Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutare gagicutze mamicutze cu bebici pe la burici !!! iaca am aparut si io p-aici dupa o absenta de cateva zile .. nu s-a intmplat nimic rau .. numai cateva zile de concediu si iesit din Bucuresti ...am fost in zona Moldovei .. afost super ! mai putin cateva zile de ploaie ! am incercat sa ava ajung din urma cu cititul .. ati fost tare harnicutze ! m-am bucurat sa vad ca sunteti sanatoase si va simtiti bebelusii !!! eu ieri am fost la un party si m-am cam zbenguit si acum sunt cam ingrijorata ca nu prea il simt pe bb mic ... sunt curioasa , la 21 saptamani se pot simti miscarile bb-ului si din afara ? la mine nu se simte nimic .. eu simt miscarile ca pe niste fluturari in interior ... ma duc mai pe seara la echo sa -mi vad dovlecelul... off cate emotii si nelinisti .. ma gandesc atunci cand se va naste cat voi fi de panicata ...mai bine nu ma mai gandesc ! va pup dulce fetelor si va doresc o zi frumoasa !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, ce ti-e cu robinetul asta!!![olala] Mie cred ca de la robinet mi se trag durerile!!![:D] Lia, m-am mai linistit, cred ca micutii nostri se intind si ei, am simtit simultan miscari de trupe si jos si pe undeva prin zona buricului, deci cred ca e in perioada de explorare si cunoastere a navei spatiale. A propos de kilograme, eu am luat 6.5 din saptamana 8 in saptamana 20 si mi se pare enorm, dar toata lumea imi spune ca nu nu se vede ca m-am ingrasat, si burtica e destul de modesta ca dimensiuni, cred eu...In concluzie, daca tot e sa ma fac cat casa, mananc parca si mai mult de cand m-am cantarit!!! Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numa mie mi-a zis nenea doctoru sa nu ma mai duc sa-mi fac ecografii si analize pana cand ne vedem...uf! Si io ca fraiera il ascult, desi am un pietroi in suflet si tare as da o fugam la ecograf sa vad ce face buburuza! Dar a zis omu ca ma lasa sa fac programare dupa ce mergem la doftor...:) Sunt un om extrem de ascultator!!!...:))) Bafta la ecografe si doctori burticilor! Tin pumnii! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biluta, succes la eco ! Tinem pumnii ... cit despre robinet, nu prea l-am mai inchis in ultima vreme, din varii motive, dar cel mai serios este ca nu are cine sa ii dea drumu' (hihihihihi)... ca sosul meu este plecat dincolo de granite ! Iar munca a iesit pe ultimul loc, si la cit chef am eu de treaba, chiar ca s-a nimerit ! Mare somn ce mi s-a facut acum, ce m-as mai intinde undeva intr-un pat primitor, dar pina la 4 mai este ... noroc ca nu prea am mult de lucru, pot sta de vorba cu voi ... si de abia astept seara aceasta, ca incepe sa emita noul canal Procinema, cu citeva seriale care mi-au placut tare - spitalul de urgenta, clanul soprano si cel mai mult - oz-inchisoarea federala, chiar daca este unul dintre cele mai violente !!! Alice[hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biluta, bafta la eco Blue, nu iti face griji daca nu ai simtit inca la exterior. teoretic cam din sapt 18-19 se simte la exterior dar ceea ce simti atunci sunt niste miscari atat de usoare incat nici nu iti vine sa le dai atentie. Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme ca ai fost la o petrecere. Eu cu cerclaj am fost la un chef si nu am putut sa ma abtin si am dansat pana mi s-au umflat picioarele asa ca, nu te mai gandi la lucruri rele Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Furnicutelor,cate pagini pe zi scrieti ca eu nu pot tine pasul cu voi.Ar fi mai bine sa va mai ocupati si de altceva ca doar negativ a-ti inceput sa ganditi;lasati prostiile ca vrea sa iasa afara bebe si mai stiu eu ce,cred ca pentru a uita e bine daca mergeti 2 ore la plimbare,ce ziceti?Sper ca nu v-ati suparat,dar cu atatea ganduri negre! Pupici dulci[dual] alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, ai dreptate. Cam multe ganduri negre pe aici in ultima vreme. Fetelor, eu am realizat de curand ca traiesc cea mai frumoasa experienta din viata mea si ca ar trebui sa ma bucur de senzatii, de miscari de tot... pana si de faptul ca sunt cat o balena asa ca hai sa lasam gandurile negre la o parte si sa ne bucuram, vreti? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...