Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (35)


Recommended Posts

Anacami da tare as vrea si e sa stiu cand ne oprim din luat in greutate ,intelesesem ca spre sfarsitul sarcinii vom da un pic inapoi jos ,oare kiar asa sa fie??
Laurinasa stii ca de abia astept sa-i vad hainutele luate de mama ,kiar nu mai am rabdare ,asa ca deci papusica mea va avea si hainutze luate din Romania luate de mamaia ei [:D].
Eryka & sufletzica din burtica (35 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, Ma laud eu, grasunica, ca in ultimele 2 saptamani nu am pus nici un kg, adica intre sapt 35-37, cu toate ca a fost Pastele si nu m-am abtinut nici de la prajituri. Dar asta dupa ce am ajuns la 15-16 kg in plus. Sunt ca o minge oricum... 1.58 si 70kg. Weekend placut, Andra si Adelina Dora din burtica sapt 37
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinelor, La multi ani si tot ce va doriti! Sarcina usoara si bebei sanatosi. Eryka, in ultima perioada a sarcinii din cate stiu eu bebele castiga cel mai mult in greutate. Deci parerea mea e ca sunt putine sansele ca noi sa slabim.Eu as vrea ca macar sa stagnez ca ma gandesc cu groaza cat de mult va trebui sa muncesc sa dau toate kilele astea jos. Fetelor si la mine vine mama-soacra in vizita... o vizita de vreo 6 luni. Mai sunt 3 saptamani pana cand soseste. Abia astept! mai ales ca parintii si sora mea i-au cumparat cateva cadouri lui bebelina si deja le-am vazut prin messanger. Sunt asa de frumoase... nu stiu de ce far lucrurile de-acasa parca sunt mai deosebite ca ce-am vazut pe-aici, sau poate n-am stiut eu unde sa ma uit. irinusha, ce fel de ceai e cel de zmeur? din frunze? radacini? se pare c-am ratat cand ati discutat subiectul. Anacami, vesele culori intr-adevar... Sa stapaniti mobila cu placere. Noi ne pregatim pentru o scurta excursie pana la Montreal. Niste prieteni vor sa viziteze Ottawa si ne-au rugat sa mergem sa-i luam asa ca ma voi duce sa mai aranjez prin casa. Week end placut si ne mai auzim. Christina (34+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani Irinusho! La Multi Ani Piatra Lunii! Bebelusi sanatosi, nasteri usoare si numai bine! Irinusho, mi-o facusi, o luasi inaintea mea cu urarile :0) Multumesc mult fetele de urari, tot binele din lume si voua, sa aveti bebelusi sanatosi si nasteri usoare toate! Laurina, nici nu e de mirare ca nu stiai de Sf Irina, ca eu am cautat-o mult in calendar pana am gasit-o (de obicei e cu negru in calendar, nu e o sarbatoare mare, azi se nimereste ca e si Izvorul Tamaduirii si e cruce rosie da de obicei nu e). Mihaiuta, intr-adevar e bine ca mai pot sa imi fac timp sa scriu, si mai ales sa ma mai relaxez, ca am avut cateva saptamani infernale si mi-e tot mai greu cu burtica mea, mai bine zis burtoiul. Sa stii ca sie eu acasa sunt lenesa, pana deschid eu calculatorul...Da cand o sa fiu in concediu sigur o sa intru pe forum ca o sa imi fie dor de voi, insa mai am pana atunci, acum intru mai mult de la serviciu, sunt cam satula de calculator cand ajung acasa...:0) Fetele de cateva zile am dureri cam ca la ciclu, adica sunt la fel da nu chiar asa rele, insa suficient de rele ca sa ma trezeasca dimineata. Si radiaza durerea pana in spate. Ieri am avut si o pata mica maronie pe tamponel. M-am ingrijorat un pic, da am zis ca daca nu se repeta mai bine mai astept pana maine dimineata cand ma duc oricum la doctor. Asta a fost ieri mai de dimineata. De atunci n-am mai avut deloc pete, dar ma tot doare pe jos ca la ciclu cum v-am spus. Incerc sa stau linistita si sper sa nu se grabeasc bebe chiar asa mult. Voi ce ziceti, sa ma ingrijorez? Irinusha pe tine te doare mereu burtica? Stiu ca tu ziceai ca te doare si tie ti-a zis doctorul ca nasti curand... Eryka se simte din tonul tau ca te simti mai bine, ma bucur tare mult. Mi-aduc aminte ce usurata m-am simtit eu pa la sfarsitul lunii a 5-a cand au inceput sa mi se atenueze greturile alea, tot asa ziceam si eu, sa ma pot bucura si eu cu adevarat ca sunt graviduta, sa ma simt om. Pupic. Anacami, ce dragut. Lasa ca daca e albastru cu galben merge si pentru fetita. Eu