Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (35)


Recommended Posts

Felicitari Nally!!! Bun venit pe lume lui Sebastian-Ionut! [s][s][s] Refacere usoara! Sa revii cat mai curand pe la noi sa ne povestesti! Eu sunt foarte curioasa cu ce ocazie ai nascut asa repede mai ales ca aveai DPN pe 5 Mai! Sunt tare curioasa! Fetele,am fost ieri la nenea doctorul si s-a uitat cu echo la fetitzuca mea si a zis ca e cu capul in jos, nu cum a zis moasa. Deci vedeti,cle care mergeti la moase,cat se pot ele insela de mult prin pipaieli ale burtii? Mie moasa mi-a spus ca bebe sta in fund cu capul intre picioare, c aun ghem. Si cand colo bubulina mea sta cu capul in jos si cu picioarele in sus.Ea a confundat funduletul (care e sus) cu capul.... La col nu s.-a uitat ca nu era medicul meu,acesta e in Ro in concediu,dar sapamana viitoare vine si am programare. Ieri mi-am luat un sutien pentru alaptat si pernute din alea ce se baga in el si aseara l-am probat. Azi dimineata m-am trezit cu tricoul putin ud in dreptul sanului :))) . L-am sunat pe sot sa-l anunt si el s-a impacientat,a crezut ca incepe nasterea daca a venit putin laptic :)))))) Laura si papusica din burtik (37 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, voi cum stiti ce marime sa va luati sutienul pentru alaptat? ca eu nu m-am dumirit si mi-e teama sa nu-l iau fie prea mic sau mare, considerand ca sanii mai sufera schimbari in perioada asta. Dati-mi si mie un sfat, please. haideti ca fug la patut, eram doar in trecere spre baie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, am baut atata ceai si am mancat atata miere ca ma voi transforma nu-stiu-in-ce. Cu lamaia am lasat-o mai moale ca m-au apucat deja arsurile de abia am putut sa inchid ochii azi-noapte. Bine ca s-au gandit desteptii astia sa ne dea putina caldura ca cred ca congelam cu totul... In rest stau n casuca ca afara bate vantul si n-am curaj sa mai ies.. Irinel: eu plapumioara nu i-am luat ca i-am luat un saculet de dormit (tot cu ursuleti :)) si am zis ca plapumioara o sa-i luam mai incolo cand s-o face mare si n-o sa mai fie pericol plus ca o sa stea si el invelit...sau aprox... Uauuuu, Nally, sa-ti traiasca!!! Bun venit Sebastian Cristina: eu nu rad ca ma tot chinui de vreo saptamana sa ajung la cosmetica sa ma epileze (total) ca sa nu ma rada aia la spital ca nu-mi place deloc sentimentul de dupa cand incepe sa cresca parul si inteapa... brrrr iar masaj perinal nu ma chinui sa fac (nici nu cred ca mai ajung pana acolo) ca astia aici iti fac epiziotomie indiferent daca e utila sau ba ca sa fie ei siguri.. a, stiu ca a mai intrebat cineva aici dar ori nu i s-a raspuns ori am pierdut eu momentul: cate camasute ne trebuie la spital? si trebuie sa fie neaparat camasa de noapte (eu nu le suport, am avut una odata acum cativa ani si am facut-o bucatele de tare ce m-a calcat pe nervi)? Catusha: de ce e exclus sa te epilezi cu ceara acolo in perioada asta? Maria - 35+ saptamani - baietzel [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, eu intrebasem de camasute si asa e, nimeni nu m-a lamurit :)) , asa ca io mi-am luat 2, si pe alea le voi purta,le-am luat noi, ca n-aveam nici una cu deschidere in fata, iar pijamalele ar fi fost cam groase zic eu, ca am din alea mai pt vreme rece. Da' pe lista mea cu ce trebe la spital scrie ori camasa de noapte ori pijama, deci cre' ca poti linistita sa-ti iei pijama atata timp cat are deschidere in fata,daca vrei sa alaptezi. Nu cred ca-i interzis sa te epilezi acolo acum (raspund eu in locul Catushei :))- ca din ce-am mai citit pe forum sunt mamici care s-au epilat chiar inainte de a naste, da' io n-as putea suporta durerea, asa ca acolo am sa-i dau cu lama, asta e, eu deja am suficient de epilat,ca ma fac si pe picioare si pe brate, si sufar suficient :)) in perioada asta. Eryka, ma bucur ca te simti mai bine, sa dea Domnul si sa te bucuri si tu de putinele saptamani cate mai sunt. Ma duc si io dupa-amiaza sa-mi iau ceaiul ala de zmeura- am dat comanda,la farmacie, sa vedem ce-mi aduce, de fapt farmacista s-a oferit sa-l comande, da' ceai de galbenele nu exista deloc, dom'le, ma plangeam de danezi ca n-au toate ceaiurile noastre, da' bag sama ca ei au mai