Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ce prenume frantuzesc pentru copilul meu?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut [hippi], Daca tot vorbim de bebei nume, botezuri... pe plaiuri bazaciene.. As avea nevoi si eu de o mana de ajutor [vrajitor]. Care sunt obiceiurile la botezuri mixte franco-romane? Cum se procedeaza, ce se ofera cadou,... Sincer, eu nu am experinta cu botezuri. De fapt singurul botez din viata mea a fost al meu si este o vreme buna de atunci.... Multu-merci [flo], Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe plaiuri mioritice se stie: plicul cu bani. Pe meleaguri balzaciene se poarta cadourile. Orice e bun: autoclava de sterilizat biberoane (unde-oi fi auzit cuvantul asta?!?), hainute, jucarii, vesela, scaun pentru masina, botosei, lotiuni pentru si dupa baie... Poate nu chiar patut si carucior, banuiesc ca parintii le-au cumparat deja pana atunci... O sa-l intreb pe sotul meu exact ce si cum cand se intoarce acasa... peste doua zile... Daca mai e valabila intrebarea... Nasa ofera de obicei, pe langa alte cadouri, o bijuterie, o bratara (de exemplu) cu numele bebelusului. In alte locuri se fac liste, asa cum se fac la casatorie, care se publica intr-un magazin, iar atunci chiar trebuie sa fii pe faza, ca la sfarsit nu va mai ramane dcat ce e mai scump... In toate cazurile, sa va traiasca bebeii!!! « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...