Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce parere aveti despre reincarnare?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Miguelle[flo], Pentru ca suntem off topic, ti-am trimis raspunsul meu ca mesaj privat. Cu drag, Elena
quote:
Originally posted by Miguelle
"caci Eu, Domnul, Dumnezeul tau, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc nelegiuirea parintilor in copii pana la al treilea si la al patrulea neam al celor ce Ma urasc, si Ma indur pana la al miilea neam de cei ce ma iubesc si pazesc poruncile mele" (Exodul, 20) Cred ca ce ai citat tu Elena e o exceptie de la regula generala. Citatul din Exodul este in cele 10 porunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, adela si-a spus si ea parerea!!!! daca cineva zice "sriti in cap" nu tb sa o facem cu totii nu? a spus si ea ce ar prefera, sau ce crede!!! eu una nu stu ce sa zic de reincarnare, cum nu poti zice de nimik,nimik (si aici ma repet,dar fraa ma obliga)!!! eu cred in dumnezeu, sunt credincioasa, si vad si simt pe pielea mea cum se zice binecuvantarile primite de la maica domnului si de la dumnezeau. sunt crestin-ortodoxa,nu sunt habotnica cu posturi si alte cele. dar totusi, fiecare are dreptul la o opinie. SA ARUNCE PRIMUL PIATRA, CEL CARE NU ARE O PARERE DIFERITA DE A CELORLATI! in orice domeniu... pupici dulci ala toate lumea anne-marry si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Am citit ce ati scrsi pana cum si totul devine incitant. Mai aveati un pic si poate ca va si bateti... Orice schimb de idei si credinte ar trebui sa fie cinstructiv. Tuturor Dumnezeu ne-a dat liberul arbitru, deci putem gandi si actiona liberi in sensul bunei constiinte. Personal cred in reincarnare. nu-i asa simplu sa-ti amintesti vieti anterioare, cand pur si simplu tu nu-ti amintesti in manunt ce ai facut cu o saptamana in urma la o ora anume de exemplu. uneori uitam destul de repede atatea. ne-ar trebui o stare de constiinta inalta, o minte puternica si poate asa am primi un raspuns. A fost un reportaj pe Discovery cu anumite persoane care isi amintesc din trecut ce au facut. Printre ele era si o fetita de 10 ani care spunea ca in viata anterioara fusese sotia uni om bogat care o ucisese. cautandu-se in arhive s-a descoperit ca in anul X disparuse o femeie si trupul nu i-a fost gasit nici azi. fata a descris cu exactitate totul din viata anterioara astfel ca politistii au gasit corpul femeii si sotul asasin. ce te faci cu astfel de oameni care au aceste amintiri si la care stiinta nu poate raspunde ? Cu siguranta nu vom gasi raspunsuri aici,ci doar atunci in fata lui Dumnezeu vom sti pentru moment ce se petrece. insa imi place subiectul propus. Cu drag si fara dorinta de a supara pe cineva. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...