Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebare delicata


Recommended Posts

fetelor, am o intrebare pt voi. sapt trecuta, mai precis miercuri, am facut chiuretaj pt sarcina oprita in evolutie. azi e vineri, aproape 10 zile mai tirziu si inca mai singerez. in hirtiile de la spital, care mi le-au dat dupa, zice ca e normal sa singerez 2-3 zile dar a trecut mai mult de o saptamina si tot nu s-a oprit. nu e mult, numai cite o pata-doua pe zi, port numai pantyliners, nu e nevoie de tampoane. ce ma ingrijoreaza e ca e rosu aprins, ceea ce inseamna ca e singe proaspat. sa fie vreo rana care nu se inchide? cit de normal e? abia sapt care vine am ora la doctor si sincer nu imi vine sa ma duc la urgenta pt atita lucru. voi ce ziceti? sa ma sperii sau nu? cele care ati mai facut chiuretaj, cite zile ati singerat dupa? merci mult. pupici, Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tin minte ca dupa un chiuretaj dr. mi-a spus ca ciclul o sa ma tina normal,la mine insemnind cam o sapt..Din cite povestesti nu cred ca are rost sa te sperii, faptul ca singele e curat e f bine, si ca nu ai hemoragie iara e bine, trebuie sa se refaca tesutul acolo ptr. ca a fost chiuretat(ca la o razuire), nu cred ca trebuie sa te sperii vei vedea ca pina la viitorul control vei fi bine! Sanatate multa! [bis] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa spun ca si mie mi s-a intamplat cam la fel. A doua sau a treia zi dupa chiuretaj, doctora mi-a recomandat sa incep anticonceptionalele. Inca imi mai curgea cand le-am luat, dar apoi mi-a curs foarte mult. Si m-a tinut asa vreo 10 zile, dupa care a inceput sa se maroneasca cat sa patez un pic tamponul. Nu vreau sa exagerez dar m-a tinut mai mult de 2 sapt. Nu am spus nimic la doctor, am asteptat sa vad ce se intampla. Daca e mai rau, nu ti-as recomanda sa stai cu mainile in san. Eu nu am ramas cu sechele, iar acum am un baietel. Incearca mai bine si suna la doctor sa faci o programare, fara sa te duci la urgenta. Sangele ala rosu parca nu prea e normal dupa asa mult timp. Ti s-au dat si tie anticonceptionale? Poate de la ele? Sa speram ca va fi bine. Sanatate multa, Ciuf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu te duci la urgenta unde stai cu orele, suna mai intai la Telehealth Ontario. De regula chiar te ajuta respunsurile lor. Cand am avut eu chiuretaj tot pentru o sarcina oprita din evolutie, sangerarea a durat aproape de 3 saptamani, si doar un ultimele 3-4 zile se inchisese la culoare. Sanatate! Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu duresc sa te speriu! Nu stiu ce varsta ai, probabil ca esti destul de tanara, dar tot ce este legat de aceasta problema, a unui chiuretaj, fie el si curativ poate crea probleme pe care nu le poti estima in timp. De aceea te sfatuiesc sa ai o discutie cu medicul care ti-a facut interventia, pentru a te linisti. Sa nu-ti fie rusine sa intrebi,este corpul tau! Asa cum ai acum grija de el acum asa il vei avea la batranete! mihaela olah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, Pe 2 apr. am facut chiuretaj pt avort incomplet. Pana pe 4 apr., totul a fost OK, dar pe 4 a inceput hemoragia. L-am sunat pe dr, si a spus ca daca dureaza mai mult de 7 zile sa-mi fac probleme, altfel nu. Asa ca,am stat linistita pana pe 7, cand am realizat ca e tot mai rau : intai cu cheaguri, apoi cu sange rosu aprins. Am sunat iar dr-ul. Raspunsul a fost: vii in seara asta - era deja ora 17 - pentru alt chiuretaj. Chestiile astea erau de la resturi placentare. In fine, eu am un fibrom mare mare si cica asa e moda la fibroame, dar nu e de joaca. Dupa al 2-lea chiuretaj am mai sangerat 7 zile, dar in limite civilizate. Dr. meu mi-a spus "sa nu astepti pana maine, vino in seara asta! " Deci nu era de asteptat defel. Si aproppos, antibiotice ti s-au dat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci fetelor pt raspunsuri. intre timp singerarea s-a oprit dar am sa vorbesc cu doctorul miercuri sa vad ce zice. antibiotice am luat o saptamina. chiuretajul cred ca a fost facut bine pt ca as fi singerat "altfel" daca mai era ceva, plus ca ar fi trebuit sa fac ceva febra. o sa cer o trimitere la eco ca sa fiu sigura ca nu mai e nimic acolo. Cricor, Telehealth Ontario mi-a spus ca daca e putin singe e ok, ca poate sa dureze si 2-3 saptamini, sa nu imi fac griji. au zis ca probabil e o rana care nu s-a inchis, ceea ce banuiam si eu. merci inca o data. Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...