Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dintzi de Ba-bau :)


Androix

Recommended Posts

Intr-o zi mama mea a avut un necaz cu dantura dezlipindu-i-se o lucrare si ramanand doar cu pivotii la vedere, lucru atractiv pentru nepoata mea de 3 ani si jumatate, Dorothea, care s-a distrat copios incercand in fel si chip sa-si faca bunica sa vorbeasca ssssssasait. Intr-un final, dupa ce am ras cu totii de incercarile ei gen "Mamaie, dar ia spune-mi ce mai faci?" (la fiecare 2 minute), deci intr-un final copilul a concluzionat incurajat de hohotele adultilor: "Mamaie are dintzi de Ba-bau!" Peste cateva zile discutie intre mine si Dorothea. Domnisorica tocmai "arestase" un drops de cafea care ii este interzis pentru ca are prostul obicei de a le inghiti intregi si se ineaca. eu: iar ai furat bomboana? ai grija sa nu cumva sa o inghiti intreaga sa dau de necaz cu taica-tu sa ma certe ca ti-am dat voie bomboane! ea: nuuuuu, ca o sfaram in dinti... eu: o sfarami in dinti? sa vezi ce o sa rad eu de tine cand o sa ti se inegreasca dintii si o sa-ti cada... ea: asa ca mamaie? eu (neintuind nici o clipa unde vrea sa ma aduca): exact ca mamaie ea: si o sa am dinti de Ba-bau? eu: da o sa ai dinti de Ba-bau ea: da tu razi de mamaie ca are dinti de Ba-bau? eu: nu. nu rad si nici tu nu ar trebui sa razi de biata mamaie ea: da de ce nu razi ca are dinti de ba-bau? eu (deja luasem un aer serios si eram mandra ca pot sa fac educatie la copil...): pentru ca nu este nimic de ras ea(cu o privire care pune capac): pai atunci de mine de ce sa razi? eu (in gandul meu): [batcap] na! ti-a trebuit sa tii morala copilului! si cu voce tare sa dreg busuiocu`: bine bine, vezi ce faci cu bomboana aia sa nu te ineci! Victoria apartine celor ce cred in ea cel mai mult! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...