Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (11)


Recommended Posts

'neata La raport: mi-e bine dar mi-e somn, ma inteapa putin burtica dar nu ingrijorator. Abia astept sa treaca si ziua de maine pentru ca o sa am liber 3 zile si sper sa ma odihnesc desi nu prea cred pentru ca vineri am musafiri iar sambata trebuie sa mergem la o cununie civila Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu folosesc crema speciala pentru vergeturi si nici la prima sarcina nu am folosit dar in fiecare seara ma dau cu crema de corp foarte emolienta (DOVE sau NIVEA). Si la prima sarcina am folosit aceleasi creme si nu am ramas cu nici un semn dar cei drept eram cu 6 ani mai tanara si altfel se reface tesutul la tinerete. Acum cred ca o sa iau ceva special dar nu m-am hotarat ce, oscilez intre Chicco, Sanosan si Elancyl. Voi ce parere aveti? Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu folosesc deocamdata nimic pt ca daca simt ceva miros parfumat imediat [vom]. Dar mai tarziu sigur incepp si eu cu ceva asa ca va astept pe voi sa va dati cu parerea despre diverse produse - cred ca este bun si uleiul pentru bebelusi. In momentul de fata daca mi se usuca pielea rau sa nu radeti dar ma dau cu ulei de masline pt ca nu miroase. Mihaela ce ai facut la eco? Cali nu poti sa ceri program de 6 ore? Pupici si spor la simtit pe bb Mel 17 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Eu nu mi-am luat ceva special anti-vergeturi. Mi-am luat Dove Firming Gel - are si elastina si vitamine, eu am fost foarte multumita. Am vazut ca e si lotiune din aceeasi gama dar nu am incercat-o. Sora mea care a facut un bebe de curand a folosit pe toata perioada Nivea - lotiunea de corp aceea albastra (nu imi amintesc acum exact cum se numeste) si nu a avut nici macar o vergetura. Adela si BB mic [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, luminat-ma si pe mine, va rog! Voua medicii de familie va prescriu medicamentele gratuit? Ma refer la utrogestan, no-spa, gynipral, etc? Doctorita mea mi le da compensate nu gratuit, ea zice ca se dau gratuit doar la femeile insarcinate fara venituri si daca nu are dreptate as vrea sa stiu unde gasesc legea respectiva ca sa i-o duc si sa-i dau cu ea in cap [bruta] Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor m-am intors cu vesti bune! L-am vazut pe bebe care e tare neastamparat, dadea tot timpul cu picioarele in cordonul ombilical si se mangaia pe fata. Nu vroia deloc sa stea la masurat asa ca a cam chinuit-o pe d-na doctor. [:D] Ne-au spus urmatoarele date: - diametrul biparietal=37.2 mm - diametrul antero-posterior trunchi=27 mm - lungime femur=22 mm - batai cardiace=154/m - placenta localizare= posterofundica (e de bine?!?) - diametrul antero-posterior placenta=27.7 mm - cordon ombilical cu aspect omogen Sarcina arata a fi de 17 sapt si 3 zile, deci cu o zi mai mica decat stiam eu si pare dezvoltata bine. Am intrebat de uter daca este bicorn si a zis ca nu prea are cum sa se vada acum pt ca sarcina iti deformeaza uterul si nu-ti mai dai seama dar ca ea totusi nu vede doua utere lipite. Colul a zis ca e scurt dar ca este in limite normale avand in vedere ca sarcina creste. Deci mi s-a spus ca pana acum nu par a fi probleme. Mi-am luat si tensiunea si am 10.6. Este bine? Am vorbit cu medicul de familie si maine imi da adeverinta conform careia trebuie sa lucrez doar 6 ore pe zi. L-am anuntat si pe sef si nu prea a avut ce sa comenteze. Asa ca de maine intru la program scurt. Cam astea sunt noutatile, daca mai imi amintesc va mai scriu. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 17 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur Mihaela ca nu sunt probleme (placenta iti este pozitionata super bine am vazut ca ai pus semn de intrebare)! Ti-am spus ca si mie mi-a spus un dr ca am uter dublu si de atunci am ramas in ceata; de fapt nici nu stiu daca am sau nu - dar nu cred pt ca mi-ar fi spus si ginecologul meu. Nu ti-a spus ce este bb? Blue eu cred ca uleiul pt bebei este inofensiv. Ce-ti face baietelul? Georgiana nu stiu ce sa-ti raspund! Doar de anumite analize stiu ca sunt gratuite de medicamente chiar nu am habar Pupici Mel 17 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...