Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (18)


Recommended Posts

Si noi suntem pregatiti pentru maine, sper sa ajungem cel tarziu la 13. Iaurt tot Covalact papam, simplu, cu branzica si o lingurita-doua de cereale. Foarte bun, un borcan se duce rapid. La multi ani Emmei si felicitari Iuliana: de acuma cica esti din nou femeie! [:D] Citeam undeva ca femeile 9 luni inainte de nastere si inca 9 luni dupa sunt doar mamici. Tu ai depasit limita, ai redevenit si femeie. [:)] La multi ani cu intarziere si pupici si Sarei, e frumoasa foc-foc, am vazut pozicile! Iar pentru baieteii de azi, Raducu si Andrei Catalin, tot cate un pupic, dar mai timid si mai mult de la mami, ca duduia Miruna e cam timida.[:I] Apropo de duduie, gata, e pe bune: mergem de-a busilea si ne ridicam in picioare cum prindem ocazia! [:)] In plus, toata ziua facem ca motoreta Mobra: brrr brrrr, brrrrr brrrr, am inceput sa mestecam mancarea (nush' cu ce, ca dinti n-are si molfaie de parca ar avea ceva intre masele...). Din pacate, am descoperit si eu o galma la una din gaurele (foarte ciudat, ca n-a avut de la inceput) si am cam chinuit pitica la curatat/sters/scos cercel/pus cercel. [:(] Gata, v-am pupat, noapte buna! http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roisin, felicitari duduiei pentru mers in 4 labute, ca daca e pe bune, eu te cred[:D]. Uhh, si carevasazica, is muiere de acu' incolo...hip hip uraaaaa[:D]. Mai, ca repede au mai trecut 9 luni de mamica, au zburat ca vintul. Si deci eu is cea mai batrina mamica dintre toate:))). Acusi trec inca 3 luni si ma trezesc cu domnisoara de 1 an acasa. [s] pentru Andrei Calin si Raducu. Oana_noemi, io nu te-am uitat nici pe tine cu[alcool], nici pe danateu si nici pe mihaela_s...hihihih. Nu-i asa ca e tare frumusica Sara Ancutei? Mie imi vine sa o pap toata..pacat ca e asa departe de noi[q]. Banuiesc ca Cristina nu-si mai revine dupa vizita de la socrela[8D][8D]. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off!Ce vreme nashpa!Noi venim oricum la intalneala.Sper sa nu fim singurii... Roxana 77 daca vrei va luam noi cu masina ca venim fara tati ca lucreaza.Suna-ma pana la 12.15 la 0722309271 sau 4300307. Irinuca & Raducu http://community.webshots.com/user/broscutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de urari fetelor si aveti un sarut de maini de la Raducu, ca-i deja domnisor [il] (chiar daca eu sunt numai "mamica" inca [bang] da asa-i de bineeeeeee ca as produce o cresa daca m-ar tine burta [biz]). Zicem si noi LA MULTI ANI cu scuze pt intarzierei scumpei si celebrei Emma artista [flo], si pentru Andrei-Calin, sa fie sanatosi si cumintei! [cheers] Asa mi-e de ciuda ca nu avem cum sa venim si noi azi, cand va vad cum va pregatiti cu mic, cu mare....[bang], ce sa va zic, nici macar nu ma pot lauda ca ne mutam azi, ci doar se termina lucrarea si mergem pe la ora 12 sa incheiem socotelile cu muncitorii si sa-i dam afara odata, ca nu mai vreau sa vad picior de muncitor.