Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

va rog ajutati-ma!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Draga Gabi,bine-ai venit in marea noastra familie[dc] !Impaketeaza lucrurile cu care ai ajuns in Anglia,ieshi din casa,incuie usha shi pleaca fara sa priveshti inapoi!Mergi unde vezi cu okii shi unde crezi ca vei putea face ceva bun cu viatza ta.Inca nu este totul pierdut!Eshti tinara,eshti deshteapta,eshti femeie shi implicit eshti puternika!Mai ai nevoie de putzina intzelepciune,o doza de respect+iubire de sine shi vei reushi sa te rupi de acest coshmar.Pentru ce sa sclaveshti unui monstru?Pleaca draga mea shi implineshtetzi destinul:sa iubeshti pe cel ce te iubeshte shi sa fitzi fericitzi alaturi de copiii voshtrii.Viatza te ashteapta sa o traieshti;fugi sa nu pierzi trenul!!! [asia] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot decat sa fiu de acord cu ceea ce ti-au scris fetele. M-a apucat disperarea citindu-ti povestea. Eu nu cred ca tu poti iubi un asemenea om care te calca in picioare. Tu esti foarte tanara, diferenta dintre voi este considerabila, si tu simti nevoia sa fi protejata de un barbat mai in varsta. Din nefericire, nu numai ca nu ai gasit ceea ce cauti, insa, daca vei continua asa te distrugi. Unde vrei sa ajungi la 22 de ani? Atunci cand vei privi in jur, vei constata ca exista si barbati buni, chiar daca sunt greu de gasit, insa, ceea ce ti-e scris, e pus deoparte. Asa cum ti s-a spus, invata sa te respecti pe tine, si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare. Cel care ar trebui sa te implore sa ramai este el, insa, din ce am citit aici, promisiunile lui valoreaza 0 lei si 0 bani. Mai ai vreo indoiala ca a pleca e cea mai buna solutie? Sper ca sfaturile noastre te-au readus putin la realitate, si te-au ajutat sa vezi lucrurile asa cum sunt, si nu cum iti inchipui tu ca ar fi. Asteptam vesti bune de la tine Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, tu nu vorbesti despre un om, ci despre un monstru! Nu incerca sa-l infrunti (te va distruge), nu incerca sa-l imblanzesti (nu vei reusi)! Pleaca! Intoarce-i spatele, lasa in urma acest cosmar! VIATA TA E INAINTE! Stange din dinti, strange tare pumnii, inchide ochii, imagineaza-te fericita fara el! Vei reusi! « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa-ti gasesti o camaruta mica, asa cum zici tu, caci e pacat si sa dai cu piciorul la dreptul de a munci 1 an acolo. Incearca sa faci niste economii, pentru ca am inteles ca nu-ti permiti mult, pentru ca, asa a fost pentru multi dintre romani la inceput peste meleaguri, dar trebuie sa iesi, sa cunosti tineri, ca tine, pentru ca tu iti distrugi viata acolo acum. Subscriu si eu si iti spun sa fugi cat poti de repede (eventual cand gasesti unde sa stai), dar trebuie sa nu mai lasi sa treaca timpul, caci nu faci altceva decat sa iti faci mai mult rau. E pacat ca o fata inteligenta ca tine, care stie sa scrie aici niste lucruri clare, si anume ca iubeste un mostru (bine a zis Lulu), si ca nu merita, si ca viata ei este distrusa, sa nu faci pasul urmator, sa rupi orice legatura cu el. Chiar daca nu iti schimbi nr de tel, nu-i raspunde, sa ai aceasta putere sa zici ca la capatul celalalt al firului este o persoana de nimic, careia nu merita nici macar sa-i raspunzi la telefon. Scuze ca am indraznit sa-ti spun atatea, dar ma doare cand vad cum iti distrugi viata! Te pupam![pup] oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,cumplita poveste mai ai si tu...si tare bine i-o fi fost englezului tau cu menajera,bona si amanta in acelasi timp,fara sa-l coste nici un ban.Nu mai sta acolo,daca pana acum te ruga sa ramai si tot se purta oribil,iti dai seama cum o sa se poarte dupa ce te-ai umilit atat??? Cat stateai in Londra te-ai descurcat,nu poti gasi acum de lucru acolo,mai ales ca acomodarea deja s-a facut? Oricate sfaturi ti-am da noi nu te-ajuta la nimik daca tu nu esti hotarata sa pleci...dar trebuie sa fii convinsa ca ce traiesti tu e un cosmar ,ca ai fost folosita si umilita,ca o relatie nu trebuie sa fie asa!! [pup] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea tu ai impresia ca-l iubesti pt ca te-ai atasat de fapt de el, el te-a fermecat cu accentul lui, cu faptul ca e strain, cu vorbele lui mieroase! crede-ma ca peste o vreme o sa iubesti pe altcineva....esti inca f tinerica si naiva! tu ai zis ca la inceput ti s-a parut respingator si nu intamplator, asta arata ca de fapt nu-l iubesti, altfel din prima clipa ti se parea cel mai frumos si mai deosebit om din lume.... incearca sa inveti sa vezi alti barbati sa te uiti dupa cei frumosi si bine