Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (20)


Recommended Posts

Bonsoir! Ne scuzati, am cam lipsit la raport, am hoinarit azi mai toata ziua pe afara... Eu cred ca si mancarea din borcanase e buna, si mai ales o sa avem nevoie de ea prin concedii, asa ca e bine dupa parerea mea sa imbin ambele tipuri de mancare (pregatita in casa + borcanase) pentru a sti exact ce prefera si ce sa fac cand om pleca prin concedii. Ghizela, bine ati venit printre noi! Va adaug si pe voi pe lista. Na, inca un Luca la gasca, oare o fi la moda numele asta? SimonaR, Luca tot pe burta doarme, nu e cazul sa te stresezi sa-l inveti si altfel, ca n-o sa ai nici un succes. [:D] Cam de pe la 6 luni Luca a inceput sa mai doarma si pe o parte, dar se intoarce singur, in pat adoarme tot pe burta. Carmen si Elena, imi pare rau ca aveti copii bolnaviori... Insanatosire grabnica! Ma duc si eu la nani, Va pupam, Ileana si Luca (6 luni si 13 zile) NOI VENIM SAMBATA LA BUCURESTI! Ne vedem la 14 in IOR la bisericutza de lemn? http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In legatura cu borcanasele sunt perfect de acord cu Vikinga. Si eu am mai mare incredere in borcanse care sunt controlate si paracontrolate decat in legumele si fructele care nu se stie de unde vin. Din nefericire am auzit ca numai produsele de pe piata germana sunt controlate (cel putin de catre nemti), cele pt. export nu. Dar nu cred sa faca ei magarii si la produsele pt. export sa nu respecte standardele. Oricum o prietena de-a mea care si-a petrecut vacanta in Canare a carat dupa ea borcanase cumparate in Germania. Pupici, Cristina + Luana Carla (11.11.03) http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am promis ieri ca intru pe net si seara dar m-a apucat o lene si un somn de am renuntat. Ven sper ca maine avem si noi pozele pe net ca azi a uitat sotiorul sa le scaneze. Tu stii ca ma cheama Carmen, dar fiindca mai sunt Carmene pe aici eu o sa fiu Tutzi [:)]. Carmen77 la Lotus ne facem cumparaturile dar nu intotdeauna au mai multe sortimente de papica pt bebei, oricum o sa merg zilele astea pe acolo. Ce voiam sa va zic? Voua nu vi se intampla ca in ultima vreme sa va iubiti mai mult copiii? Eu am iubit-o de la inceput pe gagalice, dar acum parca e altfel. Cand o vad cum imi zambeste smechereste daca vorbesc cu ea, cum rade in hohote sau cum se chinuie sa ajunga la jucarii mai departate (da' nu reuseste inca) ma topesc toata. Poate ca simt asa si pt ca acum sunt mai relaxata, ne cunoastem mai bine nu stiu. Cert e ca i-as face o surioara/ fratior da sa vad ce zice sotu [:)]. Le doresc multa sanatate bb-ilor bolnavi si rabdare mamicutelor lor. Si Iasmina a avut la trei luni febra 39 si fiindca pediatra ei nu era in oras am mers la spital unde ni s-a spus ca are viroza si trebuie sa-i dam doar paracetamol. Nu va spun ca a doua zi febra ii crescuse si cand a venit dr si a consultat-o avea amigdalita pt care a luat antibiotic si de la care a facut si alergie[bang]. Pupici la bebelici si mamici. Carmen si Iasmina (28.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, tu cand inghiti antibioticile alea iei si altceva odata cu ele? Pe mine m-a sfatuit o moasa ca atunci cand iau antibiotice, daca vreau sa nu se intoarca boala dupa o anumita perioda sa iau in paralel Santax (cred ca e ca un fel de panasament gastric, dar nu sunt prea sigura). Trebuie continuata adminsitrarea de Santex si dupa ce ai terminat cu antibioticele. Dupa parerea mea nu sunt bune atatea antibiotice ca ei devenit deja imuna. Poate ar fi bine sa incerci un tratament homeopat. Pupici si multa sanatate, Cristina http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, e mult prea devreme sa-ti pui Pitica in premergator. Ea inca nu sta in fundulet, nu se taraste si tu vrei sa mearga in picioare? Draga