Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (15)


Recommended Posts

Supeliutzo,sa-ti traiasca!!! Bine ai venit Carolyne! Laurici T,patzania cu premergatorul s-a petrecut afara.Unde se termina aleea mea si incepe yardul vecinei,este o portziune mica unde aleea este putzin mai ridicata si nu se prea vede din cauza ierbii,care este taiata la acelasi nivel.Nu s-ar fi rasturnat,daca ar fi fost cu fatza, dar nu stiu cum a aterizat acolo in lateral,s-a impins cu picioarele sa ajunga la palariutza care ii cazuse din cap si pana sa ajung la el,s-a rasturnat.uff,m-a speriat rau de tot, bine ca e bine[:D]. Azi mi-am taiat pleata...si inca bine de tot.Am taiat vreo 2 ani din ea[:D].Inca nu plang,dar urmeaza[:D]...sotzul inca nu si-a revenit din soc[:D].Poate o sa ramana un socat[:D]... Si ia leitar! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mihaita, se vede de pe-acum sangele albastru la Aidan. pai un domn fara palaria lui e mai de nedorit ca un premergator cu roatele in sus :)) bine ca n-a patit nimic [pup] Bubi, publica lista aici ca sa vedem ce lipseste, e mai simplu. adevarul e ca sunt tare curioasa ce s-a adunat pe numitul papirus in trei ani :) stie cineva ceva de Lia(ruxij)? ca n-a mai aparut pe ciat de fo saptamana...zicea ca pleaca si ea la Romania, o fi deja acolo? ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolyne bine ai venit pe meleagurile noastre si sa de-a Domnul sa te adaptezi cat mai repede si cat mai bine. Multa sanatate si ai grija de bebica din burtica, ai grija ce mananci ca aici cu toata abundenta de junk food e foarte usor sa iei in greutate fara sa asiguri ce-i necesar pentru tine si bebel. Ocebine catelul pe care vrei sa-l cumperi este minunat si sunt tare jucausi. Tata are un seter irlandez acum are vreo 9 ani si nu-mi sa cred cata afectiune are pentru familie. Iti tin pumnii ! Cleomax sper ca Max sa fie sanatos si sa nu fie nevoie de diapers againe . Si mare dreptate are Rodica ca Max si Cleo sunt stapanii lor... eu i-am vazut sunt niste scumpi ... mi-a placut Max mai mult care deja pusese monopol pe Alex si credea ca-i al lui asa ca atunci cand il luam in brate pe Alex , Max sarea in sus sa-l pun pe podea si-l tragea de pantaloni ca sa stea cu el... simpatic foc. CIMBRU - SAVORY (fara nici un fel de ezitari) gasesti la un loc cu piperul si sunt in borcanele mici . Simona si Cleomax daca o puneti de o nunta venim si noi cu mic si mare numai sa aveti tuica si vin bun de romanica. Iubibubi acum ai sa vezi cum trece timpul. Revedere placuta cu familionul si vreme buna! Conchita mai un cozonac si gata ... buni mai sunt!!![:D]... ma bate gandul sa mai framant vreo doi dar nu vrea sa ma fac cat casa poporului asa ca dupa cel termin trec inapoi pe morcovi si conopida! Mihaela ... VREM POZE!!!...sa ne sochezi si pe noi nu ai sanse ca deja suntem demult "plecate" de acasa.... dar vrem sa te vedem. Gata ma duc sa mananc o felie de cozonac [grasa]si sa beau un pahar de lapte si ma duc la culcare.[;)] Dar Veve ce face ???? Nu am mai auzit nimic de la ea in ultima vreme... mamica fericita a unui baietel!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by super-lia Dar Veve ce face ???? Nu am mai auzit nimic de la ea in ultima vreme...
