Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

asa...revenim....Bubu nani intr-una, il astept peste o ora sa se trezeasca si sa facem baita si papa, si nani nani pana dimineata.El are baita la 8 seara, papa si apoi la cel mult 10(rar asta) adoarme si se mai trezeste dimineata la 6-7. Adriana, scump e Rares..si zambeste si rade...si Bubu la fel, dar numai cand are chef cred... Cu invatatul..tot asa si eu in Octombrie incep, ca se termina si 'vacanta' mea de 2 semestre.Asa ca Adriana, partenere de suferinta la doctorat ne vom numi[:D].Vorba maica-mii:ce ne-o mai trebui atata carte sa bagam in cap, nu stiu[:D]. In alta ordine de idei.Eu vin in Mai acasa, si as vrea tare mult sa ne intalnim.Problema e ca o sa vin din Rm.sarat, si nu ma incumet prea mult sa intru in Bucuresti.Ar fi bine pentru voi o intalnire la Prisma???sa zicem un 15 Mai??M-as bucura tare mult sa ne vedem toate si cu bebeii. sanatate la bebei 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Babee, ne bucuram ca vii, mie mi-ar placea sa ne intalnim! Dar Prisma, e in drumul tau? Nu vii de la Urziceni, din Rm Sarat? Unde o fi, sper sa putem veni!! L-am vazut si eu pe Rares cu ochisorii albastri, dragut foc,[copil] scumpul de el!!!! Cu invatatul, n-am ce face, trebuie!!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee, nu 15 mai ca noi atunci avem botezul! Poate te gandesti la o alta data, de ex. pe 22 mai, la o saptamana dupa. Multumim pentru aprecieri[asia]! Intr-adevar Rares e un ranjit si jumatate, toata ziua e cu gurita pana la urechi[:D]. Eu ma topesc toata cand rade la mine cu gingiile alea stirbe si cand trage cate un chiot[^]. Babee si eu m-am cam saturat de invatat, dar n-am ce face. Eu lucrez in invatamantul superior si era musai sa ma inscriu la doctorat. Sper sa-l si termin[}:)]! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si pupici. Eu dupa o zi de aranjamente fara succes si cu nervi. Dar nu mai zic nimic. Helen, imi pare tare rau pentru ce vi se intampla tie si bebelusului. Esti sigura ca nu are alergie la lactoza? Stiu ca e ciudat sa apara brusc...Am citit demult un articol, dar nu mai tin minte multe lucruri. Chiar ma intrebam atunci cand am citit cum poate sa apara brusc la cateva luni si pana atunci sa pape numai lapte fara probleme. Monica, felicitari ca te-ai apucat de invatat. Mie imi e tare lene! Dar incerc sa ma mobilizez, ca nu e de joaca. Eu trebuie sa imi fac si lucrarea de diploma pe deasupra. Va las ca azi a fost tare agitata Alexandra si sunt stoarsa de forte. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa..revenim... Adriana, nu-i musai 15 mai, sambata.Eu sunt flexibila, pot si in cursul saptamanii, asta numai daca voi toate puteti.Si in ceea ce priveste doctoratul, trebuie sa-l terminam, ca nu e bine sa lasam treaba nefacuta[:D] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaca fetele, harnicutele! pai spor la invatat si succese. sa luati note mari sa dati exemplu bun la bebei. noi am fost la plimbare, apoi ne-am jucat pe lesinate, frumos de tot cu chiote si hohote de ris - ziceai ca-i o gradinita intreaga in casa - si acum dormim ca ingerasii (unii dintre noi). va zicem noapte buna ca trebuie sa apara tati si sa mai stam de vorba si cu el. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, numai copii frumosi avem in ianuarie-februarie (si decembrie-februarie). Rares si Bubu sint f. draguti. Si noi am inceput sa facem roata in pat. L-am gasit azi rasucit la 180 de grade. Si ride in hohote, dar nu prea mult, ca e barbatel si nu se cade [:D]. Pupicei. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana,frumusel si tare zambaret Rares al tau! Sa va traiasca! Cosmin a mancat in sfarsit o masa de buna voie astazi..l-am lasat pana a plans de foame si asta s-a intamplat dupa o plimbare de vreo 4 ore(nu-mi mai simt picioarele) pe la ora 19 s-a apucat si am papat in reprize cate 50 ml- 30ml pana am dat gata cei 200 ml; chiar daca a reusit performanta intr-o ora macar a mancat, si cel mai important de buna voie. Vreau sa va spun ca si la ora 12 l-am fortat sa pape masa solida din mar si biscuite ca nici atunci nu-i era foame... atat a povestit, a chiuit si a ras cu mncarea in gura ca iar am stat o ora la masa! Sper sa fie doar o pasa proasta... azi ma apucase disperararea ca toata lumea pe strada mi-l lauda - ca-i frumos, ca e mare si in primul rand ca e grasunel si ,,sigur papa mult'' spuneau ei... imi venea sa inebunesc...iar prietena mea cu fetita de 5 luni care papa bine si e f grasuta, dar probabil nu f lunga (are aceeasi greutate cu Cosmin( este intr-o poza in album) era disprata ca o intrebau daca si fetita ei are tot 3 luni... numai ca nu ma incalzea cu nimic... Tetine are de trei feluri si am incercat cu toate...la taote le-am facut gauri mari de curg singure in gura, chiar si fara sa suga dar daca nu vrea scuipa...culmea este ca acum a papat cu una gen Nuk dar din latex, deci nu din silicon... am primit vre-o 7 buc si ma zis sa folosesc una sa vad daca merge, mai ales ca am impresia ca etse din cea mai mare ..de la 6 luni in colo...poate etse mai moale decat cea din silicon care la drept vorbind este tare dar stiu ca face bine la bebe in formarea guritei... Formula de lapte am schimabt-o de ieri, v-am spus, acum papa Milumil dupa ce a papat Lactovit, Nan si Vitalact (de care eram chiar multumita); sunt convinsa ca nu asta era problema, mai ales ca au cam acelasi gust... S-a intamplat ceva cu pofta de mancare... Doame ajuta! ... paote isi revine repede! L-am cantarit si azi, ca este ziua lui, a implinit 3 luni, si nu a luat decat 50g in ultimele 4 zile...are 6.750 kg. Asta este, la limita ... a luat 900 g luna asta! De intors de pe spate pe burta inca nu face dar se intoarce pe cate o parte si cel mai mult se roteste in jurul capului, cum spuneati si voi..mai nou il tot gasesc cu capul in barele de lemn de la patut iar cand sta in patul nostru il gasesc oricum dar numai cum l-am pus nu... e foarte energig! Momentan nu stiu de unde are energie...! Catalina, iti tin pumnii si sa speram ca este o perioada trecatoare... Eu inca nu imi fac iluzii, atat ca am amanat cu inca o zi vizita la dr. ca sa vad mai bine cum evolueaza! Mai, dar lunga e fetita ta... 69 cm... pai cat a avut la nastere? Roxana, daca ar fi vorba de o alergie la lactoza nu ar trebui sa-i apara pete ceva , sa se simta rau sau mai stiu eu ce!? Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...