Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (10)


Recommended Posts

[s]Daria! Am revenit si mai suparata decat eram. Desi m-am dus cu Alexandra inainte de program, pana sa iesim a aparut la cabinet un copil bolnav de varicela. Am iesit glont cu ea de acolo, insa caruciorul ramasese pe hol. Sunt asa de suparata si ingrijorata acum, mai ales ca am inteles ca se transmite pe calea aerului. Nu mai spun ca nici eu nu am facut varicela. Mai mult, nu stau deloc bine cu bila. Am o criza acuta si in cazzul in care fac febra ma paste direct operatia. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis] Azi ne-am plimbat si noi, 2 h in Herastrau. Cam aglomerat parcul. Sunt elevii in vacanta. Arturicii, au adormit acum vreo jumatate de ora si daca-i tine bunul obicei va trebui sa-i trezesc eu la 22 pt baie si papa.[:D] Caro Vreo veste buna de la prietena ta? Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
[foto]http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost si noi vreo doua ceasuri la plimbare in Copou. [baietel] foarte frumos, numai ca Matei n-a dormit deloc pentru ca se tot repezeau fetitele la el "coca, coca, ce face? e mic, nu-i asa" [amoras] si tot asa pina se trezea copilul. acum l-am hranit bine si speram sa adoarma fara sa-l mai astepte pe tata care va intirzia destul de mult. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce mult ati scris azi![olala] Eu am fost azi de la 2 la servici. Din pacate, va trebui sa ma duc de acum incolo dar mi-am stabilit sa ma duc doar dupa ora 2, ca sa nu ma uite Dumnezeu pe acolo... Roxana, of, doar asta iti lipseste, operatie. Poate totusi trece cu un tratament, ceva? Adriana, baga-te in baie cand face vaccinul. Nici eu nu cred ca as suporta sa vad. Saracutii... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! O asteptam din clipa in clipa pe dna Angela ca sa-l vaccineze pe Rares. Nici nu stie dragatul ce-l asteapta[bang]! Sper sa fie totul bine si sa aiba cat mai putine efecte nedorite. Azi noapte s-a trezit pentru prima data tocmai la 5.30, dupa ce se culcase la 11.30. Apoi a adormit din nou pe la 6.15 si doarme si acum. Cred ca se mareste si poate o sa-si lungeasca si el programul de somn de noapte. Ne simtim super odihniti cu atatea ore de somn[cool]. Matei nu va mai fi azi vaccinat pentru ca nu este tocmai perfect sanatos. De la raceala lui Andrei a facut si el o forma de boala, cu nasucul f.f. incarcat si cu tuse. Ieri Andra a fost cu el la Poiliclinica unde o dr. pediatra i-a spus ca nu a fost aspirat bine copilul la maternitate si ca are caile aeriene incarcate cu secretii. Asa ca au mers la spital unde i-au repetat procedura de la nastere cu furtunasele pe gat si pe nas[V], dar nu a iesit nimic, semn ca fusese bine aspirat. Asa ca nasucul il are incarcat de mucisori. Aseara Andra era tare suparata si ingrijorata pentru starea lui Matei[q]. In rest copilul este f.f. bine. Are 6,8 kg si e f. bine dezvoltat pentru varsta lui. Imi pare asa de rau ca s-a intamplat asta in preajma vaccinarii. Vor mai astepta cateva zile si probabil totul va reveni la normal, mai ales ca duminica cealalta au botezul lui Matei. Doamne ajuta ca Matei sa se faca sanatos! Va pupam si va uram un week-end linistit! O sa revenim cu vesti. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari mamicilor si bebelusilor! Celor interesate, am gasit in revista Academia mamicilor o fotografa de bebelusi (isi face reclama aici). Se numeste Miana Puscu, tel: 0722-338.071, E-mail: miana@k.ro. Si eu doar o alaptez pe Clara. Mananca de 6 ori / zi, la cate 3-4 ore ziua si la 5 - 6 ore noaptea. Am inceput sa-i dau suc de morcovi si de mere, cam patru lingurite, nu in fiecare zi, numai cand vrea ea. De obicei, daca nu vrea, n-o fortez. Narcisa, si eu sunt catolica. Va pupam, Tatiana si Clara-Maria (31 ian 2004) http://community.webshots.com/user/tatianagut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][bis]Rachella [bis][s]
Hei, ce liniste azi! Diseara merg la Multiplex!!![:-)))][:-)))] Upii!!! N-am mai fost de muuult (de cel putin 2-3 ori/sapt mergeam inainte). Las Arturicii cu sora mea (dupa ultima masa ei dorm tun asa ca nu are treaba cu ei). Adriana Cum a fost? Sunteti bine? Andra[dual] de la Arturici baietilor tai! Sa va faceti repede bine! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
[foto]http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...