Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(57)


Recommended Posts

Vesti bune: Nou-nascutii vor primi la nastere bratari noi de identificare, care vor fi la fel in toate maternitatile din tara. Conform unui ordin semnat ieri de ministrul sanatatii, Ovidiu Branzan, nou-nascutul va fi identificat imediat dupa expulzie, chiar inaintea sectionarii cordonului ombilical. Acest lucru se va realiza numai de medicul sau moasa care a asistat nasterea, prin atasarea la mana bebelusului de sex feminin a unei bratari de culoare roz si la a bebelusului de sex masculin a unei bratari de culoare bleu. Pe bratara va fi scris numele mamei, numarul foii de observatie, sexul, data si ora nasterii. Mama va primi o bratara similara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 177
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da Monique ff bune vesti numai asteapta sa le si puna in aplicare si dupa aceea ne bucuram. una dintre asistentele intervievate la stiri explica cica stiintific de ce nu se poate face asta si ca nu au personal care sa opereze steril aceste benzi....iti dai seama ca la ce "putine" cadre medii sunt in spitale nici nu au putina treaba...sper ca totusi sa se rezolve. ma gindesc cum sa facem cu adunarea numerelor de telefon, daca aveti vreo idee....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Diana pentru papusica!! Ce curioasa sunt si eu ce pui am, nu mai am rabdare pana saptamana viitoare!!! Fetele, dar cat costa la voi toxo? Ca eu in Iasi, la Institutul de Igiena am platit 220 mii lei si la un cabinet particular 280 mii si este lucrata in Bucuresti. Doctora mea a preferat, insa, sa ma trimita la Institutul de Igiena pentru ca sunt cica cei mai seriosi, cei de la particular au dat rateuri la aceasta proba!! Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...