Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata! Monica , multumesc mult pentru informatie. Pentru mine sunt cam departe magazinele de care mi-ai spus (eu stau in Militari), dar am prieteni care stau in zona si o sa-i rog sa-mi ia ei. Noi am trecut cu bine de noapte. Rares a dormit f. bine si nu afacut febra. Doar m-a chinuit cu doua reprize de kk la rand la masa de la ora 3 (cred ca de la supozitorul de novocalmin), apoi a adormit din nou pana la 7.10. Cred ca nu mai am de ce sa-mi fac probleme[cool]! Ioana, nu ne-ai spus la ce film ati fost! Cum s-au simtit Arturicii cu matusica? Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca tot veni vorba de Pampers...si il mai laudam! Dimineata Moti a facut un kk si nu stiu cum a iesit ca toata s-a murdarit pe body si pe costumas. Plus piciorusul ei. Poate ca nu i-am pus eu bine elasticul ala, nu stiu ce sa zic, dar nu mi s-a intamplat pana acum, nici macar cu pipilica. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu sunt fericita ca Albertutzul adoarme devreme si nu se mai trezeste decat pe la 4,30-5 sa mai pape si dorm si eu mai bine!![bis] Didica si la noi tot tati nu ne lasa sa luam alte scutece, eu i-as lua ca sunt si mai ieftine si sunt destul de bune, dar el nu, ca nu-i da el la copil de-alea "nasoale". Ce stie el? Daca luati voi si ziceti ca sunt bune si mai convenabile si ca pret, o sa-i iau si eu ca tot sunt de aruncat. Eu zic ca totul e sa nu se irite din cauza lor si sa nu curga prin ele! Am avut o prietena care se irita de la Libero ( bebelul se irita)[:D] Fetele avem o problema cu constipatia. Bebele nu mai face decat daca ii pun supozitor asa la 3-4 zile, ca mi-e frica sa-l las mai mult. Nu stiu ce sa-i mai fac, in rest se partzaie toata ziua de zici ca a mancat bombe![:D] Cred ca o sa incep sa-i dau suculet de porto poate se rezolva! Voi ce ziceti? Ziceam sa mai astept cu sucurile, sa pape cat mai mult lapte, dar din cauza asta o sa incep sa-i dau, poate se regleaza. El nu prea se uita la TV decat putin, nici nu prea il las ca am inteles ca nu-i face bine, mai ales daca se invata de acum... Sambata asta nu am mai inceput capitol nou ca de obicei, am fost mai lenese....sau mai ocupate![:D]Am observat ca scriem unul pe saptamana. Noi aseara am jucat scrabble pana la 1 noaptea si ce bine a fost, ne-am mai deconectat si noi un pic ! Va doresc o zi cat mai frumoasa si placuta! [pup] [pup] [pup] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimneata! Aseara am fost la filmul "Duplex" - o comedioara haioasa. Inainte am papat tot acolo in Mall niste cartofi care imi plac mie mult. Eu de iesit singura am mai iesit (ramanea tatal lor cu ei) dar impreuna cu el nu dupa ce am nascut. Arturicii dupa baie si ultima masa dorm bustean pana dim asa ca nu a avut treaba cu ei. Mi se intampla din ce in ce mai des sa trebuiasca sa-i trezesc la masa de 6 dim (daca nu respect orele ma asteapta haosul). Adriana[bis][bis][bis] pt noaptea fara febra! Monica Si eu am 2 persoane apropiata a caror copii cica s-au iritat de la Libero. Dar eu am mers pe principiul ca sunt diferiti copii si bine am facut. Arturicii nu au avut nici o problema. Iar eu Pampers puteam sa-l iau de la importator dar chiar si asa iese mult mai bine Libero (ultima data am gasit in Selgros cu 4.300 buc[cool] si am luat f multe - aproape 30 de baxuri x 46 buc. Mai am doar 6.) Ai incercat sa reglezi constipatia lui Albert cu ceai? Fina mea (acum are 1 an) asa se regleaza. Adina Servici zici? Banuiesc ca e musai. Didica Desigur ca nu-i imbrac diferit ca sa nu ii incurc[:D]! Ci pentru ca doresc sa stie de mici ca sunt 2 persoane diferite. Oricum ei nu sunt gemeni identici. Au atat pata pe frunte ("Muscatura berzei") cat si pe pleoape ("Sarutul ingerilor"). Aceste pete sunt rezultatul hormonilor cu care s-au "intalnit" in timpul cresterii intrauterine. Si ele dispar de la sine in timp (pe la un an nu se vor mai vedea). Imi spuneti si mie va rog cam cat mai iau in greutate piticii? Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
[foto]http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana am incercat sa-i dau ceai dar nu prea vrea sa bea. Dar stiti cum l-am gasit dupa ce v-am scris eu? Intru in dormitor la el si mirosea de mureai acolo, ma uit la pampersul lui si ...ce facuse? facuse kk m-am mirat tare,si miroseaaaaaaa...saracul dupa vreo 4 zile va dati seama. Bine ca a facut si singur, cred cred ca asa e el, trebuie sa-l las ca face el cand are nevoie.[:D] Ioana, asa ieftine sunt la Selgros? O sa ma duc si eu, de acolo nu am cumparat niciodata. Ati observat ca cu cat numarul e mai mare cu atat sunt mai scumpe, desi f. mare diferenta de marime nu sunt![^] In legatura cu cresterea in greutate , eu am citit mai multe variante: una dintre ele din cartea scrisa de Anne Bacus: de la 0 - 3luni 900g/luna de la 3-6 luni, 750g/luna de la 6-9 luni, 600 g de la 9-12 luni, 450 g Cam asta e media, dar difera de la copil la copil, Albert a luat mult mai mult, aproape 1,5 kg/luna. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici pupici pupici. Ieri am cam lipsit de pe firmament pentru motive placute in prima parte a zilei ( o nunta, o masa in doi, cumparaturi) si mai putin placute seara (respectiv plasetele infernale si de neconsolat ale Alexandrei). Asa ca stiti acum si ce mai face Alexuta mea. Scandal. Nu stiu ce a avut, nu se potolea nicicum, nici in brate, nici in pat. Febra nu avea si ca atare am mai lasat-o sa isi exerseze plamanii. Apropos de exersat, sunt mandra tare de ea pentru ca a reusit sa se intoarca de pe spate pe burta. Evident din intamplare, o singura data. De atunci exerseaza foarte perseverent. Sta si cate o ora razand la desenele de pe aparatorile de pat si incercand sa se rasuceasca. Eu ma simt mai bine, desi dupa episodul de plans de ieri plus trezirea de noapte (ceea ce nu se intamplase demult) am facut iar o criza. Noroc ca a fost mai usoara si ca am avut ajutoare de nadejde. De exemplu, am dormit acu vreo 2 ore si tati plimba fetitza prin parc. Va pup ca acum vine cu ea si i-am promis premiu o inghetata mare. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...