facuti asta ca sa-ti apara in minte comparatia cu el, sa-ti revina scarba initiala fata de el, incearca sa fii tu cea cautata, nu te lasa niciodata, nu fii slaba in fata unui barbat, tu trebuie sa-l invarti pe degete...nu invers....si de multe ori e cel mai bine sa intervina ratiunea si sa ignori astfel de sentimente, in timp vor disparea....deci lasa-l! daca vrei sa te mariti fa-o! dar cu un barbat care te adora si te venereaza, te apreciaza cu adevarat, altfel nu merita nici unul decat sa fie si ei folositi, pt sex, pt diverse avantaje... Si daca nu te impui si nu esti tu in control nu are sens aceea devine o relatie periculoasa... Daca insa merita si e demn de iubirea ta si face totul pt tine, atunci poti sa faci sacrificii pt relatie si sa faci totul pt a fi impreuna insa trebuie sa merite! acest domn nu te merita, nu este omul potrivit si desi nu iti dai seama tu de fapt nici nu-l iubesti! acuma eu vorbesc bazat pe propriile mele sentimente si experiente...stiu ca suna urat si radical ce zic eu dar te rog nu te distruge si refa-ti viata caci se poate![flo] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa mea,cred ca trebuie sa repet exact ce au spus si fetele inaintea mea:PLEACA! Crezi ca el arata mizerabil ca suferea dupa tine.Era neras si neingrijit?Pai cum sa nu fie daca ii plecase menajera de acasa?Menajera pe moca!Cum naiba sa nu planga dupa tine!Ai 22 de ani?Ai toata viata inainte! Am inteles ca ai stat pe undeva in Londra si ti-ai gasit ceva de munca si prieteni.Ce mai astepti?Du-te inapoi si vezi-ti de treaba ta!Cu ce drept i-si bate joc individul ala de tine?El nu-si iubeste proprii copii si ai pretentia sa te iubeasca pe tine?Nu te amagi,fa-ti un bine si dispari. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gabi, Incearca sa constientizezi situatia. Scenariu este urmatorul (vazut din exterior, de moa): Un personaj la 40 de ani, chel, cu burta, fara morala, divortat o data, in curs de divortz a doua oara trece printr-o mica criza, cina naiba mai sta cu el la varsta asta? cine naiba sa aiba grija de copii ? dar de el ? cine ii mai spala ? cine ii mai face mancare ? cine ii mai calca ? O solutie ar fi sa angajeze pe cineva. Dara vai, daca angajeaza pe cineva, este oare persoana aia seriosa ? Cum sa-si lase copii cu ea ? cine stie peste cine dai ? Si mai apoi o sa il coste mai mult de 1000 (sau cat o fi ...) de lire pe luna. O femeie din Anglia nu il va mai lua cu siguranta ! Oare ce sa faca ... sa dea banii ? Dar uite ca intr-una din serile magice cu bere la care iese in fiecare seara, un prieten ii da solutia: "Auzi Mark, situatia ta se poate rezolva foarte simplu: in europa de est, poti sa iti gasesti o femeie care sa aiba grija de toate, tot ce trebuie sa faci este sa ii arati ca tii la ea, sa o duci un pic de nas, sa fii dragastos cu ea un timp, si o aduci aici, iar apoi ... o faci menajera in casa ta. E mai ieftin sa platesti cateva bilete de avion decat sa platesti aici menajera sau sa te insori!" Nu stiu daca s-a intamplat asa, dar e un scenariu posibil. L-a durut mana sa scrie cateva sms-uri ? L-a durut mana sa plateasca cateva bilete de avion ? Cred ca a platit mai mult in spania ... !!! E usor sa iti bati joc de cineva (gandeste-te tu ca ai vrea sa iti bati joc de un barbat ... cred ca e usor). Incearca sa intelegi ca pentru el nu insemni decat o afacere. NU TE MERITA. Vezi-ti de viatza ta! Edi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca nu crezi, abia acum iti face un bine, "dezlegandu-te" definitiv de persoana "Mariei Sale". Daca mai ai o picatura de self-defense in tine, pleaca acum! De ce vrei neaparat sa ramai in UK? Spui ca tu ca femeie de servici nu castigi nici cat sa-ti platesti o camera si ca esti dependenta de el, deci tu inca mai vrei sa ramai acolo. Insa, fetita scumpa, intr-o tara straina unde nu cunosti pe nimeni si mai mult decat sa speli pe jos nu ti se "acorda", esti o prada f usoara pt rechini. Intoarce-te acasa, nu e nevoie sa spui prin ce-ai trecut, poti spune doar ca nu va potriveati si ai plecat. Continua-ti studiile pe care banuiesc ca le-ai intrerupt ca pana la 21 ani cand ai plecat nu aveai cum sa temini facultatea. Incearca sa revii la viata de dinainte, unde esti tu acum nu e de stat. Si, inca ceva: ai fost la medic? esti sigura ca eczema asta e de la stres? sa nu fi luat ceva de pe la individul asta, ca din cate scrii tu ii cam umbla... picioarele. Inca o data: pleaca acum cat ai ocazia, a doua oara s-ar putea sa isi aduca aminte iar cat il costa o bona sau ce-o fi vrut el sa aiba la casa lui... fugi!!! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...