Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

Stiti ce-i culmea? Ca in general sunt o fire vesela! Haideti sa radeti de mine un pic: nu stiu daca ati vazut acea reclama TV la guma de mestecat cu "S-a ticnit lupul" si in care o bufnita spune dezarmant de frumos"SERIOS?". Mi-am terminat barbatul, il sun de 10 ori pe zi si ii spun "S-a ticnit lupul" si el trebuie sa-mi spuna"Serios?"... Totul pana l-am tinut la usa sa-mi spuna "parola" si cand am deschis am inghetat- era cu seful lui!! Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
aoleu, chiar Iren, pofta bunicica mama.....a mai ramas ceva sau ai ras tot?[:D] uite ca ne-am luat cu prostiile stiintifice si uitam de lucrurile importante, adica papica.... Robi, chiar ca ai fost super simpatica.....sper ca seful are si el simtul umorului!! Monica, nota 10 medicului tau...asa mai da. recunosc, si a mea e la fel, cred ca se bucura ca nu mai trebuie sa explice ca la clasa I.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pustiul meu este un smecher ca tine cel mai mult cu taicasu.Cum pune mana pe burtica sau chiar cand ii aude vocea incepe sa se dea de-a rostogolu [copil] si face scandal mare [neand][mamica].La mine misca doar cand vrea el,e hotoman [;)] si de asta il iubesc atat de mult!!!! Parca nu mai am rabdare sa fac cunostinta cu sufletul meu... Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, de acord cu toate. Aveti dreptate. Roxi, exact aia vrusei sa zic si eu da nu formulai ca lumea :) Am zis ca in ultima vreme uit de la mana pan-la gura ce vreau sa zic si sa fac? Cat despre statul la monitor, iaca eu stau 8 ore zilnic, asta mi-e serviciul si nu exista nici un temei legal sa cer sa nu mai stau ca are efecte adverse.Asta e. Andreea, asa e ...citim prea mult. Si descoperim ca stim tot mai putine si iar ne infigem in carti si pe site-uri si iar ni se aprind beculetele...si tot asa. La tara...nu citesc, nu stiu, nu se intreaba, nu-si fac probleme...cum o da Dumnezeu si gata. Asta e o extrema. Cealalalta extrema suntem noi :)). Oare cine e la mijloc? Diana- pai cum sa piarda un copil la 8 luni doar pt. ca a stat la caldura cu spatele ? Doar nu a stat 24 de ore sa se prajeasca acolo.Nu inteleg ce i s-a intamplat copilului, ca la 8 luni e perfect viabil. Ma poti lamuri? lia 25 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca m-a trecut doctorita pe dieta... Adica nu tu piine, nu tu fainoase de orice fel (doar ceva fulgi de cereale am voie dimineata), nu tu dulce, sosuri sau ciorbe... deci s-au dus vremurile bune! Acum doar gratare de carne slaba, legume fierte sau crude, salate, fructe cit cuprinde, lapte la greu si brinzica de "veci". Si asta pentru urmatoarele 3 luni, deci pina la sfirsit! Sa ma vedeti acum cum imi face burtica - care cere gustarelele cu care am obisnuit-o... Zice ca pina la sfirsit n-ar trebui sa mai pun mai mult de 2 kg...sa vad si eu minunea asta dupa ce in primele 6 luni am pus 18... Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roberta mi-a placut poanta cu "lupul" la sotul tau, m-am amuzat. Sa va dau vestea cea mare, ieri la eco. mi-au spus ca voi avea baietel asa ma puteti trece si pe mine pe lista cu "albastrel", in rest totul bine , avem placenta inserata anteroposterior dr. dar cica nu sunt probleme de ingrijorare. Acum mai m-am linistit , dimensiunile sunt ok, ca pt.23 de sapt. avem si 586g+/- 90g, si 144batai pe min. la inimioara, si i-am vazut cele cinci degetele de la manute si picioare si nasucul si ochisorii (adica ploapele ca erea cu ei inchisi) si mai ales l-am vazut jucand "fotbal" cu burtica mea, il simteam lovind si in acelasi timp il vedeam si pe ecran cum loveste cu piciorul si tresare placenta, uterul si etc. A fost cel mai superb "film de scurt metraj" pe care l-am vizionat vreodata. (La Ana nu am avut parte de asa eco.).[8**] DNP- 29 aug. - 20 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a zis sa tii regim...ma duare sufletul, ca mie mi-a zis din luna a 4-a...:))) Da' l-am pacalit! Tot cu finetti la borcan m-am tratat. Eu ma gandesc ca pe langa ca joaca hormonii ping-pong cu nervii mei sa mai tin si regim...nu sa poate ca il strang pe omu' de gat cand mi-o fi foame si el nu are saracu nici o vina! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...