Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (18)


Recommended Posts

roxana, pai puiuta ta arata ca andrei al meu, si e mai mica cu o luna si tu zici ca nu destul de grasuta?! stii ce mi-a zis mie dr ultima data cand am zis ceva de greutate (ca aratam ca de un an oricum), replica a fost "da' ce vrei sa-l dai de-a dura?" mai mai, pai o sa-i facm lista de doleanta sa aiba ce sa-si treaca in "program". pentru inceput eu vreau sa faca nitica ordine cu cainii, cu vagabonzii mai e cum mai e, dar astia cu stapan devin din ce in ce mai insuportabili... pai n-am pe unde sa trec cu carutul pe trotuar ca trebuie sa calc in ceva "norocos"... si in parc, sa nu-i mai vad la un loc cu copiii... cu pozele... situl e in revizie tehnica. luni sa vad ce reusesc sa fac... ca ma duc iar la fratele meu la net. dar te rog reimprospateaza-mi memoria, aleg eu pozele de la voi sau imi trimiteti? oana stai linistita... nu e la romania mare... e la unul mic... dar cu gura mare[:D] acum iti dai seama, daca au si ei nevoie de 10%...asta ca sa intre si tati in calcul, dar eu nu prea ii vad trecand nici pragul electoral! andrei nu se sperie pe cantar... atat ca nu prea mai incape pe el! si ai grija cu ingrasatul, ca la cat de sprintena e [copil]oana, daca erik e prea rotunjor n-o sa se poata tina dupa ea si o pierde...[:D] dana pai deocamdata tati nu a ajuns sa intrebe, ca nu a dat de individ, dar a promis saptamana viitoare intreaba. acum eu sper sa nu fi invatat deja sa faca promisiuni electorale, ca se-alege prafu' de tricourile noastre. dar in principiu vor fi albe, si pe ele o sa scrie "bebelus de aug-sept 2003", iar pe spate vreau sigla aia cu ratusca galbena de pe forum. e prea complicat sa le facem roz si albastre... mi-am imbogatit colectia de desene animate! si de povesti. noile achizitii: 1CD - morometii - desene animate: 1CD- parisul vesel (Gay Purr-ee 1962) 1CD- sinbad-Legenda marilor 1CD- Spirit Stallion of the Cimarron(2002) 100Mb - Donald Duck - The New Neighbor, The Plastics Inventor 196Mb - Chip 'n' Dale & Donald Duck - Chip and Dale,- Chips Ahoy, - Corn Chips, - Crazy Over Daisy, - Toy Tinkers X-Mas.avi 179Mb - Tom & Jerry - Robin Hoodwinked.avi - The Cat Concerto.avi - Triplet Trouble.avi - Two Little Indians.avi povesti: - Abu Hassan.mp3 [Povesti] - Scufita Rosie.mp3 [Povesti] - Sindba marinarul.mp3 1001 de nopti - Emirul si poetul.mp3 1001 de Nopti - Simbad 1of2.mp3 Alexandru Chiritescu - Gaitele.mp3 Bolnavul inchipuit - Moliere.mp3 Copiii capitanului Grand - Joules Vernes.mp3 Poveshti - Ciresarii.mp3 Poveshti - Fata padurarului.mp3 Povesti - Bobocel Uratel 2.mp3 Povesti - Povestea unui om lenes si Prostia omeneasca.mp3 Trei grasani.mp3 Vanatorii de aur.mp3 William Shakespeare - Visul unei nopti de vara.mp3 Povesti - Prostia omeneasca.mp3 Povesti - Punguta cu doi bani.mp3 Povesti - Ursul pacalit de vulpe.mp3 dar nu am reusit sa gasesc "inima de urs". il are cineva?
