Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(58)


Recommended Posts

Lia, cred ca Monique are dreptate, vezi sa nu fie de la stomac ! Si eu stau pe scaun destul de mult la calculator, ca deh, asta mi-e jobul, si ma balonez la greu ... toate organele tale si asa sint impinse in sus de catre bebe si au din ce in ce mai putin loc de "desfasurare", ca sa zic asa ... eu mi-am intrebat doftora si asta mi-a raspuns ! Iar bolboroseli, daaa, si eu am, dar stiu sigur ca sint de la stomac, daca ma ridic acum de pe scaun, precis o sa imi vina fro 2-3 kile de aer inapoi !!! Si cum una dintre "iesiri", dintre "supape" este mai greu accesibila, vorbesc de cea inferioara, gazele ies si ele cind si cum pot ! Haioasa chestia cu matura, bunaaaaaaaaaaaaaaa !!![:D][:D][:D][:D] Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 254
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ha,ce misto cu supapele,trist dar adevarat.Mie una mi se deschid supapele la greu,normal ca ma tin la servici,dar acasa e jale (faceam misto de sotul meu si ziceam ca daca intreaba vecinii ce se intampla sa zica ca refuleaza chiuveta si wc si tot ce poate refula...ma sperii si eu).Saracu' bebe nu ramane cu socuri auditive????!!!!!ca tacsu s-a invatat. Sacrificii... Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de socuri auditive, am vazut mai de demult un documentar pe discovery parca legat de sarcina si la un moment dat povesteau despre cam ce trebuie sa auda bebe de acolo, de la el, din piscina privata - la cum au exemplificat aia zgomotele, chiar ca galagie e putin spus !!! Si pentru ca tot ajunsesem ca capitolul fun, am dat peste un test la unul dintre colegii mei in calculator care zice cam asa ! "incearca testul: > > nu privi la sfarsit inca, noteaza numerele inainte sa-l faci. ia doar > > 2 minute. > > 5 lucruri se petrec in acelasi timp in apartamentul tau, care iti > necesita atentia. > > > > 1. suna telefonul > > 2. plange copilul > > 3. cineva bate la usa > > 4. iti intinzi rufele afara si incepe sa ploua > > 5. nu ai inchis robinetul si apa incepe sa dea pe dinafara. > > > > in ce ordine rezolvi problemele? > > noteaza pe hartie, ordinea si verifica cum ti-ai luat deciziile. > > acum fa-o! rezultatele sunt interesante!" Va dau si rezultatele in doi minutzi ! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetele stiu ce ziceti voi cu gazele si balonarile da io mis esperta la "gazat" deci, nu e asta. Sotul imi zice mai in gluma mai nu ca dupa ce s-o naste bebicu spera sa nu mai fac asa ca nu cumva sa-l invat si pe el sa faca la fel. Chestia cu vecinii e deja perimata, numai la ei nu ma gandesc eu acu :). La serviciu normal ca ma abtin la, greu si cand chiar simt ca nu mai pot de balon ce sunt ma duc la toaleta, ma baricadez si incerc sa nu sparg faianta macar, ca timpanele altora sigur le-as sparge daca nu as baricada usa principala. Vedeti ca ma gandesc si la altii.:) Bolboroselile, sau poate nu m-am exprimat eu bine, sunt jos de tot chiar deasupra pubisului si nu seamana deloc cu alea date de gaze sai balonari. lia 25 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar merge conexiunea asta de net ca naiba ! Iata si finalul testului :"> > fiecare punct reprezinta un lucru din viata ta. > > poti vedea lista definitiilor lucrurilor: > > 1. telefon=munca > > 2. copil=familie > > 3. usa=prieteni > > 4. spalare=bani > > 5. apa=sex > > > > succesiunea alegerii numerelor =prioritatea lor in viata" deci cine s-a mai decis intai, pe linga mine, sa inchida robinetul ? Alice[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca va faceti griji degeaba cu bebicii!!! E normal sa simtiti loviturile si mai jos pt. ca bebe e lungut la varsta asta si daca sta cu capul in sus, unde sa-i fie piciorusele??? Nu jos? Bebele meu sta transversal, dar asta e pozitie mai rar intalnita, normal ar fi sa stea mai...oblic! Nu va mai stresati! Fetita Strumfita - 20 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...