Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(57)


Recommended Posts

Monica, noi tinem toate pumnii sa stea piticutza ta cit de mult poate la burtici, ca acolo e cald si bine!! am putea sa facem liste cu ce telefoane avem si apoi sa le rugam pe fetele care nu sunt "in evidenta"[:D] sa le trimita pe pm, cui vor ele, pe ale lor. de exemplu eu am telefoanele urmatoare: Laura (a mea constanteanca), Andreea S, Mihaella, Alex, Nicole, Gabi, Mani - Bunny(plus messenger-ul), Alina....si cam atit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 177
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna! Mancatam si eu o salata preparata de manutele mele si acum imi trag sufletul.Sa vedeti faza. Stateam la masa si mancam....ca omu...cand deodata simt un discomfort la burtica legat de aplecarea asupra caserolei cu salata. Si...ca maimuta...ma intreb: oare de ce? Apoi imi dau si eu seama cam ce pozitie e buna pt. statul la masa, si anume cracanata astfel incat burtica sa intre intre picioare cand ma aplec sa bag in gura. Ori eu stateam cu picioarele apropiate. Alta solutie ar fi sa stau dreapta si sa ridic doar mana la gura dar la supa nu mai functioneaza metoda ca ma stropesc. Asta am observat eu azi. Apoi vad ca toate faceti renovari la greu...si noi trebuie sa o luam pe rand: trebuie sa ne cumparam masina,asta in primu si in primu rand, apoi trecem la apartament: raschetat, zugravit sufrageria si baia, ca restul e facut, schimbat geamul la sufragerie, usile interioare, gresiat si schimbat faianta....un calorifer.... Avem nevoie de un buget, si anume, foaaaaarte elastic. Ca sa nu mai zic de timp, ca sotul nu poate avea concediu pana in august deci nu stiu cum o sa facem, iar eu una nu sunt buna de munci, deci am muncit si eu la greu acum cativa ani cand am cumparat apartamentul la razuit pereti, la frecat parchetul, faianta. Acum nu stiu cat si la ce ce o sa pot sa ma inham. Ma intreba mama asa din coltu gurii, "da chiar trebuie sa va apucati acu de toate astea?" Pai cand? Oricum era planificata faza pt. anu asta deci nu are rost sa amanam inca un an. Sa va zic...maica-mea e crizata...mi-a transmis frate-meu caruia i s-a plans de mine. Va ziceam ca a stat "umflata" si plina de draci pana la plecarea noastra pe care a agrementat-o cu un "la revedere" super rece. Cica s-a suparat ca am comentat legat de puii ei; eu am vazut ca au diaree si am intrebat daca le da ceva, ca piuiau asa unii de ti-era mai mare mila si mureau a doua zi, la care ea a dat din mana a lehamite si a zis "eh, ce sa le dau" Eu i-am zis "pai si asa n-ai ce face (ca se vaicarea toata ziua ca se plicti de numa de cand e la pensie)...da-le ceva acolo, ceai, streptomicina...nu-i lasa asa sa moara saracii" Asta a fost....si ea s-a "umflat" ca gogoasa infuriata (roxi........by the way....se faceau niste gogosi infuriate sa te lingi si pe urechi pe la voi pe acolo cand am fost si noi la mare, erau cu gem, cu budinca de vanilie si cu finetti). Bai, nu-i cinstit, io s-asa mis stresata de felu meu, imi mai da si ea de muncit la neuroni si la sufletel, ca uite pana azi mi-am tocat nervii revizuind ce naiba as fi putut face si spune ca sa se supere asa si de nu m-ar fi scos frate-meu saracu din ceata, nici acu nu-mi trecea prin cap. E RIDICOL DE RIDICOL. In loc sa se preocupe de confortu meu psihic macar, ma toaca marunt asa...psihologic. Seamana a RAUTATE ? Sau nu ? oFF, scuze ca ma descarcai iar aici de povara de pe sufletel.] lia 24 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca te descarci,noi te