Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)


Recommended Posts

Hristos a inviat! (Este adevarat, cu intarziere..) Ce fac fetele?Cum va simtiti? Eu sunt bine...nu mai am scurgeri..mi-au incetat acum vreo 2 zile... Imi pare rau ca nu am mai vorbit cu voi, dar, calculatorul a fost defect si abia astazi l-am primit. Analize inca nu m-am apucat sa fac...a fost Pastele...vine aranjatul apatamentului... Dar ma voi duce la primul control cand voi lua salariul pe 30.Tot ce simt este ca deocamdata, pana nu voi sti absolut totul, nu mai vreau nici un bebic sa chinui.. [pup] ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns
BB23, ma bucur ca ti-ai revenit oarecum si iti doresc sa afli ce a fost in neregula pt a trata cauzele si apoi sa ai un bebe sanatos. Eu am vorbit si miercuri voi merge sa fac analizele si sa fac si o ecografie. Ma gandesc ca in mod nmormal trebuie sa se vada cum arata uterul. Sper sa se fi inselat doctorul meu si sa fie totul in regula. Am si eu o intrebare: ce inseamna sa "ai colul sters"??? Mi s-a spus ca daca voi sta in continuare la fel de mult pe scaun mi se va sterge colul, dar nu stiu exact ce inseamna asta. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 17 saptamani si 2 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naty, Mihaela si Georgiana va multumesc mult pentru raspunsurile voastre legate de programul de 6 ore. Doamne ce bine ca exista forumul asta !!!!!!!!!!!! Mihaela daca vrei iti dau un nr de mobil al dr Poiana din Polizu - nu-ti trebuie trimitere de la medicul de fam si are si cabint particular (tu ii spui unde vrei sa mergi la spital sau la cabinet unde consultatia am impresia ca este 700.000 lei) . Mie culmea este ca la un eco mi-a spus un dr inainte de a fi graviduta ca am uter dublu. Nu trebuie sa te sperii dar oricum daca e cazul sa stai acasa eu zic ca merita efortul - asta in cazul in care este adevarat dar mai incearca o parere. Nu strica! Eu astazi am fost pe la mai multe gradinite cu bb cel mare de manuta si le-am vizitat si nici nu-mi vine sa cred ca in cele din urma ne-am oprit la una. Maine incercam sa mergem si sa ne acomodam. Cred ca am eu emotii mai mari decat el. Este o gradinita particulara cu program pana la ora 13 iar taxa este de 45 EUR / luna indiferent de prezenta pe care o are. Sunt chiar curioasa de cum va fi. Pupici Mel 17 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel multumesc mult, dar o sa astept pana miercuri cand merg la Spitalul Milita pt eco si o sa vad ce-mi spun si cei de acolo. In caz ca voi avea nevoie si de o alta parere de doctor iti voi cere numarul de telefon. Pana atunci pot spune ca bebe meu cam zburda prin burtica, am inceput sa-l simt mai des si mai bine. Asta ma mai linisteste putin. Georgiana.david, adeverinta poate sa mi-o dea doar medicul de familie sau si medicul meu ginecolog? Mihaela, 23 ani si puiul mic de 17 saptamani si 2 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna fetele, nu am mai intrat asa de des de vineri o tin ba in petreceri ba dorm la greu, azi cum am ajuns la serviciu ma astepta o lucrare la care am muncit cam 8 ore dar i-am dat de cap am si predat-o deci forum nimic azi si nici in we. Nici n-am apucat sa citesc tot ce ati scris. vestile de vineri de la dr sunt bune adica la tuseu colul arata bine era inchis, la eco bebe e bine la masuratori e mai mare cu 6 zile decat sarcina deci ia bine in greutate dar nu se vede sexul si asa dezamagita am plecat.... Eu care eram convinsa ca-mi spune, de aia ca m-am si suparat asa. In maxim o luna voii fac si eco morfologica, asa ca nu mai am mult de asteptat. Cel mai tare ma enerveaza ca toata lumea isi da cu parerea ce e si ma crizez rau de tot, fazele cu sare in cap cand imi e lumea mai draga si intrebari de genul a miscat fata??????? Voi stiti ca eu vreau un baietel dar sa nu credeti ca daca e fata nu e a mea si o voi iubi nespus, dar mi-au prins slabiciunea si ma tot freaca la cap. Asata ca sa va distrez si pe voi. Va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada iubita nu-i baga in seama - nu te enerva caci nu are sens. La mine e si mai si. Mie mi-a spus la eco ca sunt sanse sa fie baietel dar nu este sigur pt ca este sarcina f mica iar eco la care am fost nu este performant - si voi sunteti singurele care stiti. Iar ceilalti pe langa mine isi dau cu parerea si eu ma distrez de convingerea lor. Si cred ca am sa-i las asa pana voi naste - sa moara de curiozitate. Oricum pe mine ma intereseaza cel mai tare acum sa fie sanatos bb (pt ca stiti de problemele mele) si abia apoi sexul. Dar oricum ti-am spus si eu ma enervam la inceput cand isi dadea cu parerea dar acum ma distrez si chiar ii provoc sa-mi spuna ce cred. Pupici Mel 17 spat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...