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi parinti, departe va mai sunt gandurile voastre legate de copiii ce-i aveti. Pai nu va ganditi ca imbatraniti in timp ce ei cresc? Eu mor cand ma gandesc ca peste 2 ani fac 30 . Asa ca va rog eu frumos, lasati-i asa mici. Ca vorba aia: copii mici, probleme mici, copii mari, probleme mari. Liliana, imi pare rau de bebita ta. Mai stiu pe cineva din cartierul meu care are aceeasi problema, cu tot masajul pe care i l-a facut, pentru ca se pricepe ( a facut cursuri ). I-a facut niste ecografii si i-a zis sa mai insiste cu masajul. Dar daca nu va avea efect va trebui sa-i puna ghetute de gips. Oana_noemi, pai lasa-l pe Erik mai mult cu buni sa se obisnuiasca cu ea. Andreea o cunoaste bine si nu plange cand sta cu ea si noi plecam. Irinuca, Cristina, e bine cand totul se termina cu bine. Din greseli invatam. Freia, frumoasa fetita ai dar acum si cu gropita o sa furi toti baietii, chiar si pe cei promisi. Mai fetelor, ca va faceti atatea probleme. Nu va mai zic cat cantareste Andreea ca ma fac de ras. Dar ma gandesc ca la un an ar trebui sa aiba 9-10 KG. Asa ca avem timp sa crestem. Dar voi, sunteti in grafic. Mihaela_s, ma bucur sa aflu ca s-au facut bine fetele tale. Cand citesc cate mananca Silvia ma gandesc: cand ii voi face si eu Andreei atatea bunatati? Sper ca in curand. Si revenind la problema mea, va zic ca tot usor am luat-o pe Andreea cu mancarea solida, ca de o luna tot incercam cate putin, cate 3-4 zile la un aliment. Si tot la 2-3 lingurite ramanem. Avem si noi un loc unde sa ne vizitati. Deci va invitam la ... www.andreeaalexandra.go.ro Ps: E buna cartea cu 400 de retete? De unde ati luat-o?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine poate sa imi ia si mie cartea asta cu retete, dau banii la intilnire :). Acuma nu stiu daca am s ama tin eu d efcaut papa din ea, ca as vrea cam d ela un an sa ii dau papa de a noastra, dar ma gindeam ca totusi nu strica sa o am. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[olala] Primul rand este pentru Erik, care ne-a raspuns asa de frumos. Ce bine ca i-a placut declaratia noastra [il]. Asa ca il pupam dulce pe obrajori [pup] si-i mai spunem o data ca ne place muuult de el ! Nicoleta, multumim ca ne-ati placut [flo], dar noi pe Andrei inca nu-l cunoastem.[:I] Abia asteptam intalnirea, dar noi speram ca de data asta sa fie si Erik, ca sa-l pupam live. Cristina, esti o scumpa cu oferta pentru borcanele. Problema este ca Oanei nu-i plac piureurile de la Nestle [bang]. Mananca doar Hipp, Hero, iar acum, dupa ce am luat din Carrefour si alte tipuri, am descoperit ca-i mai plac si Gerber. Intr-adevar, aici la Buzau preturile sunt cu mult mai mari decat ce-am vazut noi in Carrefour. Am luat mai multe borcanase, sper sa-mi ajunga o luna. Apoi, chiar ma batea gandul sa fac comanda, ca si la magazinele astea virtuale am vazut ca-s preturi mai bune decat astea din magazine. Dar... poate ca ajungem noi, macar o data pe luna, in Bucuresti pentru "aprovizionare". Ne place foarte mult ideea cu tricourile ! Abia asteptam ! Iuliana, cartea este cu retete pentru bebei. Sunt pe grupe de varste. Adica exact ce ne trebuie. Vai, ce vreme frumoasa a fost zilele astea ! Ieri am stat vreo 5 ore si ceva afara. Treburile de acasa sunt undeva la sfarsitul listei de prioritati. Inainte este chiar si punctul: "intrate pe forum !".[:D] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, Dana - poti vedea o foto a lui Andrei la profil utilizator, la paginuta despre copii.com. O sa pun foto si in album si mai trimit poze si pt bebelusi de aug sept, dar inca nu sunt gata. mai poti vedea cateva foto pe site-ul bebelusi de aug-sept din luna 1, a2-a, la botez, la 6 luni , Pe curand ma duc la bucatarie sa fac sarmalute in foi de stevie pt bb Andrei. Nicoleta si [copil] Andrei Catalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinuca: vedem ca si voi sunteti pusi pe patanii si credeam ca numai eu dau dovada de astfel de "poetzimi"[ups]! Totul e bine cand se sfarseste cu bine si nu, nu esti o mama denaturata, se mai intampla, asta e! Nicoleta: am vazut poza lui Andrei e un bb tare dragut, desi poza e tare intunecata si am vazut mai mult pe ghicite. Mi-a placut foarte mult si descrierea familiei tale! Iuliana: eu am facut comanda pe net la cartulia cu retetele, n-am primit-o pana acum desi comanda e demultisor...nu, ca m-as apuca eu acu sa gatesc de zor ca am un chef...[V], dar asa sa ma dau mare si ca sa imi fac o idee. In momentul in care o voi avea iti spun daca merita sau nu si daca vrei iti comand si tie! Va pup, ma duc sa ma pensez ca mi-au crescut niste stufoase[8D]... Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...