ascultam,dar nu mai pune si tu la suflet tot ce se intampla in jurul tau ca nu e bine deloc.Fii mai detasata,pune-le si tu toate la fund ca pana la urma e cel mai bine pentru confortul tau psihic. Daca chiar nu te ajuta la curatenia de dupa plateste si tu o femeie (cat poate sa-ti ia??) sa vina sa stearga podele,geamuri,gresie si ce mai e de sters.In nici un caz sa nu faci tu pe viteaza,ca da-le Doamne iarta-ma,n-o muri nimeni sa te ajute,macar acum. Eu una am devenit asa de nesimtita ca de aia nu mai ploua afara...Ma doare drept in cot de tot si toate,nu ma mai agit (inainte plangeam ca proasta din orice vorba spusa aiurea). Cred ca am luat-o pe drumul cel drept,cred ca o doza de nesimtire nu strica.E cineva de acord cu mine????? Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit sa nu ma mai duc in vizita ca vad ca nu se poate abtine....asa a facut si in decembrie cand am mai fost...tot pe un nimic s-a crizat. Daca nu ma poate suporta ma intreb dece ma mai cheama de zor in vizita, ca cu Pastele a insistat din martie deja. Si cand merg acolo tre sa-mi cenzurez fiecare cuvant ca nu cumva sa o jignesc ca se simte jignita din ce nici nu visez. E clar ca fata mea o enerveaza la maxim, la fel si ce spun. Ce sa mai spun? De acum o sa vorbesc cu ea numai despre vreme si asa sper ca macar sa nu mai ajunga sa faca "bot". lia 24 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una votez cu tine Moni ca e singura alternativa de relationare cu unii carora putin le pasa de sensibilitatea altora. Eu am stat numai inlacrimata de cand am venit de la ai mei, atat de tare m-am consumat, si le-am pus la suflet...cand imi aduceam aminte iar imi storceam creierii "oare ce i-am facut Doamne?", si imi aduceam aminte din ora in ora, din nefericire. Si iar oftam, ca nu aveam nici un raspuns. Macar de azi dimineata m-a luminat frate-meu si ma simt mai usurata cand am auzit despre ce e vorba. lia 24 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, eu subscriu la doza de nesimtire, mai ales ca de cand m-am agitat ca nebuna de Paste si am fost mult prea obosita, ma doare burta mai tare ca oricand si m-am decis sa nu mai fac nimic. Ieri, cu greu am produs ceva de papa pentru mine after work, apoi tzusti in pat, desi imi propusesem si eu sa dau bice la masina de spalat. Dar, fereasca Dumnezeu sa se intample ceva cu copilul meu pentru ca eu am facut smotru, ma pot ierta vreodata??!! LIA, nu mai baga in seama rautatile familiei, eu chiar le-am interzis sa ma mai sune ca sa se plnga de diverse, eu am fost o viata mama ranitilor dar mai nou ma sunau toata ziua, cand mama, cand sora, cand soacra, sa se planga de diverse, parca eu as fi din fier. Asa ca, le-am zis direct si cu tupeu ca nu mai vreau sa stiu de problemele lor pana nasc cel putin!! Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana si eu le am pe aceleasi... Lia, nu te mai agita atata ca nu merita. Las-o in pace ca o sa se schimbe dupa ce ai sa nasti. In alta ordine de idei sa nu te apuci de curatenii sau zugraveli de una singura ca mananci bataie! Nu ai voie sa faci astfel de eforturi Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va dau si voua vestea cea mare! Bebele meu e o Fetita Strumfita foarte dragalasa! Am aflat ieri si acum sunt in culmnea fericirii! Puteti sa schimbati listuta sau sa-mi spuneti mie cum sa fac? Vreau sa va intreb daca e grav ca placenta are gradul II de maturitate (sunt in saptamana 20) si e in grupa a II-a? Habar nu am ce inseamna! Voi stiti???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...