Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (35)


Recommended Posts

Buna "Burticutze" minunate!!! Irinel, La multi ani Sfintzisor!!!! [flo] Sac, ca n-am uitat data numita de tine ... cu toate ca eu o stiam doar pe cea de pe 5 mai. Dar e mai frumos asa de mai multe ori! Deci: Bebei sanatosi, cuminti si frumosi ptr. amandoua! [:D] [pup] Mona, wow, ce pozitie de dormit ai avut ... chiar asa, cum ai reusit? Nu ca as avea habar, dar eu cred ca alea nu au fost contractii. Asa am si eu cand dorm mai mult timp pe o parte ... am senzatia ca bb-le "aluneca" prea mult in partea aceea si impinge de doare ... eu schimb pur si simplu pozitia si astept sa-mi treaca. Ei, cam astea-s unele din of-urile mele ... Oricum, daca intrebati babele atotstiutoare, or sa va spuna ca de obicei, baietii vin mai repede (vedeti cazul Nally), iar fetitzele intarzie. Deci daca spun toti ca la mine in burta e un grabit, mi-am luat deja gandul de la fetzita ... in schimb sotiorul meu e in al 9lea cer ... azi a luat poza de la eco (cea cu profilul) s-o arate la servici. Un increzut ... mic si dulce! :) Anacami, aici e de mult metoda cu bentita la mana. Unele clinici chiar incuie usile la raionul de bb-i, ptr. ca s-au cam furat ... Stiu, suna ciudat, dar se practica din pacate. Irinel si Anacami, asa ma intreb si eu: cum poti sa-ti tii apa? Ca eu una stiam ca nu ai nici o forta asupra acestui "fenomen" ... dar tocmai asta a fost, nu ma asteptam sa aud asa aberatii de la o mama de doi copii. OK, or fi ei acum peste 30, dar ce naiba, uiti asa usor! Ei, asta e ... cel mai bine e sa nu ascultam in dreapta si stanga ... oricum e mereu diferit ... depinde de corp si de femeie. Fetelor, m-ati dat gata cu ceaiul ... eu sincera sa fiu l-am luat si l-am pitit in dulap ... deh, nu prea sunt fan. Dar azi, cand v-am citit pe toate ca beti deja, mi-a fost rusine, l-am scos frumos si l-am pus la vedere ... azi incep si eu. Mama, ce fricoasa ... bine ca dau sfaturi! :) Va pupic dulce si mai trec pe la voi!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 36+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Irinusha si Irinel, la multi ani de ziua numelui, la multi ani si mie ca tot Irina ma cheama :)) , si eu consideram mai degraba 5 mai ca ziua de nume, da' zilele astea ma uitam in calendar si nu strica sa am 2 zile :)) oricum azi e si Izvorul tamaduirii parca, e sarbatoare cu cruce rosie si parca pare si ziua asta de sf Irina mai importanta :)) Hai mai Irinusha, tu ne zici noua de ceai si tu nu bei :)) ? De ce ti-e frica, eu zic ca n-ai de ce, daca relaxeaza uterul, nu face nimic rau. Oricum eu is inca in 35 de sapt. deci o sa beau de sapt viitoare, asa cum ne-ai "instructionat" tu :)) da' eu mai beau oricum ceai de fructe cand si cand, mai rar, da' asa cand imi vine cate-un chef. pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt asa bucuroasa! Ieri ne-au adus mobila din dormitorul bebe-ului. Eu zic ca este foarte frumoasa, am facut-o la comanda, cu albastru si portocaliu (foarte colorata: o usa albastra, una portocalie, un raft albastru, unu portocaliu,etc....). Cred ca am stat 15 minute uitandu-ma la ea, parca imi si imaginam bebelusul jucandu-se. Ce mai, m-a emotionat foarte mult, parca sunt mai aproape de bebe. Lipsesc doar patutul (pe care sotul meu nu vrea sa il cumpere inca) si binenteles bebelusul. La fel, nu ma lasa sa-i cumpar nimic de imbracat, mi-a spus ca se ocupa el de tot. Oricum, eu o sa prospectez piata (de la 1 mai intru in concediu de maternitate) si o sa-i dau indicatii....pretioase! DPN 9 iunie 2004 (baiat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele cu burtici ,dar ce face-ti mey voi??Harnicute nu gluma astazi,nu?
Si eu sunt tare fericita ,tocmai am vb. cu mama ,care trebuie sa se duca astazi sa-si ridice pasaportul [bis] uraa ce fericita sunt peste 3 sapt.de azi in colo va fi la mine acasutza.Si ma anuntat ca ia cumparat bebelinei hainutze ,cica nu a putut sa se abtina [:D] e puteam sa ma supar eu pe ea??
Anacami felicitari ptr mobila ,cred ca tare fericita esti.
Monet hai mey nu va mai grabiti ca suntem inca in luna Aprilie,stati fetelor cuminti ca noi suntem mamici de mai-iunie.nu??[:D]
Piatra -lunii pai la multi ani mey atunci de ziua numeleu .[:D] Ceva cinste [pofta]o cupa de sampanie ceva??
Irinusha si Irinel da da si voi ,si voi sunteti datoare de cinste ,hai ce mai stati??[pahar][papica] sa curga sampania [bis] La multi ani fetelor.
