Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine cunoaste?


Recommended Posts

Fetele au dreptate, ai putea gasi ceva mai constructiv,:[aerob] sau ...[bicla], sau [cina2] ...si de ce nu [pathot]...!Alegerea e bineinteles a ta dar eu una sint de parere ca oricare din ex. date mai sus sint de 1000 de ori mai bune decit idea cu acea ghicitoare!!!!Viata e scurta nu-ti pierde timpul cu lucruri fade!cu prietenie [bis] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu sunt de acord cu fetele.Nu cred ca la D-zeu i-ar placea asa ceva, si cred eu ca daca vroia sa ne stim viitorul si destinul facea ceva pentru aceasta.Cunosc multe persoane care au apelat la tot felul de prevazatori si vrajitori si bine nu au ajuns[bang].Si plus de asta aceste persoane lucreaza cu [}:)] in nici un caz cu D-zeu.De ce sa-ti faci un pacat asa de mare, pentru o curiozitate?!![:0] Asta e sfatul meu. Elena_a (DPN 24oct.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai Dumnezeu cunoaste viitorul, draga mea, ghicitoarele umbla cu Diavolul, in nici un caz cu Dumnezeu, daca incepi cu de-astea nu mai scapi, mai bine stai linistita, ca te ingrijorezi degeaba de ce-o sa-ti spuna! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica odata Sfantu Pentru mergea prin lume cu Dumnezeu. Si tot mergand ei amandoi la un momendat D-zeu vede la o margine de sat un batranel care sapa o groapa. Se indreptara spre el si D-zeu il intreba "Ce faci omule aici? de ce sapi o groapa asa de mare?" Si omul ii raspunse:"sap o groapa pentru mine pentru ca maine o sa mor si sa aibe unde ma ingropa". D-zeu sa intristat tare mult cand a auzit raspunsul dat de batranel si de atunci El a poruncit ca pentru toti oamenii viitorul sa fie ascuns ca nimeni sa nu cunoasca ce-i va aduce ziua de maine. Pupici, Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cauta o astfel de persoana. FUGI!!!! Sigur nu are ce sa-ti spuna. Am povestit mai demult istoria mea. Mi-a trebuit un an sa-mi revin dupa prezicerile unei talentate si mi-am promis sa sfatuiesc pe oricine sa fuga de asa ceva. As da oricat sa fi existat cineva care sa ma fi sfatuit si pe mine acum 2 ani lucrul acesta. Ana Maria Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea ma alatur fetelor cu sfatul de a renunta la ideea aeasta...de ce sa iti adaugi un pacat pe suflet!?! stai linistita si asteapta cu entuziasm ce iti aduce ziua de maine, bune, rele toate fac parte din viata si nimeni nu poate sa-si ocoleasca soarta orice ai face...[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu fetelor care te sfatuiesc sa renunti, dar din alte considerente ( nu neaparat pentru ca ar fi un pacat, nu stiu, poate chiar e)ci pentru ca persoana respectiva te-ar putea influenta. Cu orice gand vei merge la ea, tot te va influenta intr-un fel sau altul. Vei cauta "semnele", vei lua poate decizii pe care nu le-ai fi luat altfel, daca ea nu ti-ar fi spus una sau alta, samd. Fii increzatoare in fortele tale, in deciziile pe care le iei... daca esti in impas vorbeste cu prieteni, rude, cu timpul si prin eforturi se rezolva toate problemele. Noroc si fericire! "Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns." Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, pana acum un an nu credeam ca exista anumite persoane care pot spune anumite lucruri ( unele chiar foarte intime sau nestiute de nimeni). Am avut o astfel de experienta, si sincer am fost socata si anumite sensuri in viata mi-au fost intoarse la 180 grade...Din pacate persoana respectiva nu se ocupa cu asemenea lucruri in mod particular, doar colaboreaza cu emisiunea Al saselea simt de pe Prima, poate ii intrebi pe ei..nu este de etnie roma si nu este o impostoare, este de profesie medic.. Parerea mea, nu este bine sa apelezi la asemenea lucruri.. decat in situatii extreme... sau foarte grave.. unele lucruri pe care le aflii s-ar putea sa te marcheze ,sa te innebuneasca practic...si pana la urma nimeni nu este Dumnezeu.. deci nu totul este adevarat...sau corect... Te rog nu apela la asemenea lucruri.. decat in caz de extrema urgenta, in situatia in care nu ai lta portita, dupa ce ai incercat totul.. cel mai bine ar fi sa mergi mai intai la o biserica sau preot.. Nu incerc sa te influentez.. dar.. e mai bine asa.. Oricum decizia este doar a ta.. tu stii cum este mai bine.. Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult. Te pup, Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...