Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MAMICI DIN CANADA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mama, fetelor ce repede scrieti!!!! Multumesc si eu pt sfaturi in ceea ce priveste Preadmission clinic. Ati fost tare dragute. Laura, unde ai gasit fragute? Ca mi-e tare dor de ele. De cand am venit din Romanai, eu nu am gasit pe-aici. In ceea ce priveste visinele, eu am cumparat anul trecut, dar nu mai stiu sigur de unde--cred ca un magazin de fructe si legume din Mall-ul din NEW WESTMINSTER> Ce mai stiti de Corina? A nascut? Sau mi-a scapat mie vreun mesaj necitit? gata va las ca am programare la un tur de spital. Va pupacesc Dana[gravi] si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Corina nu a mai scris cam demult. Dat fiind ca zicea ca asteapta bebelina "de pe o zi pe alta", cred ca acum e cu bebelina in brate! Doamne-ajuta sa fie amandoua bine si sanatoase! Fragute (stoloni se numesc, parca) am gasit in Chilliwack, la o pepiniera a unei gradini botanice. Iti dau amanunte cum ajungi acolo, daca te intereseaza sa plantezi si tu. Daca vrei numai sa gusti, o sa te invit in gradina mea de pe balcon de indata ce o sa-mi inceapa "productia". Deja am doua floricele![bis] Mare bucurie mi-ai facut! E prima daca ca aud aici pe cineva ca spune ca a cumparat visine! Am sa fac o vizita cat de curand in mall-ul din New West. Cred ca nu am fost inauntru niciodata (magazinul de fructe este in mall? Am inteles bine?). Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Torontezele, eu am fost anul trecut si am cules visine de la E.D. Smith Fruit Farm (http://www.edsmithfarms.com dar isi refac website-ul). Dati o cautare pe google si gasiti website-ul. Am facut visinata (cu vodca Finlandia), a iesit o nebunie si mai am si acum. Am pus visinele intr-o sticla din aceea de apa pentru office water cooler.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Intr-adevar aveti o viteza la scris! Eu nu apuc nici sa va citesc si nici copil de alergat dupa, nu am inca. Am vazut ca m-ai trecut pe lista. Merci. Doar ca nu stiu de unde a iesit fetita. Eu sunt insarcinata cu primul bebe (DNP 1-2 nov.) si inca nu stim ce este. Cred ca s-a creat o confuzie caci scriam eu ca daca ar fii fetita , am numi-o Diana. Dar nu stim inca daca vom avea fetita sau baiat. Oricum sanatos sa fie! Cu visinele va inteleg perfect. Nici in Montreal nu am gasit niciodata. Cred ca m-am consolat! O zi super la toata lumea! Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, imi cer scuze pentru confuzie. Am corectat. Asa gandesc si eu: copilul sa fie sanatos, asta este important! Eu nu am stiut dinainte ce va fi (politica spitalului unde am facut ecografia), si daca ar fi fost sa fie baiat si nu fetita, era la fel de bine venit! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor chiar asa? Va las la pagina 3 si dintr-o data crescurati ca Feti-Frumosii in 3 zile cat altii in 3 luni. N-am prea multe eu de spus pe-aici caci inca sunt cu mult in urma voastra. Sfaturile si informatiile voastre o sa-mi foloseasca pe la toamna incolo. De-abia stept si eu sa-mi tin minunea-n brate... va pup si va urmaresc mai din umbra... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 12 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...