Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (10)


Recommended Posts

Neata. Pe scurt ca fugim la medicul de familie. Eu fac foarte rau, alta criza de ficat de era sa cad cu Alexandra in brate. Ea e agitata destul de rau, cred ca si din pricina starii mele. De vreo doua zile suge pumnii de zor si nu stiu cum sa o opresc. Baga mainile in gura si pe langa suzeta. Revin cand ma intorc, poate ma simt mai bine. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis][s]MARIA DARIA[s][bis] Saphir Daca febra era 37.5 luata in fundulet, atunci cea reala era 37.1 sau cu 2. Eu stiu ca peste 37.5 trebuie sa supraveghez atent copilul, dar medicamente peste 38 (temperaturi reale). Andra Si eu tot acasa vreau sa sarbatorim crestinarea Arturicilor. Mai nou Arturicii rezista ceva mai mult la joaca (1h) dar dupa ce obosesc se pun pe smiorcait si imediat ce-i pun in pat adorm pt jum de ora apoi se joaca singurei in patut.[^] Ieri n-am iesit la plimbare. Poate azi. Oricum iar au anuntat vreme urata si ploi.[V] Am descoperit ca cei de la Farlin au "capsator tetine", pt marit gaurile tetinelor. Costa doar 125.000. L-am comandat pe net. Il primesc luni sau marti si va spun daca functioneaza.[;)] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] Daria Roxana, multa sanatate, refacere grabnica! Ane, si Vivi mai smircaie asa mai mult a vaicareala, chiar si in somn mai ales seara uneori, noaptea doarme dusa, si mie imi tot zic rudele ca ar cere botezul, prea multe nu stiu despre asta, poate stiu careva dintre fete cite ceva, eu una as boteza-o aici desi ne-am propus s-o botezam in Romania in iunie, dar toti prieteni nostri aici sunt evanghelici si ne trebuie unul dintre nasi catolic. Apropo e careva dintre voi aici catolic(a)? toate cele bune narcisa x [copil][copil]Vivien 27.01.2004, Patrick 29.02.2002 http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=269&cid=806
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[sarbatoare] La multi ani, Daria! Buli, daca esti in Bucuresti, ai incercat restaurantul Gogosarul pentru botez? Noi acolo am facut si botezul si nunta ca tare mult ne-a placut. Am fost ieri afara 1 ora...pentru noi este o performanta ca nu prea am apucat sa iesim la plimbare in carut pana acum din cauza vantului, in general peste 20 km/h. Adaugat vantul asta de la nord peste o temperatura de 5-6 C.... nu prea era de scos copilul afara. Dar saptamana asta am fost in fiecare zi, tare bine imi pare. De bine ce l-am laudat pe pisoi ca doarme noaptea, azi-noapte s-a trezit si la 3 sa manance. Da' nu-i nimic, ca mami nu se supara, dimpotriva. Si al meu isi "mananca" pumnisorii de zor. Nu va mai faceti probleme, e normal. E asa simpatic cateodata: sta cu manuta in sus, si se uita luuung la ea si mirat si deodata.... pac, o bafa in gura. Sau isi indeasa unul din pumnisori cu celalalt. Ar mai fi un lucru: rosul pumnilor impreuna cu o salivatie abundenta poate fi semn de... dintisori. Nu va mirati, sunt copilasi carora le dau dintii si la 4 luni. Si noi tot acasa vom tine masa de botez. Doar noi, sora mea nasii si 2 perechi de prieteni. Altfel.... am cam iesi la pepeni si cum mami a fost pe maternity leave (concediu de maternitate) finantele sunt cam subtiri. Cine mai face botezul pe 25 aprilie? Astazi este o zi mare pentru o prietena a mea. Insarcinata in 37 sapt si 5 zile, i se va induce nasterea. Are pre-eclampsie (tensiune mare, proteine in urina si ceva probleme cu ficatul) si nu vor sa mai astepte pana la termen pentru a nu deveni periculos pentru ea si bebelus. Tineti-i pumnii si rugativa sa fie amandoi sanatosi. offff, mai am doar 2 saptamani pana ma intorc la servici si asa nu vreau! dar n-am incotro. Sunt doar un pic consolata de faptul ca va sta sotul meu cu copilul. PS: cine are peditru pe dna. Culcer? Transmiteti-i salutari din partea lui Negrito.... asa ii spunea ea baietelului meu mai mare. Tare dor ne este de dansa. Pupici la bebici si mamici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by caro Buli, daca esti in Bucuresti, ai incercat restaurantul Gogosarul pentru botez? Noi acolo am facut si botezul si nunta ca tare mult ne-a placut. Ar mai fi un lucru: rosul pumnilor impreuna cu o salivatie abundenta poate fi semn de... dintisori. Nu va mirati, sunt copilasi carora le dau dintii si la 4 luni.
