumate de cana de lapte, e drept ca nu tari ca in Romania, americanii le fac asa mai lungi, eu ceva intre, plus lapte.... pe Alex nu-l agita, nu-l afecteaza cu nimica....nu e f indicat daca alaptezi, dar fara cafea as fi zombi ca sunt f hipotensiva... Vezi cum reactioneaza printesica si iti dai tu seama daca poti au ba bea cafea si cat de multa e OK, dar dupa parerea mea poti sa bei linistita o cana ca si LAURA. VILMA bine ai revenit! GHIZELA bine ai venit! tot n-am vazut pozele da ma uit mai incolo ca is curioasa! va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allya, ai incercat cumva si Similac? Eu trebuie sa-i suplimentez dimineata cam 2oz cu lapte praf, si am ales Similac. Din asta i-am dat si lui Calin, si i-a placut. Nu zice nimic pt ca dimineata e flamand. Azi are diaree nu stiu din ce, ca nu a mancat nimic deosebit. Cat priveste cerealele ti le dau cu multa placere pt ca oricum am prea multe. Carmen, nu livreaza in America, ci doar in anumite tari din Europa, tocmai m-am uitat pe web site.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura pitica papa multe mese de lapte ziua ca suge doar de la un piept si f putin,cred ca mai mult ii place sa stea cu tzitzi in gura,dar seara papa bine la 11 si se mai trezeste la 9-10 dimineata. Azi i-am facut cereale,orez cu mar si i-am dat doar citeva lingurite,dupa care a inceput sa urle ca mai vrea.De multe ori cind maninc eu ceva se uita la mine,plescaie,deschide gurita si mesteca si ea,iar eu atunci ii dau si ei putin sa guste ce pap eu.Chiar si eu ma mir ca maninca supa de legume ca mie nu-mi place deloc fara sare,dar ea nu zice nimic,mincare sa-i dau,cind vede canita ei incepe sa rida si sa chiuie, e tare bucuroasa. La voi nu stiu ce sa zic de ce nu maninca bebelusii,poate ati inceput voi prea devreme diversificarea,incercati sa le dati cind mincati si voi. Allya eu beau cafea de cind avea pitica 2 sapt,nu am vazut sa o afecteze,citeodata nu prea doarme ziua,credeam ca poate ii afecteaza sistemul nervos. Dana imi pare rau ca ai probleme,poate ca te-ar ajuta o cura de vitamine,poate e prea slabit sistemul tau imunitar. Ghizela bine ai venit. Carmen imi pare rau ca si tu ai probleme cu bebe,sanatate multa. La multi ani pt Aldito! Fetelor cam de cind este recomandat sa punem bebeii in premergator?Eu o pun pe printesa,dar nu o las sa mearga decit f putin,mai mult o p un ca ii place sa stea in el in fundulet si sa se joace cu jucariile. A inceput si ea sa fie cam rea,daca ii dau ceva si dupa il iau incepe sa urle,la fel face si daca nu o las sa se uite la tv. Pupicei Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunå måmicilor!Nu am scris de mult inså am avut o micå operatie!Am fåcut o varice cit am fost insårcinatå a doua oarå si må cam supåra!Acum am scåpat[olala]Sper cå ati avut un PASTE frumos si linistit[:)] Lui DUSTIN i-au iesit doi dinti si abia azi i-am descoperut!Nu l-am controlat de vreo citeva zile iar azi ,spre marea surprindere erau iesiti[am]Suntem tare supårati acum! Vå pupåm[pup][pup] La multi ani [s] si multå sånåtate sårbåtoritilor[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor si Bun venit mamicutelor noi ![flo] Eu sunt suparata tare , bebe Alvaro-Daniel este bolnavior si azi am fost cu el la doctor. deci de aseara nu a vrut sa pape deloc , nu laptic nu piurea de mar , si aseara toata noaptea a avut diaree de 5 ori...si foarte multe basinute a tras!..am intrat disperata azi pe la 7 dimineata pe forum"chat" si am intrebat fetele de pe chat ce sa fac(multumesc mult fetelor)...si pina la urma am fugit cu bebe la doctor...acum are febra si dr. ne-a prescris Tylenol infant si pedialyte 24 de ore cite 25-30 ml la fiecare 30 minute pina ajung la 175-200 ml asta adica pina miine, iar miine sa ii schimb formul de la Enfamil-lipil- la Isomil-DF- pentru 7-10 zile .de slabit nu a slabit , din contra are 8.200 si eu zic ca este bine ceea ce si doctorul a spus ca este bine de tot .uff sper sa ii treaca febra cit mai repede. Tot ce are bebelul meu este ca a luat un microb de la cineva din noi, si pediatrul a spus ca se poate lua cel mai mult de afara mai ales daca stam in zona cu pomi care infloresc ....(eu stau exact linga un canal cu padurea linga mine zici ca stau in gradina botanica) Am plins asa de tare ca ma doare sa il vad trist, ca ieri sa jucat toata ziua cu mine si a chiuit si deoadata gata sa bosumflat si a inceput sa aibe crampe... Aldo-Daniel -[s]La multi ani si sa cresti mare ,frumos si sa fi sanatos !!!!! dpintilie , imi pare rau ca esti ati de bolnavioara si mai ales cu furunc, ..eu imediat dupa ce am nascut am avut un mare fucurnc sub sin , care a trecut foarte greu (nu l-am agitat deloc)si am mai fost si la un control sa vad ce are de nu mai trece iar docotrul mi-a spus sa sa ii dau pace ca trece . carmen77 imi pare rau de Matei si sper sa se faca bine cit de curind !Sanatate multa . [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc inca odata de urari am sa-i dau un pupic de la voi[pup] Elena insanatosire grabnica la voinic! Nu mai fi suparata, asta e , nu putem sa-i tinem intr-un glob de sticla sa nu ajunga nimic la ei...O sa treaca. Dar stiu cum e sa aiba febra si sa fie tristut..mititelul. Carmen eu stiu bine ca Alete e de la Nestle, un mesaj mai sus asta si ziceam, incercam numai sa ma gindesc daca nu cumva pe piata americana, alete are alt nume pt ca am vazut ca Nestle au o mare piata de desfacere acolo si totusi nu am dat de Alete. Allya din ce am vazut pe siturile pe unde am intrat astazi de unde se poate comanda online, chiar daca era vb de europa, am observat ca nu au asa multe produse variate cum gasesc de ex in supermarket. Asta asa ca idee. Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...