asta ma intrebam si io, dar am vazut-o postand de curand pe la alte topice si m-am gandit ca face bine. nasol e ca nu i se mai face dor de noi! :(( (na, Veve, poate acuma vii, sa dovedesti ca mint :P )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu stiu ca cimbru e thyme (precis, eu il folosesc f mult), coriander e coriandru evident, basil e busuioc, taragonul banuiesc ca o fi tarhonul, da pe asta nu-l folosesc deci nu stiu... stati ca n-am apucat decat sa citesc primul mesaj... allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai na ca deja ziserati ce am zis si io cu vegetalele alea de condimente...[q][:D] CLEO, ei pai si noi si noi venim la nunta![:D][pofta] eu acuma am primit epilatorul din Romania, daca adaptorul e bine ales merge exact ca si acolo, deci in cazul meu am avut nevoie de un adaptor universal pt 1.5 pana la 12 V si 300mA cumparat de la Walgreens Pharmacy (8$). Ideea este ca cu un adaptor (care e tot un transformator intre noi fie vorba..[:D]) nu va mai trebuie transformator pt 240V de la 110V cat e in SUA la priza ca sa bagati in el transformatorul din Romania..., adica aparatul din Romania nu merge de fapt pe 240V cat e tensiunea la priza acolo ci doar pe 6-12 V (al meu merge pe 12 V). Aparatul din Romania are un transformator care transforma curentul de la 240 V la 12 V si 300-400mA. Deci nu are sens sa cumparati ceva ce transforma intai in 110V si apoi bagati in el pe cel care transforma la 12V, cumparati unul care merge direct. Adica de la 110V de la priza cu acest adaptor se transforma curentul de intrare in aparat la 12 V si 300mA. Deci amperajul se regleaza pe convertor si se pune capul potrivit (acest convertor universal are mai multe capuri de intrare in diverse aparate), atentie cand puneti capul uitati-va sa fie corect ca si polaritate, semnele plus si minus sunt desenate cam invizibil dar cu atentie se vad. Astfel aparatul va functiona exact ca si in Romania. va pup si sper ca nu v-am bagat in confuzie, nu ma stiu asa de bine la electro asa ca nici nu stiu sa exprim nici cat stiu.... va pupic, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SUPER-LIA iara mai cozonac? pai io asa nu ma mai joc...[pofta] ioi ce bun... MIHAELA chiar ma gandeam sa iau si eu un premergator pt al meu dar e inca micut micut, ca l-am pus la magazin si s-a pierdut in el... tu cand l-ai pus prima data? de la ce varsta? azi a stat la cap la cosul de magazin la walmart si tare i-a placut! l-am prins in chingile alea si asa figura era tot brrrum brum facea si tipa de incantare si isi balanganea piciorusele, e inca f mic face peste 10 zile 6 luni.[copil][:D] MIRCEA tu esti o comoara la casa omului![:D] ANDRADA esti f nostima cu corian-granite![:D] apoi acu chiar ca va pupic si mai revin io, nu mai scrieti mai asa de mult mereti in weekend ca o sa fie vreme faina![:D] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nah,c-acu' n-am de-ales,tre' sa va raspund,sa nu chice Conchita([pup])de mincinoasa![8D] Io fac ce fac demult:cresc puradei.Mititelu' asta profitor m-a monopolizat de tot ca nici sa dorm nu-mi mai vine.Numa ce-i scot tzitzi din ciok,se face c-adoarme si iar umbla dupa ea![alcool]Asta-s io:un uger umblator.[:D] Da'pe voi va citesc cu constiinciozitate si mi-e dooooooor,parol!Da'n seama nu-ncerc sa ma bag;sunt constienta ca imediat ce-as pune desh'tu pe taste mr.boalfa iar casca cioku-nspre mine...ca acu' de ex.cand am delegat-o pe mama cu suzeta...Uite-asa am ajuns sa postez numai la "felicitari" si sa renunt la mult-ravnitele carioci![:D] No,vedeti ca n-are sens sa intervin in discutii,nu?Neuronii mei is mai tai-tai ca niciodata!Cre'ca mi io supt mostenitoru'... Hai,pupici dulci tuturor,spor la petzit,la dovedit cozonaci(Lia[flo]) si la ce mai vreti voi.Numai bine si mult soare![pup] Irina & vevericii Agnes si Laur [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...