Albinutza bine ai mai trecut pe la noi sa stii ca te mai asteptam si nu ne uita sa ne dai de veste atunci cand vei naste,da??[pup]nastere usoara ,in cazul in care nu mai apuci sa mai intrii.
Se vede fetelor ca ma simt mai bine ,nu??Wowww ce binr e sa nu mai ai mancarimi si nici dureri de cap .Simt ca incep sa traiasec iara si sa ma pot bucura de sarcina asta .
Eryka & sufletzica din burtica (35 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pietricica, La multi ani!!! Ups, scuza-ma, dar nu am mai retinut ca esti o Irinuca mica! :) Si tie tot ce-ti doresti!!! Mai ales bb-lusi (ca stiu ca vrei mai multi ;)) sanatosi!!! Gata, azi incep cu ceaiul ... eu sunt cam mofturoasa la ceaiuri ... de mica trebuia sa ma fugareasca mama cu el prin casa ... si acum il beau pe cel ptr. colita cu forta, adica cand doare rau de tot ... ca altfel ... Dar sunt cuminte si il fac ... Erykutzo, bravo mamico! Ma bucur ca esti mai bine! Tine-o tot asa! Anacami, sa foloseasca bb-le mobila cu placere! Cred ca-i bestiala ... exact asa cum ne place noua, adica colorata, vesela si plina de viata. Ma gandesc ca atunci cand o sa-l mut pe cel mic in camera lui o sa-i fac una la fel ... mai ales ca mi-ai facut pofta! :) Mai fetelor, aici e soare si cald ... tocmai m-am intors de la "autoritati! - nu stiu cum le spune pe romaneste - unde am sperat ca-mi pot reinnoii pasaportul si buletinul ... sa-mi spuna un fonfanit ca trebuie facut in Ingolstadt, ca acolo am mutarea ... io ce fac? Sa ma duc special? Grrr... ce m-a enervat! Tot asa ca habar nu avea cum o sa fie cu cetatenia ptr. copil ... eu il intrebam daca e legala cu dubla (stiam eu ca e, dar vroiam sa fiu sigura) el o dadea ca nu stie cum fac autoritatile romane ... de parca eu intrebam de Ro. Un dobitoc ... Noroc ca ma simt super, ca ma face soarele asta sa am un chef de viata ... ca altfel il strangeam de gat. Am trecut si pe la Boby la servici, am vorbit cu sefa lui si ea mi-a garantat ca fac baiat, ca cica sunt prea frumoasa. E o dulcica ce sa mai ;) ... ca stiu eu ca nu sunt Zana-Zanelor [:I] Am vorbit si cu ai mei parinti ... i-am intrerupt din pregatirile de plecare ... ca cica nu mai stau si pleaca azi ... ca vor sa fie aici cand nasc. Hi-hi ... se pare ca-i o zi buna azi! :) Asa sper ca e si la voi ... trec acum la bucatarie ... fac un spanacel cu cartofiori (incerc asa cum mananca nemtii ... sa vedem cum i-o place sotului ... poate mi-l pune in cap ;)). Mi-am luat si zarzare de la turci ... mh [pofta] ... ce bune sunt, imi aduce aminte de copilarie, de Romania.... Pupici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 36+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! La Multi Ani Irinuselor!!! M-am debusolat un pic nu stiam de ce sfant este vorba ma gandeam ca este ziua lui Irinel, dar stiam ca a fost nu de mult:) am cautat repede pe net si v-am gasit, deci inca o data LA MULTI ANI!![bum], sa fiti sanatoase si bebei sanatosi si frumosi!!![cheers] Mona, chiar ca ai dormit ciudatel, hihi cred ca erai tare haioasa, oricum bine ca ai putut adormi nu mai conteaza cum Anacami, ce frumos te invidiez, imi place si nici nu am vazut-o, vezi sa prospectezi bine piata pentru hainute si patut si sa-i lasi schita lui tati al tau ca eu am vazut prin vecini(colegi) ca in momentul ala nu prea mai stiu ce si cum sa ia:))Felicitari pentru steluta! Eryka ce bine, mai e asa putin si vine mami cu sora ta, cred si eu ca te simti bine, mai ales ca i-a luat si ceva hainute pentru printesuca Lauraa, ce mai moasa tontulita si uite asa te pun pe jar cand colo ele dau vina pe doctori si doctorii pe ele:) Cady, ai rezultatele de la Cantacuzino??, poate te lasa in pace de data asta Iuliana, te-ai trezit?????? Ai fost ieri la spital??? In buc. este soare si frumos am iesit un pic afara si tare este placut, numai bine de o plimbare nu de birou uracios:), pe mine ma doare un pic burtica de vre-o ora, acum m-a mai lasat, nu stiu de ce, cred ca vrea bebita acasica:)) pupici Laura cu bebita [hagi], sapt 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, trebuie sa va anunt ca am mai luat 3 kg in ultimile 3 saptamani (mai mult ale mele, decat ale lui bebe)! Am ajuns la 14 kg acumulate de la inceputul sarcinii. Oare cate voi mai lua pana la sfarsit (acum de abia sunt in saptamana 33)? In a cata saptamana se stopeaza/micsoreaza cresterea in greutate? DPN 9 iunie 2004 (baiat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...