Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

Bey gagici ....De cateva zile ( adica trei), bebelu meu misculeste pe jos pe la burtica in breapta si is momente cand misca si ma doare ceva in interior.Nu prea imi dau seama ce ma doare, dar e durere scurta atat cat misca el in dreapta cam langa operatia de apendicita in intorior.A mai avut cineva asa? Sa ma duc la doctor? Practic nu e decat o intepatura dureroasa in ceva ....puteti sa-mi ziceti si mie in ce loveste de ma doare[biz]...ca ma cam baga in sperieti. ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Florina, LA MULTI ANI si tot ce iti doresti tu, sa fiti sanatosi !!! si vezi ce iti zice Badiu, mi se par cam dese contractiile, poate le poti "alina" cu ceva! si eu am intilnire cu Badiu saptamana asta, miercuri ...iar marti de dimineata mergem la eco, abia astept sa vad ce face colul meu naravas, dar sa ne vedem si cu iubitica noastra! Monica, ati uitat ca eu mancarici undeva [:D][:D][:D]? cum sa nu urc scarile, se mai intelegea cineva cu mine ...cateodata sint tare neascultatoare, sper sa nu-mi semene domnisoara la capitolul asta! Mitzura, te asteptam cu internet nelimitat si cu poze! Ana, poate iti apasa ceva pe acolo, nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji, pe mine ma loveste cateodata cam tare si am o senzatie de "durere"! Miha, si eu obosesc cand ma imbrac, nu mai zic cand ma incalt ce chin este ...am ajuns sa fiu incaltata de tati hehehehehe si-mi place! Pupici [pup][pup][pup][pup][pup] Nicole [gravi] 26 + saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici multe mamicutelor si imi cer scuze ca sunt cam lenesa la scris,in schimb va citesc mereu .Nu am mai scris cam de mult si cred ca va intrebati ce se mai intampla cu noi. Suntem bine,ne tinem pe pozitie si incercam sa nu ne obosim prea mult. Dar as vrea sa va intreb cam cate grame au bebelusii vostri? Mie mi-a spus la eco ca am avea 620 g ,la 24 saptamani.Acum avem 27 + si ne ducem peste cateva zile la control .[pup][pup][pup][:X][:X][:X] Madalina [gravi]27+ sapt. si [copil] Armand
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la bebei si burtici! Nicole, frumoase poze, ma mananca si pe mine sa plec macar vreo doua zile la munte dar eu obosesc si cand merg pana la bucatarie. Ce sa ma spunem de serviciu!! Ieri am avut o zi foarte proasta, am avut musafiri pe la pranz, apoi am dormit doua ore de nu ma mai saturam, dar pe seara m-au apucat niste dureri ciudate, jos, jos, inauntru, parca in zona colului si o senzatie ca puiul vrea sa iasa. Eram si singura acasa, am bocit la telefon cu sotul de cateva ori, apoi No-Spa si nani. Azi e mai bine, m-am mai linistit, dar tot il simt ca misca parca prea jos. Gata cu plansu',o zi buna tuturor![hippi] Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Am citit acu ce ati mai scris voi de vineri si ma bucur pt. cele ce s-au distrat asa bine si urez La multi ani si celor ce si-au schimbat prefixul, chiar daca nu in condititii prea comode:) Eu am facut cea mai rapida partida de cumparaturi sambata - O ORA- incluzand piata, cat si cumparatul unei perechi de pantofi de primavara-vara. Asa ceva e in premiera, de obicei caut vreo 3-4 ore numai pantofii, apoi o ora fac si piata, dar sambata am fost Speedy Gonzales....ribariba-andreandreeee !!! Apoi am contribuit cu ceva la facutul curateniei, mai mult am strans si sters praf. Am facut de mancare si cam atat. Duminica am facut putin smotru prin bucatarie dupa ce am terminat de gatit si am plecat la o plimbarica scurta doar ca nu prea aveam chef de umblat desi erau 20 de grade si soare, dar s-a nimerit sa iau pe mine niste pantaloni ce tot la 20 de m trebuia sa ii trag in sus pe mine si m-au enervat. E prima oara cand ii port, i-am probat si pareau buni insa aluneca in jos pe burta si ajung pana la genunchi daca ii las