Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by roxanaz
bravo Iren, ce fata cuminte, rontaie acolo linistita. cum e vremea la voi? am inteles ca a plouat urit de tot..... Roberta, prenatalul se da de la medicul de familie, el iti da toate concediile.
Acu e soare, da nu se stie pentru cite ore...de-abia astept caldura, sa scap de pantaloni, ca nu mai am ce imbraca, toti pantalonii sint super mici, da inca nu-mi cumpar altii, ca vreau rochite! Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia, nu incerca chestia cu cuptorul ca vorba fetelor, nu ai cum sa scapi de gatit! Ar insemna sa te muti in beci sau frigider unde nu ai surse de caldura... Nu e cazul sa te panichezi acum... Iren, mama, sa iti fie de bine! Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Una e sa gatesti si sa stai in caldura, si alta e sa te lipesti cu spatele sau cu burtica de ceva fierbinte, nu? Perna electrica de ce nu avem voie? Mie asa mi-a zis dr. cand l-am sunat sa-l intreb ce sa fac cu durerile de spate. A zis sa nu cumva sa iau analgezice sau sa folosesc perna electrica. Ma rog, eu stiu ca trebuie sa te feresti de lucrurile astea, la fel cum trebuie sa te fersti si de frig. Fetita care a murit la opt luni, a murit pentru ca se dezlipise placenta, matusa mea avea hemoragie si a durat foarte mult pana a ajuns la spital, ea statea la tara! Si asta s-a intamplat acum foarte multi ani. Oricum, asa i-au zis dr., o fi fost si alt cauza, cine stie...Fetita murise in uter, a nascut-o moarta. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa nu ne mai apropiem de cuptorul incins cand gatim. Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, faceti ce faceti si tot la griji ajungeti! Ia hai sa mai schimbam nota si sa fim mai optimiste si sa gandim mai pozitiv! Monica, baga bata in functiune ca nu mai facem fatza la toate "problemele" fetelor astora! Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, da am pus pina acum 18 kg si dr mi-a spus ca e prea mult si pentru ca nu vrem sa ne asumam nici un risc de complicatii mi-a recomandat dieta. Si o sa ma si tin de ea cit pot - oricum gindeste-te cu cite kg o sa ramin dupa...ce o sa ma mai chinui cu ele ca eu nu sunt genul care slabeste usor dar se ingrasa peste noapte... Voi cite ati pus? Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu, fara bate azi...hai, ca suntem toate cuminti. eu sunt intr-o dispozitie buna....nu mai stiu ce sa fac sa va inveselesc si pe voi. cum mai stati cu pregatirile? ce ati mai luat pentru pitici? eu am sa ii caut niste pantalonasi albastru-inchis de preferinta, ca sa ii asortez la un body mistocel pe care i l-am luat mai de mult. cu mineci scurte....e super dragutz!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai radeti de mine putin...Ieri am fost after work la mama mea cu sotul, mama fericita ne-a pregatit un adevarat ospat, cu trei feluri de mancare. Am mancat de ma facusem ca un greiere mutant, apoi m-am deplasat nitzel in bucatarie, am deschis usor frigiderul, am dat peste ceva mezeluri, si m-am reapucat sa mananc sanatos, pe furate sa nu ma vada sotul ca e impotriva mezelurilor total (in rest imi cumpara luna de pe cer, dar sa nu ma vada cu salam, carnati si alte tocaturi).Am plecat acasa unde am bolit in tacere de durere de burta (Haplea m-a chemat), pe la 9 suna mama nedumerita foc cine i-a mancat mancarea cainelui??!! Am paralizat de ras- am recunoscut ca mi s-a parut super bun ce era acolo, bietul cutzu nu mananca granule speciale decat ca desert, deci i se cumpara si lui cate o bucatica proaspata... Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, scuze, nu vazusem intrebarea ta. eu sunt la +6 (cred ca un pic depasite). sper sa ma tin asa, incerc sa nu ma dezmatez (hahahaha) prea tare...recunosc ca o mai iau pe aratura citeodata dar incerc sa repar in zilele urmatoare cu ceva "healthy food". recunosc ca inca nu m-am obisnuit cu proportiile luate de burti.... aoleu Robi....ce se intimpla daca maninci pe furate? dar ce are sotul tau cu mezelurile???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, nu mai comenta cate kg ai luat ca ma oftic :-)) Roberta, mama, dar tu esti plina de surpirze din astea :-)) Misto faza! I s-a intamplat si fratelui meu care s-a declarat super incantat de pilaful facut de mama (care era destint cainilor dar...) si l-a mancat pe tot Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...