Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

buton de aragaz defect


Recommended Posts

Fete si baieti care va pricepeti, dati-mi si mie un sfat!Mi s-a blocat un buton la aragaz si nu stiu cum as putea sa-l repar(sau ma rog, eu cu indicatiile, sotul cu munca [:D]).Sa-i pun niste vaselina sau ce? Am sunat un mester si mi-a spus ca ma costa toata operatiunea 100 si ceva de euro(inclusiv transportul)[:(!].N-as vrea sa arunc atatia bani pe fereastra fara sa incerc eu intai sa fac ceva. Asa ca apelez la voi. Please,[help]me! Va pup, Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana daca vrei injura-ma [:D] dar eu tot o sa spun ce mi-am propus. Nu stiu cum se repara butoanele de la aragaz, dar sfatul meu e sa apelezi la un mester. Presupun ca aragazul tau e pe baza de gaz. Aceiasi chestie o patzise si maica-mea si cu mesterul de taica-meu era sa ne transformam in artificii. Taica-meu cica il reparase el, dar nu-s cum naiba, caci la un moment dat , cu toate ca era pe pozitzia de off, inca mai iesea gaz. Noroc ca m-a apucat setea intr-o noapte si m-am dus in bucatarie si am simtzit mirosul de gaz[alcool] Eu de felul meu la chestii de genul asta sunt mai prapastioasa si intru in panica fantastic de repede. Decat sa stai cu frica mereu si sa ai inima indoita , mai bine renuntzi la 100 de euro si stii ca potzi dormi linistita. Gata am spus tot acum astept caramizile[zid][pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluca, multumesc pentru raspunsul tau sincer.Dupa discutii cu sotul am ajuns la aceeasi concluzie, adica e prea riscant sa ne apucam noi de mesterit. Asa ca tot mesterul ramane de baza. Ideea e ca aragazul e inca in garantie deci in banii astia intra transportul individului si mana de lucru. Doar piesa care trebuie inlocuita nu trebuie sa o platim. Asta e, ce sa facem! Te pup si multam fain,Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...