Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MAMICI DIN CANADA


Recommended Posts

Irinel, eu mi-s din Toronto, mami! As vrea eu sa vizitez Vancouverul, dar nu ne tine punga acusica [:D] Mey, da' voi sunteti vedete mari, mey! Pai va puteti revendica dreptul de autor asupra pozei... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 11 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] (Mi-a placut cum ai ales cuvintele! ) Da, ai inteles bine. Dar, stii ce ma gandesc? Daca vrei sa fii 100% sigura ca asta e procedura la spitalul la care vei naste tu, intreaba-l pe doctorul tau. Ca doar nu are ce rusine sa-ti fie, e normal sa te interesezi. [:D] Am ajuns vedeta! Dar eu va spun acum, intre... cativa ochi numai, ca in poza respectiva era a doua oara cand mergeam pe bicicleta dupa aproape 20 de ani... Bine ca nu m-a prins cand am tras o cazatura, sau cand ma chinuiam sa ma urc in sa. Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, si eu sunt maestra la cazaturi de pe bicicleta, ma si gandesc ca o sa ma fac de ras in fata copilului, ca stiti si voi ce repede invata cei mici. Da sa stii ca noi nu spunem la nimeni si arati bine infipta in sa :0) Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, Nu iti cere la nici un spital sa te razi si nici nu te rad ei. Ideea e ca mai demult se considera ca existenta parului pubian in timpul nasterii poate sa duca la anumite infectii, dar apoi s-a dovedit ca nu e adevarat. Insa s-ar putea sa te simti tu mai bine daca te razi cu putin timp inainte de due date. Eu asa am facut:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, da' nu-i mai recomandata scurtarea decat barbierirea? Ca eu si cand n-am timp sa ma epilez si trebuie rapid sa ma rad pe picioare, ma mananca de mor cateva zile cand incepe parul sa iasa din piele. Sa nu aveti neplaceri daca va barbieriti, ma gandesc eu... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 11 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai dreptate Mariana, da asa e de departe...[:0][:p] E drept ca pot sa il rog pe tatic sa ma ajute :0)Si am citit pe undeva pe forum ca o fata s-a barbierit si s-a infectat la un fir de par, si a certat-o doctorul, a avut nu stiu ce probleme din cauza asta. De-aia stateam in dubiu... Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, se pare ca am scris in acelasi timp... Cam asta e si problema mea, cu iritatii, macarimi si, Doamne-fereste infectie, desi cred ca se intampla rar. Mariana, tu ai dat cu vreo lotiune dupa, ca sa nu te iriti? Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma bag si eu ca musca'n vorba ceea in discutia voastra, ca am citit repede ce ati mai scris, dar lamuriti-ma si pe mine, de ce trebuie sa te razi? E pentru cezariana sau pentru nasterea normala? Eu am nascut de doua ori in tara asta si nu mi-a zis nimeni ca ar fi trebuit, si nici nu mi-au facut vreo toaleta speciala la spital. Nasteri naturale amindoua, asa ca nu dati cu pietre, ca ma mai lasa si memoria, mey, juniorul l-am produs acum 2 ani, si scleroza isi spune cuvintul [:D] rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, ai dreptate, e tare departe:) Eu mi-am dat cu o solutie calmanta care vine la pachet cu o crema de epilat. NU mai stiu cum se cheama...ceva cu aloe vera. Se gaseste la orice magazin de cosmetice. Nu se recomanda sa te speli cu sapun imediat dupa ras pt ca si din cauza asta se irita pielea. Si daca in general te iriti f repede si tare, parerea mea este ca poti doar sa te scurtezi...e mai estetic:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...