Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (35)


Recommended Posts

`Neatza fetelor,la mine este ora 8 dimineatza ,m-am trezit de la 7:30 din cauza ca bebelina dadea cu picioarele in coastele mele ,insa nu ma supar ,oricum la 10 am programare la control ,au mai trecut 2 saptamani si hop iara controlul,ce repede trece asa la 2 saptamani ,de data viitoare ma duc saptamanal ,asa ca sa vezi atunci ce repede o sa mi se para.In rest totul e bine,Am sa va dau de veste dupa ce ma intorc de la control ,sunt kiar curioasa cat a mai luat in greutate fata mea.
Lauraa hai stai linistita ca daca iti doresti atat de mult ca fetitza ta sa stea acolo cuminte pana pe dupa 2Mai incolo ,poate ai noroc .camerele de la spital arata bine .
Iuliana ce bine de tine ca ai putut sa te duci sa o vezi pe Nally.
Christina deci si tu o sa ai lucrusoare de bebe din Romania ,asa e sa stii ca si eu sunt nerabdatoare sa o imbrac in hainutele luate de mama mea din Romania.Parca mi se par mai fumoase decat cele de aici.Asta probabil unde sunt eu satula de ce vad pe aici.
Monet cum a fost la film??Mi poti sta in fund pe scaun??Nu amorteste spatele??Eu cand am fost de am vazut "Lord of the ring Partea a3-a" vaai ce ma mai durea spatele simteam ca nu mai am astampar ,si eram de abia in 7 luni ,dara tu acum??
Eryka & sufletzica din burtica (35 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dragelor iubite, asa o dupa-amiaza placuta am petrecut..... intinsa pe sezlong, pe terasa, la soare si o carte buna. uau, ce relaxare! sotul meu a avut o zi mai lunga, asa ca ne e lene sa mergem acuma la cinema, da' sigur ne ducem miine!:) eryka, sa ne spui cum a fost la control! sint sigura ca ayumi a mai crescut [il] iuliana, ce fain ca ai trecut sa-i vezi pe nally si bebe [hop]. ii doresc lu' bebe sa fie repede-repede gata de mers acasa! lauraa, mai ce poze aratoase acolo! hai, sa fie-ntr-un ceas bun! pare tare curat, esti norocoasa [cool]. irinel, sa ne dai si tu de veste ce a zis nenea doctoru'. ce-o sa zica, miine [pup]. miine se pare ca va fi o alta zi minunata, 25 grade celsius, ce placere dupa atita amar de frig [8D]! pupici dulci tuturor [pup][pup] mona (cu lia mica in burtica - "37+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fete m-am intors de la control.Ayumi are 2,236gr dupa spusele ecografului.Deci nu a mai luat asa mult in greutate in ultimele 2 saptamani.I-am vazut fatza la 3D era cu manuta si se freca la okisori ,doctorul zicea ca poate i este foame.Am si poza de la eco cu fatza ei [img]http://thumb1.webshots.com/s/thumb2/0/18/31/134901831XneKxb_th.jpg[/img] Va place??Sper sa intelege-tzi ceva ,este cu fatza . Eryka & sufletzica din burtica (35 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Buna fetelor! Ce fain ca sunt listuzele cu cele necesare! Multumim! Eu am intrat in febra pregatirilor desi acestea sunt mai degraba mentale decat practice. Va trebui sa ma mobilizez si sa incep sa fac toate cumparaturile pt. bebe desi sotul meu e de parere sa lasam totul pt. cand se va naste Ioana (in vre-o 2-3 saptamani). Care e parerea voastra? Sa prospectez doar piata sau sa si cumpar cele necesare? In plus, mai am o intrebare: din experienta voastra sau din ce ati auzit, care mai sunt "taxele" pentru o nastere prin cezariana (cat se da doctorului, anestezistului, asistentelor)? Multumesc si [pup][pup][pup]. Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Buna din nou! Cand am postat mesajul de mai devreme, nu citisem inca mesajele voaste! Nici nu am mai intrat de multisor pe forum. Eryca - esti fericita ca ti-ai vazut bebe-ul inainte de nastere. Eu ori nu am vazut-o ori nu am inteles prea multe din dungulitele de pe ecran La tine poza este destul de clara! Sa-ti traiasca! Lauraa - arata foarte fain locul unde vei naste. Cred ca vei si inconjurata de multa atentie si ca vor incerca sa te simti cat mai confortabil ceea ce e suuuper! In rest, fetelor, desi nu v-am retinut pe toate, sarcina usoara pe mai departe si bebelici frumosi, sanatosi si norocosi. Mirela[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, burticilor, hai sa va spun ce facui la doctor. Imi iesira proteine in urina da doctorul zise ca e normal si ca nu e mult. Tesiunea e buna, 125 cu 7 (eu cand nu eram graviduta o aveam miiiica, 10 cu 6 11 cu 6 maxim, da la gravidute e normal sa fie un pic mai saltata). Bebe s-a bagat cu caputul in jos, ce copilas cuminte are mami, doctorul zise ca e pozitionat pentru nastere acum, e cu caputul jos de tot. Asa ca ma gandesc ca n-am fost chiar paranoica atunci cand mi s-a parut ca s-a mai lasat burtica. Ii spusei de durerile de burtica (apropos, si azi ma trezii tot de dureri, e exact ca si cand as fi in ziua cand trebuie sa imi vina ciclul, atunci ma sculam asa in dureri, nu sunt dureri musculare ci ca la ciclu). Si de pata maronie, plus greata... Nu paru prea afectat, de fapt ma si asteptam ca el e foaaaaaarte calm, totul i se pare normal. Singura data cand l-am vazut ingrijorat a fost cand nu mi-a iesit glicemia buna si a crezut ca am diabet gestational. Oricum, eu si sotiorul insistaram ca durerile sunt cam mari si ma trezesc noaptea de dureri si nu sunt obisnuitele dureri ca trage burtica ci sunt ca la ciclu si radiaza durerea spre spate. Imi dadu trimitere la eco, numai ca acolo azi n-au program, da imi facui programare. Voiau sa ma programeze vineri (!!!) si ii spusei fetei de acolo (era o fata care facea programari doar) ca am probleme, catadichsi sa se uite ce scrise doctorul pe foaie si cu chiu cu vai ma programa marti dupa-amiaza. Eu stau cam cu inima mica pana atunci, ca vad ca durerile se cam intensifica, da sa speram ca e totul ok. Daca mai am sangerari oricat de mici ma duc din nou la medic, nu mai astept ecograful. Cam asta e tot. Acum incerc sa stau mai mult intinsa in patut, desi doctorul habar n-avu sa imi zica, da am citit prin mai multe parti ca asta se recomanda si daca tot e weekend de ce sa nu profit. Sotiorul ma servi ca pe printesa, facu o omleta buna cum numai el stie sa faca mmmmmmmmm Am mai pus vreo 2 kg jumate de data trecuta, ceea ce nu ma mira, ca de Paste am mancat gramada. Erykuta nu prea ma prind exact cum vine pozica da ma bucur pentru tine ca ti-ai vazut printesica, ma bucur intr-un fel ca am avut probleme ca pot sa il vad si eu pe bebe dupa atata timp la eco, chiar si numai putin. Monet, vizionare placuta. Ieri a fost si la noi o vreme superba, azi ploua si tot weekendul ploua, da e un aer asa placut...si e cald, au anuntat 19-20 de grade, pana luni. Iar marti, e soare si sunt doar 9 grade, asta daca nu s-or razgandi. Nu e o vreme ciudata? Pupici la toate si weekend placut. Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, cu toata intelegerea din lume,tot nu pot sa inteleg cum e cand lasi toate cumparaturile pe ultima suta de metri sau mai rau,dupa nastere... O sa fiti zdrobitzi de nervi cand va trebui sa le luati pe toate..De ce nu vreti sa luati din vreme,sa va puteti bucura de fiecare lucrusor cumparat? Noi am inceput de luni de zile si tot ne mai trebuie cate ceva, un termomentru, un ibric, o suzetA;ETC:::Sunt atatea de cumparat de o sa va ruineze dintr-o data. Eu nu inteleg zau. Eu stiu ca superstitia asta e asa: "Sa nu cumperi inainte ca daca "se intampla ceva" (adica moare copilul la nastere,pe romaneste)vii acasa si le vezi pe toate si innebunesti,in plus ai dat banii degeaba.." Asta e o copilarie,pe cuvant, e ca si cum ai pune raul in fata...SI daca ar fi sa se intample ceva, asta sa fie cel mai mare necaz..banii pe care i-am dat.. In fine, voi faceti cum vreti dar va spun ca va fi greu sa le luati pe toate´.. Eryka am vazut si eu copiluta ta! Tarte frumusica! Marti o vad si eu pe bubulina mea! Laura si papusica din burtik (37 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor! Daca ati sti ce mult mi-ati lipsit! Poate va intrebati de ce am disparut asa ca "magarul in ceata". Din fericire nu am patit nimic rau nici eu si nici bb, doar ca in urma unor discutii de la servici a trebuit sa intru in concediu mai repede decat imi programasem eu si nu am apucat sa imi iau la revedere de la voi. Acum sunt in prenatal si incerc sa ma obisnuiesc cu noul stil de viata, adica somn si papa la orice ora vreau eu. Nu pot sa spun ca nu-mi place! BB e bine si din ce in ce mai puternic, iar burta mea creste vayand cu ochii (oare pana unde?!). Mai multe voi afla luni cand mergem la eco iar. Acum voi incerca sa recuperez tot ce am pierdut de 2 saptamanai de cand nu am mai intrat pe net si apoi revin! Ne mai auzim! Oanna si bb codrin, dpn 5 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor ! Tocmai am rasfoit si eu putin ceea ce a-ti mai scris in ultimul timp si intamplator dupa aceea, m-am dus la "Odiseea sarcinii in 40 de saptamani" si am fost foarte mirata cand la saptamana 40 se recomanda ceaiul de zmeura pentru declansarea travaliului, ceai despre care a-ti vorbit si voi in urma cu cateva pagini. Recunosc ca nu am ajuns la cea care l-a recomandat si nici pentu ce la recomandat dar sincera sa fiu eram hotarata sa mi-l cumpar si eu curand, stiind ca multe dintre voi l-ati luat.Lamuriti-ma si pe mine la ce este totusi bun acest ceai ? Va pupic ! Ericuta, ti-am vazut printesa [pup] pentru ea ! albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticutelo! Eryka, ma bucur pt tine ca ai reusit sa o vezi pe Ayumi. E un sentiment unic. Ce nume frumos i-ai ales!! Irinel, ce sa-ti spun. Stai linistita, nu te agita prea mult. Sa vezi ce o sa-ti spuna la eco marti, dar sunt sigura ca totul e OK. Si pe mine ma doare burtica, asa cum as fi la ciclu, dar daca stau intinsa imi trece. Mie medicul mi-a spus ca este ceva normal. Oricum iti tin pumnii. Nici eu nu am cumparat nimic pt bebe, dar cred ca v-am mai zis eu ca astept sa trec de 34 de saptamani si cum voi avea duminica, saptamana viitoare la treaba. Eu am fost la control zilele trecute si m-a programat pt cezariana pe data de 21 MAI. Mama mea vine pe 25 mai, deci va dati seama ca eu probabil atunci ies din spital. O sa fie cam mare agitatie in perioada aia, dar o fi cumva. Va doresc un Week-end placut!! Dana [gravi] 33+ de saptamani si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...