multe decat frantujii, care is deficitari s la alte "specialitaturi" de-ale noastre. o sa ma apuc sa spal si eu hainutele bebitei, si sa le calc apoi, deocamdata ma cam framanta ca am luat o caciulita cu manusi din alea pt unghute si cu botosei, la set adica, si dupa ce c-au mai fost si scumpe, acum ma tot intreb daca nu-s prea groase, ca nu-s chiar din tesut subtire, is din bumbac dar is cumva captusite, e drept ca bb cand iese pana se adapteaza ii va fi mai frig, da' inca ma gandesc daca nu cumva am dat banii degeaba :(( si am mai luat si un tablouas nostim cu o broscuta in relief, e tare amuzant, de abia astept sa-l pun pe perete.Macar de asta nu-mi pare rau c-am dat banii :)) va pup, Piatra lunii 35 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, eu intrebasem de camasute si asa e, nimeni nu m-a lamurit :)) , asa ca io mi-am luat 2, si pe alea le voi purta,le-am luat noi, ca n-aveam nici una cu deschidere in fata, iar pijamalele ar fi fost cam groase zic eu, ca am din alea mai pt vreme rece. Da' pe lista mea cu ce trebe la spital scrie ori camasa de noapte ori pijama, deci cre' ca poti linistita sa-ti iei pijama atata timp cat are deschidere in fata,daca vrei sa alaptezi. Nu cred ca-i interzis sa te epilezi acolo acum (raspund eu in locul Catushei :))- ca din ce-am mai citit pe forum sunt mamici care s-au epilat chiar inainte de a naste, da' io n-as putea suporta durerea, asa ca acolo am sa-i dau cu lama, asta e, eu deja am suficient de epilat,ca ma fac si pe picioare si pe brate, si sufar suficient :)) in perioada asta. Eryka, ma bucur ca te simti mai bine, sa dea Domnul si sa te bucuri si tu de putinele saptamani cate mai sunt. Ma duc si io dupa-amiaza sa-mi iau ceaiul ala de zmeura- am dat comanda,la farmacie, sa vedem ce-mi aduce, de fapt farmacista s-a oferit sa-l comande, da' ceai de galbenele nu exista deloc, dom'le, ma plangeam de danezi ca n-au toate ceaiurile noastre, da' bag sama ca ei au mai multe decat frantujii, care is deficitari s la alte "specialitaturi" de-ale noastre. o sa ma apuc sa spal si eu hainutele bebitei, si sa le calc apoi, deocamdata ma cam framanta ca am luat o caciulita cu manusi din alea pt unghute si cu botosei, la set adica, si dupa ce c-au mai fost si scumpe, acum ma tot intreb daca nu-s prea groase, ca nu-s chiar din tesut subtire, is din bumbac dar is cumva captusite, e drept ca bb cand iese pana se adapteaza ii va fi mai frig, da' inca ma gandesc daca nu cumva am dat banii degeaba :(( si am mai luat si un tablouas nostim cu o broscuta in relief, e tare amuzant, de abia astept sa-l pun pe perete.Macar de asta nu-mi pare rau c-am dat banii :)) va pup, Piatra lunii 35 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria si eu stiu ca nu este bine sa te epilezi cu ceara pe ici pe colo, ca sa nu se irite pielea ceea ce ar insemna o infectie (minuscula, dar..), ceea ce nu este bine, este parerea unei doctorite ginecolog, mai mult nu stiu nici eu, dar cred ca ma lipsesc... In rest eu cu crema ma descurc inca foarte bine si nu doare de loc este si comod Piatra Lunii si eu vreau sa cumpar figurine si desene sa le pun langa patut am inteles ca bebeii se uita cand incep sa distinga una alta si le place:). Cred ca in primele zile o sa-i prinda bine totusi setul luat Andra m-ai lamurit si pe mine cu sutienul, dar acum am alta problema eu habar n-am ce nr. port[:I], majoritatea le-am primit si le-am taiat eticheta sa nu deranjeze:), iar ce mi-am luat eu, hm ma intreba vanzatoarea, iar eu spuneam mandrindu-ma 'pai ce-mi sugerati'[:-)))] si uite asa, mai vad eu, le desfac si probez am retinut ca trebuie sa fie mai mare[;)] Laura cu bebita[hagi], sapt 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][cheers][flo]Felicitari Nally pentru baietzel....Sa iti traiasca si sa fiti sanatosi.... Fetelor, chiar ca incep sa ma gandesc ca se apropie din ce in ce pentru toate, desi pentru unele mai este destul....Incep serios sa ma grabesc cu cumparaturile pentru spital ca cine stie[:D] poate vine sorocul si eu nam geanta pregatita...vorba vine... azi ma simt mai bine si sper ca luni, dupa ekograf, sa va dau veshti bune. Pupici pe burtici! gabitza 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...