Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna ziua, lume! laura o, bine ca a trecut furtuna, vai cum te inteleg, de cate ori ne-am trezit in plina noapte in urletul sirenei si ne-am dus jos, i-am pus casca de motocicleta-n cap baiatului si l-am burdusit cu perne in closetul de pantofi. stau si ma intreb, ce-as fi facut daca mi-ar fi cerut sa-l duc la olita...[:)] eu sunt ingrozita de tornade, mereu le visez [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi "sistemul" american mi-a mai oferit o gogoasa, si inca una de aia babana dar naspa gust mi-a lasat. Pai sa va spun pe scurt, ca sa nu va plictisesc, macar asa imi vars si eu oful aici cu voi: la bebelusi se administreaza citeva vaccinuri obligatorii in primele 6 luni de la nastere, unul dintre acestea fiind Prevnar (nu intru in amanunte ca n-are rost, ideea e ca bebeii trebuie sa faca acest vaccin la 2, 4 si respectiv 6 luni. Problema e ca e lipsa mare pe piata de acest vaccin, bebeii trebuie reprogramati, ceea ce s-a intimplat si cu gargarita mea: l-a pierdut pe cel de la 4 luni, i l-au facut pe cel de 6 urmind ca cineva sa ne sune pentru programare de indata ce primesc vaccinul cu pricina. Fireste n-a sunat nimeni, cind sunam noi primeam acelasi raspuns: "inca nu l-am primit, va sunam noi". Azi la controlul de 9 luni aceeasi discutie: ce facem cu vaccinul? A urmat o lista intreaga de scuze si lamentari pe ideea lipsei de Prevnar, ca in final sa ni se spuna ca oricum Alexandra a depasit faza de "bebe mic" si ca pericolul de a face pneumonie, meningita sau alte minuni din categoria asta e depasit, ei preferind sa administreze vaccinul doar bebeilor la 2 si 4 luni. Ca atare cit a facut e bun facut si altul nu mai vedem! Bine-bine zic, dar de platit l-am platit, asa ca ceva trebuie facut! Si sa vedeti atunci ce s-au schimbat duduile: pediatra a disparut brusc si hop isi face aparitia impreuna cu o asistenta cu Prevnarul la purtator, motivind ca pentru ei e mai simplu sa ne faca vaccinul decit sa ne restituie banii!!!! Sa ma ierte Dumnezeu, dar eu asa ceva chiar n-am mai intilnit: adica e totuna daca copilul meu face sau nu face vaccinul? Ca pina sa se aduca in discutie problema banilor am fost asigurati si re-asigurati ca cele doua facute pina acum sint mai mult decit suficient si deodata ia de mai fa unul, ca ce sa ne mai complicam noi cu restituirea banilor? Scuze pentru asa mesaj kilometric, dar tare rau m-am suparat. Gata, acum parca mi-e mai bine. Alina si Alexandra http://community.webshots.com/user/allex21
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, cine ti-a zis tie ca medicii de aici au simt clinic, as de unde? Ei au numai simtul banilor. Hai sa nu generalizez, ca poate dau in pacat, dar majoritatea asa sunt. Schimba mami pediatrul rapid, sa nu patesti vreo boroboatza cu fata. Ca prea pun in aceeasi balanta banul cu sanatatea. Si al meu a facut vaccinul, luna viitoare face pe al treilea Prevnar, bine ca m-ai pregatit cu shortage-ul, ca de incearca vreun trick ma pun pe ei. Da' adica tu cum il platisesti deja? Ai probabil altfel de asigurare decat mine, ca la noi totul e gratis in primul an- well check-ul ma refer, vizita de boala e $15 co-pay (am HMO).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta, si eu sunt patita cu prevnar-ul (se fac 4, nu 3 doze - la 2 luni, 4, 6 si 1 an). noi am "ratat-o" pe cea de un an... din cate mi-a spus pediatrul, chiar exista un shortage si ca "chestii" d-astea se mai intampla... au primit directiva ca prioritatea sa fie bbii care au o singura doza, cei cu 2 sau 3 doze sunt pusi pe lista de asteptare... cica n-ar fi nici o problema... in fine, daca te ajuta cu ceva, si eu sunt nevrozata din cauza asta :))) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura _Oprescu
m-am hotarat sa ma arat si eu la chip asa burtoasa ...sper sa mearga linkul... ana, am ratacitadresa ta de aia nu am pus poze ,dar uite pun acum aici... http://www.dotphoto.com/GuestViewAlbum.asp?AID=1468002 Laura
m-am si inscris si tot degeaba, nu ti-am vazut burtiku, zice ca albumul ala este empty. :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...