[bang] De mutat mi-e si jena sa mai zic ceva, ca acum alta boacana: si-a luxat piciorul tipul care ne face mobila de bucatarie si deci, se mai amana mutarea pin' s-o face bine si asta....deja nu mai cred nimic!!! De ce or fi frate, oamenii asa de neseriosi?!?!?! [bang] De ieri i-am ridicat si partea de sus a zabrelelor de la patut lui Radu, ca avea tendinta sa stea in genunchi si sa se aplece peste pirleaz, asa ca mi-a tremurat un pic sufletul si am luat decizia ca-l paste inchisoarea, ca asa mi se pare cand il vad cu zabrelele in fatza[:D], dar e mai bine pt siguranta lui. Pe canapea nu mai am liniste sa-l las nici macar 30 de secunde ziua, pt ca l-am vazut ca se duce taras direct la pernele din jurul lui, se cocoatza pe e cu capul pe marginea canapelei... Haide ca va pupam si va dorim intalneala placuta macar cu o geana de soare! danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am pus poze de la intalneala aici: http://community.webshots.com/album/135027189zvXdHI A fost foarte frumos, cand ne intalnim iar? [:)] Revin putin mai tarziu, daca n-o sa adorm subit pe undeva... [:D] http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s]Andrei Calin si Radu Stefan! Fetelor, Iuliana, Dana-t, NicoletaF,Mihaela_s, Craluca,Roxana_77, Dana_ene, Roisin multumim pentru urarile de "La multi ani" si pentru aprecierile referitoare la pozulicile noastre. Ce a trecut timpul......Toate avem bebelusi maricei acum. V-am spus ca Sarei i-au aparut dintisorii chiar inainte de Pasti si sunt tare mandra . Ar cam trebui sa ii dau si eu gazei ficatel de pui, galbenus de ou, incetul cu incetul, ca am ramas in urma. I-am dat puiut si vita de la borcanel, nu prea vrea ceva facut in casa. Am mai pacalit-o cu un piure de legume(facut in casa) pe care l-a papat doar amestecat cu fructe . Roxana_77 , vreau sa-i pun Sarei cercelusi, insa cred ca o sa-i fac gauri in urechiuse cand vin in tara. Legat de asta, i-am cumparat ieri o gramada de rochite pentru la vara, una mai frumoasa decat alta si ce-mi place este ca, unele au si palariuta in ton. Si i-am luat si 2 costume de baie ca vrem s-o ducem la plaja, ce sa va mai spun de ele, ca iti vine sa le mananci,nu alta! Va pupam ,Ancuta si [copil]Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, nu vreau sa treaca ziua fara sa le uram si noi [s] sarbatoritilor de astazi, RADU STEFAN si ANDREI CATALIN. Si pupici de la Oana [pup] [pup]... Dupa cum va dati seama, am ajuns acasa. A fost foarte frumos la intalneala si suntem tare incantati ca am reusit sa va vedem. Iar vremea a tinut cu noi, ca am avut parte de timp perfect. La Buzau, din cate am aflat, astazi a fost frig si a batut tare vantul, pe cand la Bucuresti a fost asa de bine. Parca cineva acolo sus a stiut ca ne vom vedea si a avut grija sa fie timpul bun [;)]. Eiii, ati vazut ce pasi de defilare face Oana ? Vreau sa va spun ca n-a dormit decat o jumatate de ora in masina pe drumul de intoarcere, iar acasa avea o energie de m-a obosit inc-o data fata de oboseala zilei. Alerga in premergator cu o viteza, chiuia si comenta de parca dormise toata ziua. Dar si cand a picat de somn, sa te tii ! A amutit deodata, dupa vreun sfert de ora de zvarcoleli si invarteli prin patut. Roisin, ai fost fantastica cu pozele. Iti dai seama, noi abia am ajuns acasa si am si gasit pozele [foto]. [flo] Iuliana, am vazut pozele Emmei. Ca de obicei, ne-ai dat gata ! Cristina, i-am vazut ultimele poze ale lui Andrei. Preferata mea ? Cea cu trimitere la Napoleon [;)][:D]. Poze cu zambete, desigur. Dar cand sa le vad si eu pe viu... pauza ! Andrei a dormit cel mai mult [:(]. Eh ! Noroc ca Oana i-a lasat amintire balutele ei pe canafii de la gluga si pe girafa. Ha ! Gata ! Eu dau fuga la somn, ca tati e deja pe unde lungi, cu TV-ul dat pe un meci. Cica el se uita la meci [bang]. Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!!! La multi ani bebeilor sarbatoriti, sa creasca mari si sanatosi! Dragute pozele din parc...noi azi nu am mai ajuns, dehhh treburi... Da' s-au strans ceva bebelushi de data asta, mai multi ca niciodata! Si care mai de care mai haiosi si mai scumpi. Asteptam acum urmatoarea intalneala, sper sa nu o mai ratam. Mi-a parut rau ca nu am mai ajuns, asa cum planuisem. Noi in schimb l-am dus dupa amiaza pe Horia la Zoo, a fost super extaziat baiatul, a tras numai chiote, si urmarea animalutele in cusca...m-am amuzat teribil pe seama lui, cred ca ptr. el a fost cea mai tare "excursie" de pana acum. La un moment dat a "deranjat" si o leoaica ce motaia cu chiotele lui, care a deschis ochii si l-a privit putin mirata. Cel mai tare s-a amuzat de un urs care s-a ridicat in 2 labe, si s-a rezemat de gratii..In fine, a fost de nu se poate. Si in cele din urma toate astea l-au suprasolicitat, ca a adormit baiatul dus...s-a mai trezit abia acasa cand l-am pus in pat sa-l dezbrac. Multi, multi pupici!! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne-am intors si noi de la tara, si trebuie sa recunosc ca a fost mai usor decat am crezut. si cu drumul, si cu toate. pe tren andrei a fost relativ cuminte, am avut si cm o ora de mataieli, de nu mai stiam prin ce vagon sa ajungem... a rezostat bine si la trezitul la 4 dimineata la plecare, nu a scos un sunet in taxi, dar cum s-a vazut baiatu' comod in tren, si-a luat micul dejun si dai si dormi... pana la olt, cand a "urlat" sangele in el si s-a trezit![:D] acasa n-am avut probleme, ca am plecat cu borcanasele de legume de la bucuresti. dar n-o sa pricep in vecii vecilor cum se cresc copii la tara, fara apa curenta si masina de spalat, ca sa nu mai adaug altele... apa calda de exemplu... buni a fost in extaz, statea cu bb la orice moment, il lua si pleca cu el pe drum si nu-si mai incapea in piele. mai ales cand se apuca andrei sa zambeasca, sa lalaie si strige "mama"[:D]. am studiat si noi toate animalutele, dar nu prezentau mare interes. pasarile ii mai atrageau atentia, cel putin cocosii. iepurasul de pasti a vemit la noi cu un dinte, si a tinut mortis sa ne strice toate noptile. si am inceput sa batem si singurei din palme. deocamdata le loveste o data, maxim de doua ori consecutiv, dar la noul meu repertoriu cred ca o sa progresam rapid. avem si patanii, a cazut de doua ori, o data din pat, o data din picioare si o dadat din leagan, ce-a mai nasoala. a ramas mai mult agatat, ca s-a desfacut legatura din grinda, dar tot s-a lovit, ca avea caciulita murdara [q][q]. oricum, excursia noastra si-a atins scopul, de multa vreme n-am vazut in ochii bunicului o privire de fericire. si abia reuseste sa-si miste mana dreapta, dar tot il tinea pe piciorul stang si incerca sa se joace cu el. cel mai des il tineam eu in fata lui, ca sa-si poate folosi mana stanga, si uneori il vedeam cum isi forteaza ambele maini... dar nu mai zic nimic, ca ma apuca pe mine plansul. cand am plecat a fost pentru prima data cand ramanea razand. mi-a zis sa am grija de copil, si nu stiu ce m-a apucat, ca daca e asa scump si reusit asta, mai facem unul. cam atat cu excursia noastra, inca ne revenim, dormim pe rupte. azi a dormit pana la 4, apoi de la 6 la 10! daca mai doarme la noapte e o minune... si azi am ajuns la intalnire, dar andrei-zambaretul s-a transformat in andrei-somnorosul! puteai sa tai lemne pe el. i-au cantat lautarii de la biserica si cu acordeonul la ureche si el nu dadea nici un semn... apropo, am pus pozele. fetele care au facut azi poze, alegeti ce vi se