Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va rog ajutati-ma!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi,asa cum spun fetele,intoarce-te acasa,la ai tai;traieste-ti viata,poate asa vrei tu sa crezi,ca-l iubesti,nu stiu...ma bag si eu... Un sut in fund inseamna un pas inainte! Am auzit ca si-n Anglia sunt foarte multi romani,poate gasesti pe cineva sa te ajute,in caz ca vrei sa faci totusi ceva pt.viitorul tau.Cu toate ca ,ai face bine sa pleci acasa... Da si tu un semn de viata rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabito ai toata viata inainte! FUGIIIIIIIIIIIII cat mai poti! Esti tanara esti frumoasa, o sa vezi ce usurare pentru tine va fi in momentul in care vei poposi pe meleagurile natale. sa ai curaj asta este toata treaba. pupici multi cu drag andreea mamica de theo si de florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cutremuratoare povestea, cred ca este posibila, dar, la fel cred, ca Gabi a cazut in pacatul autocompatimirii si a dorintei de a impresiona pe ceilalti . Fireste ca toti avem nevoie de prieteni si de sprijinul lor, chiar si numai in cuvinte, dar nimeni nu ne poate trai viata si purta consecinta faptelor in locul nostru. Gabi draga, sa nu ma intelegi gresit, nu te judec, fiecare face in viata tampenii si alegeri proaste (si eu , slava Domnului, le-am facut![bang]) dar nu le poti repara plangandu-ti de mila. Inteleg ca ai vrut sa te descarci, sa simti prietenia celorlalti, dar TU esti singura care te poti salva . Stii de ce mi-e teama ? Ca daca el va veni la tine, vorbele noastre nu vor mai valora o ceapa degerata si te vei impaca. Gresesc ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi e oribil ce ti se intampla. cum putem sa te ajutam? doar spunandu-ti sa pleci cat mai repede de langa acel om si sa ceri ajutorul prietenilor, cunostintzelor, amicilor in real.ajutorul nostru poate veni numai in a-ti spune ceea ce tu stii deja: ca trebuie sa pleci si sa il uiti pe acest om, sa-ti lingi ranile singura si sa ai incredere ca mai repede decat crezi te vei vindeca. esti foarte tanara, o copila, tu te agati ideea de iubire si cum lucrurile nu au fost sa fie norocoase pt tine de data asta simti ca se prabuseste cerul peste tine. nu-ti fie teama, pleaca si sa vezi ca se va rezolva.doar sa ai puterea sa te aduni.nu-ti fie teama ca innebunesti, doar suferi si esti ingrozitor de speriata, traumatizata, poate iti exagerezi inconstient starile astea sa te convingi pe tine insuti ce mult suferi.trebuie sa iesi din starea asta. gata. dar vad ca nu mai dai nici un semn, si eu astept vesti de la tine! sa ai puterea sa pleci sa te destepti si sa-ti vezi de viatza ta.a fost de ajuns.iti doresc numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,asa cum au spus toate fetele mai sus singurul meu sfat este sa pleci de langa el dar ACUM,e usor sa zic dar eu am impresia ca tu iti bati joc de tine si de viata ta.Tu esti singura ca te poate ajuta ,numai tu,in tine trebuie sa gasesti putere sa uiti tot si sa mergi mai departe,si speranta in Dumnezeu pt ca esti o fata buna si nu o sa te lase sa suferi atat.,nu are cum.Viata ta e inainte ,te rog din inima nu iti bate joc de ea,pt ca o sa regreti .Normal ca ai nevoie si de prieteni sa te sustina dar tu sa faci ceea ce iti dicteaza creierul si nu inima. Sper sa ai puterea asta si cred ca o vei gasi pana la urma pt ca esti o fata puternica daca ai putut rabda atatea. Dumenzeu sa te aiba in paza. Cosmina,Adi si BOgdan mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit se eu postarile de aici pe sarite recunosc(e greu sa citesti 8 pagini fara sa uiti nimic)dar cred ca mi-am format o parere si desi nu am prea multe postari si nu pot sa spun ca stiu prea multe despre acest site ma incumet sa spun si eu parerea. Dupa ce am citit mesajul "gabi" am intuit ca e doar o poveste si nu are de-a face cu realitatea.Apoi am vazut raspunsurile voastre cu incurajari si sfaturi pt. gabi si am zis uite poate m-am inselat si fata chiar are probleme daca majoritatea a crezut povestea ei.Dar a venit Try care nu a crezut si atunci pt. mine a fost clar ca nu m-am inselat.Mi-am zis atunci uite inca cineva care se indoieste de toata povestea asta. Asa cum am mai spus sunt noua pe aici nu vreau sa intru in contradictie cu nimeni ,am citit si lucruri interesante si sunt convinsa ca o sa folosesc multe din informatiile de aici.Dar mie personal volumul informatiilor de aici mi se pare imens si unele depasesc cu mult titlul:"despre copii"(gabi singura spune ca poate nu e tocmai potrivit sa scrie aici si tot ea foloseste cuvantul"poveste"inca de la inceput) . Lumea pare preocupata de "povesti adevarate" ca aceasta de mai sus(s-au scris deja 8 pagini) decat sa citeasca subiecte cu mult mai interesante legate strict de denumirea site-ului. Sper ca nu am suparat pe nimeni si poate ne mai intalnim si la alte subiecte. Katy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate aveti si voi dreptate. da de ce trebuie aruncat cu pietre cand o persoana e dornica sa se "calmeze" aici langa noi chiar si cu o naratie sau inventie cum o numiti cateva care au postat aici. Chiar numai puteti da doar sfaturi sau doar sa va spuneti parerile? Ca si-a batut sau isi bate joc de viata ei a fost si este treaba ei. Fata nu va cerut sa o judecati ci sa va dati cu parerea. REPET este chiar asa de greu? ah..si inca ceva.intr-adevar povestea ei nu-si are rostul pe un astfel de forum[dc], DAR OARE ESTE SINGURA? cu simpatie fata de toata lumea andreea mamica de theo si de florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am exprimat punctul meu de vedere,punandu-ma pe mine in locul ei ,daca pot spune asa.Normal este viata ei ,face ce vrea cu ea,poate asculta parerile noastre ,poate nu,dar din moment ce a scris atat aici pe forum ,nu cred ca o facut-o numai asa de dragul de a pierde vremea.Si inca ceva subiectul discutiei deschis de ea este "va rog ajutati-ma". Sper sa nu supar pe nimeni,nu este asta intentia mea. Numai bine tuturor! mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...