Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Culoarea ochilor la sugari


Recommended Posts

Buna, fetelor! Am si eu o nelamurire: la ce varsta se definitiveaza ochisorii bebenacilor?? Eu stiam ca pe la 6 luni prima culoare si definitiv se schimba la 1 an. Pe de alta parte, o prietena mi-a spus ca daca a trecut de 4 luni, gata! Bebelul meu are deocamdata ochisori albastri, nu foarte clari. Uneori parca bat spre caprui deschis. Mi-ar placea sa-i ramana asa, dar nu prea cred! Oricum, astept sa ma lamuriti si pe mine! [:D] [pup] Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Culoarea ochilor se stabilizeaza in jurul a sase luni, dar schimbari de nuanta pot aparea pana la pubertate[:D]. Intre albastru, verde, caprui deschis.. nu se prea distinge pana la 9 luni. E legat de cat de pigmentat este irisul si tendinta e sa capete mai mult pigment pe masura ce creste. Ochii verzi, caprui si negri avand mai mult pigment decat cei bleu sau gri. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adriana eu am doi copii si primul a avut ochii verzi gri pina la un an ,dupa care s-au inchis si au devenit caprui,desi eu am sperat ca vor ramine asa superbi.Eu am ochii verzi si la mine in familie toti au ochii colorati ,dar sotul are ochii caprui.Si soacramea e cu ochii albastrii .Al doilea copil ,tot asa avea ochii de un verde inchis am zis ca seamana mult cu sora mea mare ,care dealtfel are niste ochi gri superbi.Vad ca de pe la sase sapte luni s-au schimbat si ochii printesei sint caprui cu o tenta de verde.Este ceva ereditar si poate bebicul tau va mosteni ochii colorati de la cineva din familia ta sau a sotului.sa va traiasca comoara.Cu drag Catan si trupa de pitici. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...