pare mai dragut, MICSORATI-LE, si le astept. cautam cu tati o explicatie, si am ajuns la concluzia ca apa de la buzau e mai buna. altfel nu intelegem cum oana si luca au atatia dinti! auzi tu, 8 dinti... oricum, avem un [pup] pentru andreea cea mica, e o scumpa si o cuminte, nu a zis ia nici pis cat am tinut-o in brate. tre'be musai sa mai iasa cu david, sa priceapa si musiu cum e cu copiii, ca prea se smiorcaia cand ne strambam si noi la el [:D]. miruna, ce sa spunem, motul ei e fantastic, balerina mica nu alta! iar oana... pai atata energie n-am vazut de mult! baietii... ca baieti... dar abia asteptam sa vina vara si sa-i vedem pe toti in miscare si mai dezbracati! am intrebat de tricuri, si daca am inteles eu bine (ceea ce nu garantez), un autocolant ar fi 200.000, iar pt tricou cu 2 imprimeuri, 400.000, daca mai punem si tricourile de mamici, eu ma gandesc serios sa mai caut si alte oferte, cea din carrefour mi se parea prea mult. dar pana in iunie rezolvam... [?] in ultimul timp andrei se trage de urechi, sau mai bine zis a inceput sa se scrapine in disperare ca are rana in ureche. si cum prinde burtica goala se zgarie de aprope da sangele. nu stiu ce are... aveti vreo idee? pe piele nu apare nimic inaite, sa zice ca l-ar manca ceva... iuliana subscriem si noi la complimentele sarei, ca doar "e a noastra", nu?[:D] si nu ne mai incapem in piele cu zulufii aia blonzi! si da, vizita la soacra m-a epuizat "sentimental", dar am facut tot posibilul sa nu ma intorc cu nervi! am vazut mesajul cu data de 8. noi venim sigur, unde spuneti voi, dar fetele care lucreaza... s-ar putea sa cam [q][q][q] ati culcat-o cu voi in deplasare? noi am carat carutul si a dormit in carut, ca mi-a fost frica sa nu-l invat cu noi. cu manutele intinse dupa mami suntem si noi, desi la tara se lasa luat in brate, dupa cateva minute intindea manutele spre mine. cu evoutia copilului abia am ajuns pe la un an, dar vinerea trecuta, la [medic] era o fetira de 1 an si 11 luni, si stai cum fac animalele, vorbea cu andrei... si din cate stiu eu, pe la 2 ani fac macar propozitii scurte, subiect-predicat. roxana andrei merge tinut, dar cu hamul nu vrea de nici o culoare. plange cand i-l pun. in schimb nu l-am cumparat degeaba, ca i-l pun cand il dau in leagan, mai ales daca suntem in parc. la mare noi in mod sigur ajungem la constanta. daca o sa ne permitem, incercam altceva, mai spre sudul extrem al litoralului. cu danone n-am auzit nimic, noi mancam dar nu vad nici o problema la andrei. iuliana si ancuta, am plecat la tara cu zambetul pe buze! iepurasii vostri au fost fantastici! voi va dati seama la ce azil or sa ne trimita cand vor realiza ce i-am mai chinuit???? pentru cine nu a primit felicitarea de pasti, ca de mult ma chinui sa pun la un loc toate adresele de mail [bang], am facut la noi pe pagina o rubrica speciala cu "felicitari". si la pagina cu bebelusi o sa fac repede una cu "iepurasi", ca avem iepurasi proaspeti. alex 2003, sunt geloasa rau de tot! pai ala e par de fetita! cum de aveti zulufii aia si noi... parca suntem linsi de vitel[q][q][q] la noi iaurt cu fructe inseamna danone simplu si doua lingurite de piure din borcanas. nu i-am cumpart iaurt cu fructe din comert. cantecelele de pe site la mai las o saptamana, ca sa fiu sigura ca se intoarce toata lumea. voiam sa le schimb maine, dar e prea devreme.
"cantece pentru prescolari": cristinamh, dana_ene
[b]Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...