Caro, merci, eu sint din Iasi [;)] m-ai pus pe ginduri. puiul saliveaza mult si isi roade pumnii cu spor. acum mai nou parca e mai dulce incheietura pe interior :)) m-am uitat aseara chiar la gingiile lui si nu mi s-a parut nimic deosebit, dar cine stie ? tinem pumnii la prietena ta! Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi[hia]! In primul rand La Multi Ani sarbatoritelor, Daria si Jessica!!! Sa cresteti mari, frumoase si destepte[:X]! Noi am cam disparut in ultima vreme din cauza ca am avut multe probleme de rezolvat si ne-au venit o groaza de musafiri care ne-au ocupat tot timpul. Am avut insa si ceva probleme cu netul, dar acum totul a revenit la normal. De azi suntem din nou singurei si ne vom reintra in ritmul obisnuit[:)]!!! Fetelor, am vazut toate pozele cu bebei si sunt grozavi cu totii[olala]! Niste frumuseti si niste dragalashi. Pe zi ce trece devin si mai expresivi si mai scumpi. Sa ne traiasca si sa ne bucuram de ei!!! Noi avem de azi emotii pentru ziua de maine cand Rares si Matei (baietelul Andruskai) vor face vaccinul de 2 luni. Noi o sa fim vaccinati acasa si cred ca o sa ma inchid in baie cand o sa-i intepe, dragii de ei[q]. Sper sa fie totul ok si sa nu faca febra sau sa aiba cine stie ce reactii. O sa va tinem la curent. Adina, ma intrebai de firele de la operatia mea. Eu am fost cusuta la suprafata cu fire care au trebuit scoase la o saptamana. Imi ramasese un mic rest chiar intr-o margine a operatiei care la inceput am crezut ca e o coaja, dar s-a dovedit a fi chiar un fir. Mi l-a scos si gata. Operatia este perfect vindecata si acum arata ca o linie rosie. Ca sa-l dezvat pe Rares sa-si suga manuta i-am pus manusi si parca da ceva rezultate, desi isi suge uneori si manausa, dar cu mai putina pofta[pk]. Eu nu mai stiu ce este cu lapticul meu pentru ca ziua am sanii f.f. moi. Il pun pe bb la san la fiecare masa si apoi ii dau supliment. Am insa senzatia ca nu prea mai e laptic, dar, cu toate astea, el ia f. putin lapte praf apoi. Cand il pun insa la san simt acele furnicaturi spre sub brat care arata ca vine lapticul. Sunt tare derutata. Oare mai este lapte? S-o fi saturand bb? Cele care alaptati exclusiv ce-mi puteti spune? La voi cum curge? Mi-e tare teama ca o sa mi se termine lapticul si eu imi doresc asa de mult sa-l mai alaptez pe Rares! Pupici si o zi buna tuturor! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, La Multi Ani Daria si Jessica!!! Sa fiti cuminti si sanatoase! Sanatate multa Roxana! Ieri am plimbat-o 2 ore pe afara, a dat si la noi soarele, in sfarsit, dar se pare ca nu o sa tina prea mult, astia au anuntat ploaie in urmatoarele 4 zile[bang] Aseara am fost cam agitata si pe la 1 noaptea, dupa ce a mancat doar 60 ml (ca mai mult nu a vrut) a vomitat tot. Nu stiu din ce cauza. Am lasat-o sa se linisteasca si apoi i-am dat din nou sa manance. A adormit dar s-a sculat la 3 ore sa manance (nu a mai avut somnul "lung" de 5 ore ca de obicei peste noapte). Sper ca isi revine si nu e ceva grav. Botezul o sa-l facem pe 15 mai (cam tarziu, dar am zis sa fie mai cald afara). O sa serbam cu prietenii in bloc la noi in "party room". E o sala foarte mare si frumos amenajata si nici nu costa mult sa o inchiriezi. Mancare si bautura trebuie sa o aducem noi, am comandat deja platouri pentru atunci. Voi ce stiti de obiceiurile de botez? Ce trebuie sa faca nasii, ce trebuie sa facem noi, parintii? Ca nu prea stiu ce se face... Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, Daria!!! Multa sanatate si bucurie!! Fetele din Bucuresti, daca vreti va pot recomanda eu un restaurant bun, calitate garantata, e nou....numai ca e in Otopeni. E restaurantul hotelului firmei la care lucrez eu, hotelul e nou, deschis in septembrie, daca vi-l spun , sunt sigura ca ati auzit de el,ii face reclama la radio , pe tramvaie. Daca va intereseaza , spuneti! [;)] Am iesit si noi putin azi afara , dar vantul asta , Albert era cam deranjat de el, asa ca nu am stat prea mult. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...