Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (10)


Recommended Posts

Salutare si LA MULTI ANI! la sarbatoriti. Noi suntem bine. Ieri am implinit 3 luni si am fost tare voioasa de ziua noatra. Nu am vrut sa dormim deloc, am ras si am vorbit toata ziua! Aseara au trecut nasii si i-au adus cadou niste jucarioare de care s-a indragostit instantaneu. Plus ca au razgaiat-o tot timpul, de nu mai vroia sa doarma dupa ce au plecat! Fetelor, cum trebuie sa ia in greutate? Cam cat pe luna? Ca mie mi se pare ca a luat cam mult ( aproape 1.5 kg intr-o luna, nu stiu sigur ca nu am un cantar performat dar cam asa arata al meu de acasa). Nu mananca foarte mult lapte ,cam 100-120 ml la 3 ore, plus ca noaptea doarme 5-6 ore fara sa manance, dar se pare ca asimileaza bine! Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang][bang][bang]Alexandra e maraita tare dupa vaccin. Deja clachez. Maine pleaca si tati si mi-e groaza singura. Heeeeelp! Ca sa ii fac, ce sa ii dau? Febra vad ca nu a facut. Helen, ai facut eco si la sani? Eu nu am alaptat aproape deloc si am insistat sa fac eco si medicul mi-a zis ca nu am de ce, sigur nu mai e lapte. Insa stau cu grija. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si bebici! Ma bucur sa aud ca ati petrecut bine de Paste! Si noi am fost plecati si in prima si in a doua zi! Niste vagabonzi! Mica mea nu stiu ce are! Nu se mai satura cu lapte! Azi a mancat la 2 ore si jumatate cate 100 ml. Nu vrea mai mult! Se pare ca atat e stomacelul ei, dar dupa 2 ore si jumatate plange de foame.... unde pana acu cateva zile isi reglase mesele la 4 ore si manca cate 130 ml. Ma duc ca iar plange. Va pup! Numai bine! Magda si Minuna (31 ian. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si la noi, mamici. Eu sunt eupta de oboseala ca sunt treaza de la 6.30 si nici nu am dormit dupa amiaza ca nu m-a lasat asta micu`. Cand sa adorm si eu, acum pe la 18, a plans de fomica, asa ca m-am conformat si i-am dat papica si acum sta si se joaca. Roxana, da, am fost la vaccin, am avut niste emotii ingrozitoare, dar puiul nu a plans decat cand la intepat, apoi a mancat imediat si s-a linistit. Mi-a zis pediatra sa nu imi fac griji ca nu o sa faca febra, nu o sa-l doara nimic. Pana acum, nu a facut, dar am sa ii dau preventiv pentru febra si am sa ii pun, dupa cum stiu de la mamicile de aici, lamaie pe piciorus sa nu il doara, la noapte. Mai are el ceva probleme cu burtica, dar acush trec si alea, ne facem mari... Si acum sa ne laudam :[D] A luat intr-o luna jumate 2.400 kg, deci avem 5 kg si 55 cm [bis] Sunt super fericita!!! Acum am pus si ceva poze noi, suntem un dragalas [:D] CataD, sa iti traiasca puiutza si La Multi Ani pentru ziua de ieri, Laurei [s][pup] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna buna buna. [s] Laura! Sa fii sanatoasa si cumintica! Alexandra a atipit putin, dupa ore intregi de maraieli. Of, ce ingrijorata sunt cu vaccinurile astea. Nu i-am pus lamaie inca, i-am pus numai comprese reci. Dar trebuie sa o tin dezbracata si e tare frig in casa. Febra nu a facut inca. La 21 ii mai dau o lingurita de eferalgan preventiv, desi pediatra mi-a zis sa nu ii mai dau daca nu face febra. Saphir, si mie mi-a zis ca nu toti copiii fac febra. Nici nu cred ca e maraita de durere, cred ca asta este unul din efectele vaccinului. Chiar am citit in prospectul de la Pentahib de aceste crize de plans persistent. Saphir, unde-s domne pozele alea? La mine scrie ca nu sunt poze in albumul Amos. [bang] Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uf....nu scrie ca sunt poze, dar daca apesi pe album , iti arata pozele, Roxana . Fetelor, voi cum faceti sa puneti pozele on-line?? Ca eu le-am pus de pe programelul de pe desktop si apoi cand am intrat pe paginuta nu mi le arata, dar daca vreau sa editez albumul de pe pagina, mi le da[bang] Greu si cu astea [bang] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai...stiu [bang] [bang] Dar daca deschizi albumul, le afiseaza. Am incercat sa le pun acum si de pe site, dar normal ca nu imi permite pentru ca ele deja exista [bang]...si mai imi da si o eroare! Habar nu am cum sa fac sa se vada cum trebuie, de asta le intreb pe fetele cu mai multa experienta [:D] Uf...ce ma oftic!Vroiam sa ma laud si eu cu puiul meu[:D] ...se vede ca lauda de sine nu e buna[V] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nici Albert nu a facut febra de la vaccin, dar eu i-am pus preventiv un supozitor cu paracetamol. El numai noaptea a fost mai marait, s-a trezit des, in rest nu cred ca l-a durut asa tare, ca dupa ce l-a intepat nu a mai zis nimic. LA MULTI ANI, Laura Sa cresti mare si sanatoasa si sa aduci bucurie familiei!!! I-am facut baita lui Albert , a papat si vad ca a adormit. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...