Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va rog ajutati-ma!!


Recommended Posts

Hai s-o lasam balta ca vad ca n-am nici o sansa s-o scot la capat cu ''neincrezatoarele''.Letitia,da, ei au ales culoarea covoarelor, mobila si restul impreuna cu Mark, dar asta nu inseama ca au venit eu si au sters geamurile, s-au cocotat pe sus sa intinda perdelele si altele care trebuiesc facute cand te muti in casa noua. Da , am platit biletul integral. Am ales numele mark tocmai pt ca o prietena din Bacau pe care a cunoscut-o si ''al meu''avea un prieten numit Mark, asa as putea justifica oricand de ce ar aparea numele lui.Oricum nu cred ca acum ii mai pasa suficient sa ma intrebe dar totusi e mai bine sa evit orice problema. Haideti sa ne oprim aici.Plec acasa peste 3 zile si asta ma binedispune, vreau sa nu-mi mai schimb starea de spirit cel putin acum.Multumesc din suflet celor care mi-au dat sfaturi, au fost cuvinte venite din inima si m-au ajutat enorm.Si totusi, daca cineva vrea dovezi concrete ne-am putea intalni in Romania, am fotografii, sms-uri, emailuri, as face asta doar ca sa demonstrez ca e adevarat ce am scris.Pt ca ESTE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"va rog ajutati-ma!! " Eu cred ca in mare masura fiecare este responsabil de propriul destin. "Cum iti asterni, asa dormi" spunea o vorba din popor, adica fiecare depinde de deciziile pe care le ia in viata. Ideea este ca nimeni nu poate lua decizii in locul tau. Ajutorul dat de ceilalti se poate concretiza doar printr-un sfat, o vorba buna, o alinare, insa Tu esti aceea care trebuie sa ia decizia(chiar daca este grea). De asemenea nu cred ca ar trebui sa-i invinovatim pe altii pentru nefericirea noastra. Eu iti doresc multa sanatate, putere si intelepciunea de a lua cele mai potrivite decizii in viata. PS: pentru nimic in lume, un om nu ar trebui sa se umileasca si sa calce pe demnitatea sa de OM, cu ata mai mult o femeie! Bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi drum bun si bafta multa , iar cand ajungi acasa ai grija cui si ce te plangi ca stii tu cum e pe acolo pe la noi lumea si nu as vrea sa suferi un al doilea soc . Iti mai dau un pm si astept raspuns daca iti face placere ![pup] Diana .http://community.webshots.com/user/deborah_debby-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg deloc de ce atunci cand cineva isi exprima o opinie separata de cea a majoritatii toata lumea incearca sa o caracterizeze ca o persoana gen "gica contra", mai sensibilia, rautacioasa etc. E pur si simplu o alta opinie. Dialogul nu implica pareri numai de o parte a baricadei ... Nu mai stiu cine zicea prin primele pagini, si bine zicea, ca Gabi ar trebui sa se concentreze asupra tuturor persoanelor deosebite care s-au grabit sa ii dea sfaturi si sa o ajute cum pot. De ce oare ea alege sa se mentina in polemica cu Try ?? Sa o fi atins-o Try intr-un punct sensibil? Gabi, nu am prea vazut multe cuvinte catre fetele care chiar te-au sustinut ... . Sunt multe persoane deosebite care pun suflet atunci cand raspund la un subiect si nu te vad dandu-le atentia pe care o merita. Try te admir pentru verticalitate. Iti doresc sarcina usoara si bebel sanatos. Gabi, destinul personal este in mana oricarui om si raman uimita ca cineva atat de constient de prostia pe care o face persista in ea atata timp. Te felicit si pe tine pentru modalitatea in care reusesti sa iti depasesti depresia si sa scrii atata, eu cand am suferit de asa ceva nu numai ca nu imi ardea de scris si expus problema dar nici de mancare, serviciu sau respirat nu imi mai ardea. Si inca la mine era parfum fata de ce descrii to aici ... Dar nu se stie niciodata. Sa auzim numai de bine Catalina, o viitoare mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca povestea lui gabi nu ar fi adevarata, desi eu una cred ca este, pentru ca de multe ori "viata bate filmul", eu zic ca daca din intamplare, macar o fata din cele care inca mai viseaza la caini cu covrigi in coada citeste aceste randuri si deschide bine ochii inainte sa isi traista la spinare si sa plece dupa cai verzi pe pereti, atunci toate aceste mesaje si aceasta povestioara nu au fost in zadar! Gabi eu as vrea daca se poate sa te gandesti la un singur motiv REAL SI LOGIC, pentru care o fata ca tine, atat de tanara si cu toata viata inainte isi refuza dreptul la o viata normala,decenta, la o relatie sentimentala bazata pe normaliate si sentimente. Sincer eu nu cred ca in relatia pe care o descrii poate fi vorba de iubire, mai ales ca am senzatia ca ai mai si "incasat-o" de la el. Cred ca e mai mult refuzul tau de a accepta esecul si jena de a te intoarce in tara si a da explicatii la toate tatele care te vor asalta cu intrebari. Eu zic mai bine fa-ti bagajul, vino in tara si bucura-te de varsta frumoasa pe care o ai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gabi, Tot ce pot sa spun este:NU-TI RISIPI TINERETEA!!!! NU-TI RISIPI VIATA!!! Timpul nu se mai intoarce. Pleaca. Este greu inceputul dar apoi fi convinsa ca totul va fi bine. Vei gasi in timp si pe cel care stie sa te aprecieze. Pleaca si invata iar sufletul sa rada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...