Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hehehe.... noi suntemm obisnuiti cu vanul, ca la noi e tara vanturilor! dar nici noi nu iesim prea des pe vant... si pisicu' meu e hranit exclusiv la san, desi ma stradyiesc sa-l obisnuiesc cu sticla (pe 3 mai ma intorc la servici). Mananca la 3 ore ziua si noaptea de la 10/11 la 4/5 dimineata. Nu va mai agitati, fetelor, cu mancatul pumnisorilor la bb. E normal. mainile sunt primele lucruri pe care le descopera si cum la puiuti cunoasterea trece prin gurita, e normal sa le roada. Duminica facem si noi trei luni si sa auziti puiul cum gangure si rade.... Ca si alti puiuti, si al meu vrea sa stea in popou, e innebunit sa se ridice. Daca s-a plictisit in patut/carut/scaunel vibrator (bouncer) vrea in brate si nu oricum ci plimbat si se uita in jurul lui precum radarul. Despre cojite pe capsor: eu il masez cu ulei de masline din cap pana in picioare dupa baita si n-avem probleme. Duminica, 25 aprilie vom face si noi botezul. Vine sora mea in vizita si am hotarat sa-l facem cand este si ea aici. Pupici la bebici si sanatate si rabdare la mamici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult pentru urari, abia acum incepe ziua la noi, si am fost tare fericite cand am vazut ca va ganditi la noi[loveyou] O sa sarbatorim azi, nu stim inca cum, dar o vom duce intr-un loc special pentru bb, sper sa inteleaga ea ce se petrece, si mai ales sa fie mai cuminte, doar e fetita mare acum[:)]. Inca odata multumim mamicilor Dana si Jessica http://community.webshots.com/user/danaema
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane, exact la asta ma gindeam si eu pina sa citesc raspunsul tau, ca poaate fi de la cezariana!!!! Mai stau o zi dou si sun doctorul. Ce mai face Rachella? toate cele bune narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004, Patrick 29.02.2002 http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=269&cid=806
quote:
Originally posted by ane2
Narcisa nu am primit nici o explicatie concreta mi-a spus doar ca e normal ptr ca am nascut prin cezariana. Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, mamici. [s] Jessica [s] sa cresti mare si cuminte!!! Noi am avut o noapte si o zi tare agitata, Amos aseara a adormit numai la 2 noaptea dupa care s-a trezit la 3 sa pape si pana la 6 nu a dormit, a dormit pe bucatele iar astazi a stat toata ziua treaz, cu mici "pauze" de somn de max. 30 min. Nu mai stiu ce sa ii fac, a dormit numai de la 18 la 20, pe burta mea. Banuiesc ca il doare tare burtica, ca prea se strange tot, micutul. I-am luat temperatura, are 37.5. Care trebuie sa fie temperatura la BB-I? Dupa care grade se considera febra?? Fug ca iar miorlaie. Va pup P.S. M-am uitat la toate fotografiile. Avem copii superbi [bis]Toti sunt atat de frumosi.!!! Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saphir si fetita mea plange seara, si eu am creezut ca e bolnava sau are ceva, plange si in brate si daca o plimb prin casa, se linsteste singura pe la 1 -2 noaptea pana atunci cum ai zis tu numai pe reprize cand se trezeste plange de zici ca ce sa intamplat cu ea. stai linistita o sa-i treaca. Dana si Jessica http://community.webshots.com/user/danaema
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Nimic nou la noi. Poate doar ca eu mi-am facut cumparaturi azi si am si eu niste panatloni in care incap. [:D] S-a intors sotul meu si gata, azi revine la indatorirea de a-i face baie Alexandrei. Pupici. Somn usor si cu cat mai putine intreruperi - preferabil deloc! Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...