Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

Si bebe al meu reactioneaza sau nu la diferite persoane in functie de "muschiul lui".De exemplu,la taica-su da din maini si din picioare de bucurie (numai cand ii aude glasul,dar cand imi pune mana pe burta se da de-a rostogolu'),la sora mea se bucura tare si cam atat...la restul liniste si pace,nu ii plac,e timid tipu'(de fapt face pe timidu').In rest ii place muzica. De ce ma mir ca e plin de energie,cu cine sa semene altfel ca amandoi suntem agitati si energici,chiar radeam aseara cu cine sa semene,care e mai putin rau decat celalalt (concluzia a fost ca trebuie sa semene cu altcineva,nu cu noi la "rautati").Oricum din doua rele ma aleg pe mine ca sunt putin mai putin agitata... Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Monique, am crezut ca numai eu am probleme cand tusesc sau stranut, iese pp afara!! Dar m-am obisnuit dupa ce mi-a zis dr ca nu e anormal, are treaba BB cu vezica. Lia, rad singura in fata calculatorului, ieri ma gandeam si eu sa stau in cap, poate mai urca putin!! Doamne, Doamne, oare-i paranoia?! Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, poate-ti vine fo' idee despre cum ar trebui sa stau io ca sa o ghidez pe buburuza pe directie, ca la mine sta transversal...:))) Numa sa nu ma contorsionez prea tare, ca cele 20 de kg in plus la mine isi cam spun cuvantul...:) Mihaela, am ajuns sa obosesc numai cand ma gandesc ca trebuie sa ma imbrac!...[:D][:D] Papadie, Nicole, va urez sa va creasca colurile si succese maine la doctori! [:D][:D][:D] Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roberta, acus ne iau iar fetele la goana cu matura pe spinare ca le indispunem cu paranoile noastre....cred ca le-am exasperat da ce sa facem? Uite acu iar am fost la baie si deja nu mai stiu sa disting ce oi simti contractii sau miscarile lui bebe, ca e o bolboroseala aproape continua la mine in burtica jos, nu-s miscari definite, puternice, nu stiu ce or fi. De lucrat lucrez cu urechile la burtica si cu ochii pe forum, asa ca va dati seama de eficienta muncii. Stau in cumpana....sa dau fuga dupa masa la medic ? Pana la 4 tre sa ma decid, sa vad cum o sa ma mai simt.Am vb si cu sotul dar el a strambat din gura, a dat din cap si din mana si a zis "fa cum vrei". Zicea ieri ca ma port de parca eu am inventat nasterea pe glob. Ce sa mai zic? Barbati si gata....ii doare la basca. lia 25 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roberta,pot sa zic ca ma bucur [}:)]ca nu sunt singura cu aceatsa problema (desi m-as bucura sa nu existe aceatsa problema).La mine bebe sta exact pe vezica,posibil ca din acest motiv sa am scaparile astea.Ma gandesc cu groaza ce se va intampla dupa nastere,cand oricum muschii sunt slabiti si vai de mama lor...Incerc sa fac exercitiile de intarire a musculaturii pelviene,sper sa se ridice si piticul meu de pe vezica,sper sa rezolv aceasta problema destul de neplacuta.Sincer,e tare deranjant.[zz] Cred ca voi merge cat de curand la piscina sa fac si gimnastica,mi-am gasit si costum de baie special cu burta (e tare haios,nu are nici o forma,de fapt forma de bila ha,ha,ha...) Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va luam la goana...hehehe...numa va batem un pic!...:)))) Lia pai nu da numa suturi bebe, se mai si misca asa, cum te misti tu de pe o parte pe alta...Isi schimba numai pozitia si tu simti si asta. La mine se vad genunchii prin burta cum se misca...sau coatele, nu stiu, nu da din ele, numai le plimba pe acolo. Omu a zis ca ma bate ca ii stric copilul, am zis ca o sa o prind de talpitza cand se face mai mare...[:D][:D] Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica ...fi antena ca emit o idee: e vorba de o combinatie de pozitii, la tine nu merge din prima asa, deci daca e transversal asezat, trebe intai sa stai in lumanare vro 5 minute, dupa care sa faci cumpana perfect, si in cele din urma un triplu salt in spate cu genunchii la gura. Ar trebui sa ajute, :)) [:D][:D][:D] lia 25 sapt de la UM p.s: fu gluma La fel si urmatoarea: "Ce inseamna a avea curaj? Curajul este atunci cand un barbat se intoarce acasa la 4 dimineata mort de beat si intrand in casa si vazand-o pe nevasta-sa cu o matura in mana indrazneste sa o intrebe: - Faci curat sau azi mai ai de gand sa zbori pe undeva? "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia,vezi cu "bolboroselile" alea sa nu fie alarma falsa,de fapt sa fie gaze intestinale sau sa fi mancat ceva care te-a deranjat la stomac [consti].Eu sunt patita,luam in disperare No-spa,o sunam pe doctora si cand colo eram deranjata la stomac.Mai bine incearca sa-ti golesti intestinele si vezi apoi care mai e treaba. Poate fi si bebe mai agitat,dar miscarile lui sunt mai clare decat "bolboroseli". Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...