mea, ai rabdare, toate la timpul lor. In legatura cu cafeaua, una pe zi e o.k. Eu beau in ultimul timp fara cofeina si numai cand sunt in oras cu fetele ca acasa m-am dezobisnuit. In schimb acasa beau ceai verde (dar tot numai o cana). Vikinga, ne-ai amenintat cu poze si.... nimic!!!!???? Sa-ti traiasca banditul, de-abia astept sa vad poze recente. Pupici, Cristina + Luana Carla (11.11.03) http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Adevarat a inviat! Cam tarziu dar ...niciodata nu-i tarziu. Credeti-ma ...am citit azi toata ziua ce ati scris pana acum caci nu am mai intrat pe forum de cateva saptamani din alte motive decat sanatatea ceea ce din pacate nu lipseste la altii. Imi pare foarte rau ca SUNT SI BBI BOLNAVIORI SI MAMICI SUPARATE,ne rugam sa va faceti bine cat mai repede si sa fiti fericiti. VEN,iti multumesc ca ai inceput tu cu intrebarea care de fapt ,ma macina de mult dar mi-era jena sa intreb pt ca suntem si noi mai micuti avem abia 3 luni si o saptamana,nu ma gandesc sa introduc nimic deocamdata astept sa faca 4 luni...dar totusi fiindca s-a tot discutat despre acest subiect,ceva nu-mi era clar ...acum insa e limpede pt mine. Cine stie poate peste vreo luna o sa am si eu alte intrebari si va trebui sa va intreb iarasi acceeasi intrebare....nu, mai bine o sa recitesc ce ati scris acum ca va zapacesc de cap,copii vostri degraba vor merge si eu o sa intreb ce fel de suc sa-i dau..lol Despre noi ce sa va spun ,n-avem nici dintisori,nu ne jucam nici cu jucarii,dar spunem deja dada,didi si baba,sau papa..in fine e tare vorbaret,ii place atentia si sa vada mereu pe cineva in fata care sa-i tot vorbeaca,sa-l gadile sa-l bosoleasca sa-l giugiuleasca . Papa bine ,doarme bine,mi-a dormit intr-o noapte 7 ore fara sa se trezeasca ,eram fresh toata ziua si asa o saptamana dupa aia, E o mare scartzaiala,face scartz-scartz toata ziulica. Va iubim ,aveti grija de voi caci ma cheama si tre sa-l baiesc si sa-l giugiulesc. Va pupicim noi. Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va intreb,ati auzit de asa ceva sau poate ca practicati chiar. Maica-mea imi tot spune sa-l scot din baitza de capshor ca sa i se intinda gatul si sau ca sa aiba gat lung,ca cica doar masajul cu uleius la gatisor nu e suficient. Mie mi-e frica sa-l tin de cap cand il scot din apa pt ca e mare fatzailca si mi-e ca-i voi intoarce gatul Doamne fereste. Voi ce pareri aveti? Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAURA eu am incercat si Similac Advance si Enfamil Lipil pe langa Nestle Good Start, Alex a baut de toate.... Enfamilul se pare ca e mai gustos decat Similacul si are aproape aceeasi compozitie, parca au un pic mai multe DHA si RHA decat Similacul (insignifiant dpdv biochimic...[:D]), in schimb Similacul are si nucletotide care ar stimula sistemul imunitar., asa se lauda ei... Deci pt un bebelus f micut Nestle Good Start e cel mai bun ca are proteinele predigerate si deci e usor tolerat si absorbit de un nou-nascut. De pe la 4-6 luni merge orice numai sa nu fie lactose intolerant, dar nu cred ca e cazul daca la voi in familie nu e nimeni. Deci linistita poti incerca cu Similac. Eu primesc Similac Advance cu DHA si RHA pe bonuri de la WIC si pe moment am un depozit....[:D] daca vrei iti trimit, la schimb cu cerealele!...[:D][flo] JULIA pai asta ziceam si eu nu am observat sa-l agite pe copil cafeaua bauta de mine, dar daca tu crezi ca e agitata de la cafea opreste-te o vreme sa vezi daca intradevar e de la asta sau or fi dintii! oricum eu stiu ca e o fetita f activa si precoce deci asa o fi firea ei! In cartile mele ei zic ca ai voie pana la 2 cani de cafea pe zi fara probleme daca alaptezi...eu beau mai mult.... Ba da si mie imi e tot mai drag si mai drag puiutul![:D] va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...