asa ca ..retur acasa si in varful patului la ros seminte. Spre seara m-am speriat de mi-a stat inima in loc...bebe s-a asezat cumva nu stiu cum jos-jos de tot, chiar unde incepe pubisul si lovea asa acolo si nu numai, ci si la incheietura piciorului simteam, apoi niste impunsaturi in partea dreapta. Am tot stat culcata si cu perne sub solduri vreo 3 ore si nu am reusit sa-l conving sa se urce mai sus, la 12 noaptea cand am adormit tot acolo era. Am luat un No-spa pt. ca am avut senzatia ca mi s-a intarit burtica timp de...nu stiu....30 de secunde ?, de cateva ori, nu neaparat dureros. Sunt destul de ingrijorata. Azi de dimineata tot asa mi s-a parut ca vreo cateva secunde burtica mi-era mai tare intr-o parte si mai umflata, fara sa simt vreo durere.Dupa ce m-am dus la toaleta, adica imediat, s-a relaxat.N-am mai luat no-spa. Nu stiu ce sa fac....nici ce se intampla...astea sunt contractii ? Chiar daca nu dor? Poate daca nu as fi stat toata seara cu mana pe burta nici nu le-as fi simtit, dar l-am tot mangaiat pe bebe incercand sa-l conving sa urce la etaj ca ma duceam din ora in ora la toaleta. Ce ziceti voi? Ce credeti ca se intampla de e bebelul asa jos ? Nu trebuia sa fie mai sus? Sambata era mai sus. Ce sfat imi dati? Sa merg din nou la eco la alt medic sa se uite la colul meu....joia trecuta am fost la un medic, care mi-a zis ca la eco nu vede colul, numai pe masa, insa nu m-a controlat ca zicea ca daca nu am dureri nu are rost. Sa fac un alt eco asa repede...dupa 3 zile? merci lia 25 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza. hehehe, vad ca au fost zile in care toti piticii au avut chef de box cu vezicile voastre....bietele de voi. eu nu v-am mai scris ieri ptr ca am zacut toata ziua cu o criza minunata de sciatica (asta ca sa nu ies si eu din peisajul comun), eram si invitati undeva dar nu am reusit deloc sa stau in doua picioare si sa ma imbrac asa ca am zacut in pat. azi dimineatza mi-a mai trecut, dupa 3 injectii (hahhahaa, o sa hranesc copilul asta cu injectii cind s-o naste). Nicole, urecheala ti-o trag in particular, ca meriti mama!! Mitzule imi pare bine ca sunteti ok, raportul a fost complet si nu iti punem absenta. abia astept sa ai internet pe cablu si sa ne vizitezi mai des. durerile alea pe care le ai tu sunt de la sciatica...obisnuieste-te. din pacate nu trec cu nimic, vezi mai sus "tratamentul" facut de mine care nu da roade de nici un fel. Florina, LA MULTI ANI!!!!![s] [s] [s] sa fiti sanatosi, voiosi si frumosi si sa te simti bine in urmatoarele saptamini!!!! [pup] Lia nu are nici un rost sa te duci la ecograf, piticul tau avea chef de joaca si boxa cu vezica ta, iar daca sta asa jos tot de sciatica e vorba, adica apasa pe nervul sciatia, asta e sigur daca durerea radiaza in jos pe piciorul drept. solutia: gaseste o pozitie in care nu te doar si stai....si spor la rontait seminte!! va doresc o saptamina linistita si fara dureri...ne auzim later!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca va vedea cat mai multa lume anuntul de stergere a subiectelor vechi de genul "Mamici de..." si "Bebelusi de...", va "intrerup" si aici pentru a avea posibilitatea sa va salvati daca aveti ceva din acele subiecte. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxi, imi pare rau ca te-a tinut asa naspa criza aia de sciatica.Se pare ca duminica nu a prea fost roza pt. nimeni. Cat despre ce mi-ai zis tu...nu iradia durerea pe piciorul drept, de fapt nu era o durere, ci pur si simplu simteam cum loveste bebelul jos de tot, aproape de incheietura piciorului stang Si acum tot acolo jos tropaie, vorba unei fete de aici (lapsus la nume, sorry), ma tem sa nu se scape afara Doamne Fereste ca prea e jos, de aia sunt asa ingrijorata de-mi sta si covrigul ce-l rod in gat. lia 25 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...