Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(57)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 177
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Se ved la eco, eu am primit poza de la Iosup cu masuratoarea colului. Doar o mica parte din el se afla in vagin, doua treimi se afla in interior,in abdomen, iar cand incepe sa se deschida, de acolo incepe. Partea care se vede in vagin e doar "gatul" colului. Fetita Strumfita - 20 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu inca nu il simt pe ghindusu cum sughite in schimb se intinde si inoata ca mamimutza si ma gidila in parti de nu mai pot. copilul asta doar transversal sta, nu e normal la cap? nu ma uitat ca Monica e in comitet...ma mai gindeam la ceva premii disponibile (azi nu ma duce prea tare imaginatia). a propos de filme, vorbeam cu Nicole luni care imi zicea ca au fost la film si de abia a rezistat in scaun....noroc ca eu aici nu am la ce cinematograf sa ma duc, nu?[xx(] dar si eu ma uit la filme "singeroase" fara mari probleme...doar m-am tinut in friu sa nu iau ultimele john saul..ce precis le citeam, asa le iau "dupa". si a propos de carti, va recomand Salman Rushdie "Harun si marea de povesti"....e o carte super....o sa puteti sa o citi si piticilor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia, sint medici si medici ... eu una sint patita cu ei ! Asta nu inseamna ca nu mai sint printre ei si profesionisti, sau din aceia care fac meseria pe care si-au ales-o cu placere si pentru pacienti ! Probabil ca ai dat peste unul care ori habar nu are - ceea ce m-ar mira ! - ori dupa cum spuneam, a mizat pe lipsa ta de cunostinte si pe bunul tau simt si ti-a spus ce ti-a spus ... adevarul este ca si la control pe masa se vede colul, dar nu asa cum se vede la eco ... eu am inregistrarea ecografiei morfo pe caseta video si se poate vedea exact cum a masurat colul si cum arata si ce dimensiune are ! Dupa cum ti-am spus, cind ai sa faci si tu eco morfologica, ai sa vezi pe ecran (in cazul in care televizorul o sa fie pozitionat in fata ta, cum a fost la mine, la sanador) si ai sa il auzi pe medic vorbind despre toate cele ! Stai linistita ... o sa fie bine ! Astazi este sarbatoare mare, cred ca stii, ai incredere ca totul este ok ! Alice[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cit despre mine, eu sint intr-o super stare de bine si de fericire, aseara am vorbit cu sosul meu drag la telefon, a reusit sa ma sune din olanda - erau din nou in amsterdam ! - si m-a linistit ca este ok, ca nu il mai auzisem de aproape o saptamina !!! Si afara este asa de frumos, poate in sfirsit se imbuneaza vremea si ne iarta de ploi si de ninsori ... baietelul meu este tare activ, ma tot inghionteshte cu minutzele sau cu piciorushele ... ce poate fi mai frumos ?? Si mai sint doua saptamini si mi se intoarce si iubitul acasa si nu o sa mai fiu singura ... Si toate o sa fie bine si bebicii sanatosi si frumosi ! [bis][bis][bis] Alice - [gravi] 22 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxi, si eu ador romanele lui john saul, le-am citit pe toate pana acu, dar am uzit ca au mai aparut 2-3 alice, aici nu se face eco morfologica, si am fost deja la 3 medici. posibil ca ecograful lui sa nu fi fost performant, altfel nu-mi explic, mi-a aratat omul toate cele, cu rabdare, calm, coloana, inima cu camarutele ei, capul cu emisferele, zicea ca par dezvoltate in regula, echilibrat, manute, picioruse....abdomen, a masurat femur am vazut, craniu, nu mi-a dat nici o hartie, dar s-a uitat. Abia dupa ce am iesit de la eco mi-a venit in minte sa-l intreb de col si atunci a zis ca nu se vede la eco... lia 24 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...