nu-mi fac griji, chiar daca am luat si lucrusoare bleu, n-o sa se supere cel mic daca e fetita, ca si asa nu stie :0) Si eu am pus sigur la 14 kg poate mai mult, da mi-e frica sa ma catar pe cantar. Maine la doctor o sa fie momentul adevarului, nu mai pot sa evit :0) Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, lasa mai dulcico, ca ptr. data viitoare te las pe tine prima ... prima la apel ;) Pupici!!! Nu vreau sa te sperii, dar n-ar fi rau sa mergi la doctor. Eu stiam ca daca sangerezi la saptamani asa inaintate poate fi: 1. dopul gelatinos; 2. placenta desprinsa. Spune-i neaparat doctorului ... si poate primesti si o ecografie. Durerile mele nu sunt ca la ciclu (si eu trebuie sa stiu, ca la mine sunt groaznice), ci doar muschii, care ma tin rau de tot ... mai mult la miscari. Daca gasesc o pozitie buna poate sa nu ma doara deloc ... in caz ca reusesc sa nu ma misc ... cam greu, dar incerc ;) Asa ca ptr. maine, la doctor, iti tin pumnii sa fie totul bine! Christina, ceaiul este din frunze de zmeura. Vad ca-ti place de soacra ta ... ca prea te bucuri ca vine. Daca ar veni a mea ptr. 6 luni cred ca as pleca eu de acasa ;) ... ce [}:)] sunt! Pupici pe burtici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 36+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, Mihaiuta, mersic de sfaturi! Tot cam asa am gandit si eu si, daca era mai mult ma duceam si de azi, da a fost doar o mica pata. Dopul nu cred ca e, ca am inteles ca e gelatinos si s-ar fi cunoscut usor. Irinusha, scuze, sunt cam aiurita, am avut impresia ca si tu ai dureri tot ca la ciclu (nici eu nu ma pot insela, ca o patesc rau de obicei, da ca sa iti dau o veste buna, pe care poate o stii deja, e posibil sa scapam de durerile astea dupa nastere daca nastem natural mai ales). Vad ca azi mi-e mai bine nici dureri nu prea mai am iar de pete nici vorba. Oricum sigur ma duc cu plangere la doctor si poate obtin si o eco cum prea bine zici Irinusha, da parca vad ca iar trag nadejde degeaba. Insa ma gandesc ca poate ma controleaza macar vaginal sa vada ce e pe acolo, oricat de neplacut ar fi asta.... Pupici multi. Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetitze dulci, buna dupa-masa!:) mi-am luat liber azi, cica sa ma odihnesc:), dar de dimineata m-am apucat de facut curatenie, asa, mai cu incetul, si acum am terminat. ma duc acuma pe terasa sa stau la soare, sa citesc si sa sorb niste suc de lamiie. mmmmm, e asa frumos afara si e cald, in sfirsit! irinel, papusa, hai sa speram ca nu e nimic in neregula, bine ca te duci miine la doctor. sa-i spui despre toate simptomele. eu am citit ca ceva pete maronii sint ok prin luna 7, 8 sau 9. singe proaspat sa nu fie, atunci chiar nu-i bine. despre dureri, unele femei le au, altele nu. la tine, se poate ca cervixul sa inceapa sa se dilate pe parcursul a muuuuuulte saptamini, incetul cu incetul. sau, pur si simplu, creste bebe si creste si uterul la o rata la care poti simti dureri. in perioada asta, de fapt, a ta, creste cel mai mult! nu-ti fa ginduri, dar insista miine la nenea sa fie atent [pup]. iti tin pumnii. LA MULTI ANI de ziua numelui (una din cinci?!:)) saraca irinusha..... lasa ca sint sigura ca n-o sa mai ai dureri din alea urite de ciclu. are grija 'surprizuta' ta te-a 'vindecat'! eryka, ma bucur ca esti asa bine dispusa! sa traiesti, fata draga si sa-nfloresti in fiecare zi![flo] anacami, chiar ca mi-ai facut si mie pofta cu culorile alea vesele pentru mobila bebelului! sa le foloseasca in sanatate!! va mai scriu mai incolo. cre' ca azi mergem la cinema diseara, la "kill bill - vol. 2". am vazut prima parte, pe video, alaltaieri si mi-a placut. pupici-pupici. [olala] mona (cu lia mica in burtica - "37+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel: de cite ori am fost aici la doctor, la prima sarcina, niciodata nu mi-a facut control vaginal. la prima sarcina, inainte sa ma apuce contractiile adevarate, cam doua zile am avut dureri ca la ciclu. Sper insa ca la tine sa nu fie contractii adevarate pt ca e un pic cam devreme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...