Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va astept cu drag![flo] Gata!Ieri am primit noul catalog de la Victoria's Secret(ma tot intreb care o fi secretul ei ca arata aproape tot[:D]) si m-au facut sa plang,tot uitandu-ma la manechine si cum arata hainele pe ele.Asa ca am hotarat,nu mai tzine figura si trebuie cumva sa scap si eu de kg in plus(vreo 6 la nr. nu mai mult ca divortzeaza sotzu'[:D]),imi tai pleata(desi o sa plang mult si bine daca o fac),imi schimb culoarea la par(inca nu am ales o culoare[:D])...Am inceput deja cu o manechiura frantzuzeasca...la o mana[:D],ca la cealalta nu m-a lasat piciu.Ufff,daca avetzi sfaturi,nu ezitatzi. Si ia leitar! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'mniatza lume! a fost o dimineata tarzie la mine, am avut multe maruntisuri de facut azi, de la 7:30 ma tot invartesc p-aici. conchita, pai io n-am nic cu casiera, nu-i vina ei, ci a managementului. andrada, si mie mi s-a intamplat sa-mi dea diverse chestii pe gratis cand au gresit pretul. atunci n-ai sa ma auzi ca ma plang [:D] aida si mihaela si laura t, ma consolez la gandul ca impart cu voi frustrarea mea [pup]eh, se mai intampla, noi sa fim sanatosi, uite, azi n-am nici pe dreaq, mi-a trecut supararea, am dormit bine,ce mai, alta zi! [:)] si vin si io la cafeaua mihaelei, macar s-o ajutam sa-si termine manichiura [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin,vin,vin si eu la o felie de cozonac......si la o cafeluta!!!! CONCHITA...eu asa am patit..poate in alte state e alfel dar la noi in mi ,orce greseste la ceserie mergi la customer service si trebuie sa iti de-a discount,sau sa iti de-a pe gratis. eu asa stiu si asa am patit de mai multe ori.si sora mea la fel. MIHAELABEBE,eu vin la o cafea..ca deja parca ma drogai si eu cu cafeauea!![:D] super-lia,lasa-mi si mie o feliuta de cozonac![q][q][q]off nu ,nu mai vreau ca ce fac cu dieta? GELIZA.....eu stau in troy...suntem aproape..vin-o ca noi te asteptam....e frumos peste tot!!!!numai in detroit chiar in inima detroitului e putin mai naspa...acolo am stat si eu 2 ani de zile pina cind parinti si-au cumparat casa aici in troy. te asteptam cu mare placere....numai pt o luna?de ce?ca e tare fain in america?mie una imi place la nebunie...nu ma-si mai duce in ro...decit intr-o vizita si atit.am fost si eu acum 3 ani in ro sa imi cunosc barbatul ...[:D]am stat 3 luni si ce sa credeti....al meu barbat era din canada(a fost mai aproape de mine numai la 2 ore si jumatate de condus...hihi.) nu din romania...si ce urgent am venit inapoi din ro cu 100 la ora[:D].e foarte fain in usa! ce ziceti fetelor ?am dreptate sau ma insel?sincer spune-ti! OANA_B,acu tu unde stai?poate iti fac o vizita?[:D]hai ca glumeam! CLEOMAX...no ce zici...ne incuscrim...hai ca o sa iti trimit cu sora mea o poza...sa vezi ce surori dragute am...foc[:D] si multe salutari celorlalte fete.sa aveti o zi frumoasa!!! eu inca sunt in canada(kitchener si numai simbata ma intorc acasa....eu inca nu mi-am terminat sarbatoarea)....dar cu leptopul..dupa mine...hihihi...ca ori unde sunt va scriu cite un mesaj...tot nu scapati de mine. va pup ca deja a venit soarele si e tare fain...ma duca in parc sa imi fac niste poze frumoase.......!!!!va pup.pa pa pa fetelor dragutelor[pup] don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea. Sint noua pe forum si am si eu o intrebare pt fetele din LA. Stiti cumva, in mare vorbesc, care sint income tax in zona LA? Stiu ca depinde de situatie etc, dar as vrea un numar si cu aproximatie. Eu sint in Toronto acum, si am avut citeva job interviews cu firme din LA. Ma impiedic la salar pt ca nu stiu cit sint taxele acolo. Cu multumiri in advance. Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din salar brut se retin 1. federal tax - aici sunt niste marje, insa daca te uiti pe site-ul IRS si iei tax break de acolo, o sa iti faci o idee cam ce procentaj reprezinta. Acest procentaj este insa ceva empiric practic pentru ca difera de la invidid la individ. Insa iti poti face o idee. 2. state tax - unele state au flat rate , cum e de ex Illinois 3% indiferent de unde stai in Illinois. Altele au alte modalitati de calcul. As sugera sa te uiti pe site-ul California Revenue sau asa ceva. 3. Medicare si Social Security sunt fixe 4. Alte beneficii oferite de employer sunt pre-tax (adica le platesti la corporate rate din salarul brut cum ar fi contributia 401K, health care insurance ptr dependenti daca ofera asa ceva employerul pentru dependentii tai, la unele firme nu platesti de loc , deci iar de la firma la firma etc etc). Eu unul intreb care sunt beneficiile si imi fac socotelile inclusiv cu cele de mai sus si apoi spun cam ce bani as vrea. Armand
quote:
Originally posted by topsy-turvy
Buna la toata lumea. Sint noua pe forum si am si eu o intrebare pt fetele din LA. Stiti cumva, in mare vorbesc, care sint income tax in zona LA? Stiu ca depinde de situatie etc, dar as vrea un numar si cu aproximatie. Eu sint in Toronto acum, si am avut citeva job interviews cu firme din LA. Ma impiedic la salar pt ca nu stiu cit sint taxele acolo. Cu multumiri in advance. Anca
http://community.webshots.com/user/armandcp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca un exemplu concret te-ar ajuta mai mult. La un gross pay de 4 300$ taxele sint 950$, deci in mina cam 3350$. Taxele ar fi cam asa: - federal tax-380$ - state tax 75$ - soc sec 260$ - medicare 60$ - asigurari medicale-120$ -alte 55$ Asta pentru 2 dependenti. La dependenti 0 taxele sint mai mari. Si mai depinde si de cit iti plateste angajatorul din asigurarea medicala. Sper sa te fi ajutat. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca toate una peste alta, socoteste ca se aduna aproximativ la 20%-25% in mare. Depinde de venit, bineinteles, cu cat e mai mare cu atat mai multe taxe platesti. Social Security si Medicare sunt fixe 7.65% din salar. Nu uita si de costul vietii (chiria sau mortgage) in LA pe langa income taxele care le vei plati, costul asigurarii de masina (deloc neglijabil). Desigur ca si beneficiile conteaza mult, asa ca trebuie sa le iei pe toate in consideratie cand te gandesti ce salar sa ceri. Mult noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, intradevar dupa un ex. concret ma uitam. Kim si restul fetelor din LA cam cit sint chiriile (stiu ca depinde de zona)si cit de departe ma duce un range de 60-65k/an? Nu prea pot sa-mi fac nici o idee, am fost in LA in vacante doar si atunci chiar nu am platit atentie la taxe etc. Merci din nou. BTW sinteti toate foarte haioase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...