Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Helen, pai 900 de grame intr-o luna nu-i la limita, e foarte bine. si eu zic sa nu-l mai cintaresti in fiecare zi. o data pe saptamina, maxim. sa stii ca si Matei are zile cind maninca foarte putin, dar eu daca-i dau tzitza n-am de unde sa stiu in ml. vezi si tu ce zice doctora si poate-i doar o faza trecatoare. ei mai au asa perioade cind maninca foarte mult sau mai putin. iar 6750 la 3 luni e foarte bine! Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
am uitat Buna dimineata la toata lumea si o zi frumoasa! noi am dormit de la 21 si mai dormit si acum, cu pauze de papa la 12, 4 si 6. asta e. ii e foame baiatului, ii dau sa manince, n-am ce face. bine ca adoarme indata. mi se pare ca se trezeste. [pup][pup][pup] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi!! Fetelor sunt disperata, imi cade parul rau de tot!!!!!! [afro][bang][bang] Mi-e frica sa ma spal, sa ma pieptan,cum pun mana pe el imi cade!! Ce sa fac?? Am auzit de Revalid, dar efectele se vad dupa 6 luni...pai pana atunci ori se regleaza de la sine ori raman fara par [bang]. Voua va cade??[?] Ce stiti daca ma vopsesc acum, imi cade mai rau, sau exista vreo vopsea care are si ceva "intaritor"? Ziceti-mi si mie ca azi as vrea sa ma duc la coafor sa-l mai tund si as vrea sa ma vopsesc, insa mi-e frica ca o sa-mi cada si mai rau! [V] ca am si o gramada de fire albe [:(!] Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] Cosmin sa cresti mare si frumos si sanatos! Anda, si mie imi cade parul ceva de speriat. in perioada sarcinii mi s-a indesit grozav, dar acum cred ca ajung Kojak [soc] de vopsit, nu stiu ce sa-ti spun ca eu nu ma mai vopsesc de vreo patru ani. desi toata lumea crede ca-s vopsita [;)] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia][asia][asia]Multumim mult pentru aprecieri![asia][asia][asia] [s][s][s]pentru Cosminelu! Helen, sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii! Helen, sunt intru totul de acord cu Anca! Cred ca-ti faci griji degeaba! Cosmin a luat super in greutate si cantareste f.f. bine la 3 luni. Nu te mai stresa pentru ca ii transmiti si lui starea ta. Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji, pe bune! Adina, la cat de frumoasa este Moti a ta lui Rares cred ca nu i-ar displacea[;)]! Dar sa vedem cum stati cu zestrea[^]! Babee, despre intalnirea in Bucuresti mai vorbim. La data ma refer. Oricum cel mai bine ar fi intr-un week-end. Din pacate va fi sezonul de botezuri. Mai vedem cum facem ca sa fie toata lumea multumita. Monica, bafta la examene! As vrea eu sa te ajut, dar n-am cum. Eu lucrez la Academia de Inalte Studii Militare[V]. Asa ca trebuia sa fii ofiter[greutati]. Poate in viitor... Pupici tuturor. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata di de la noi, Monica vezi si tu ce zice coafeza. Eu stiu cat de bine ar fi sa te vopsesi , poate sa iti faci diverse masti (eu nu stiu ca nu am avut probleme din astea) si sa te tunzi. Poate exista ceva nuantatiri naturali gen henna cu nuanta pe care o doresti. Despre revalid stiu de la o prietena ca ia dar se mai si spala cu un sampon si mai da si cu niste picaturi si a zis ca dupa o luna deja nu ii mai cade asa. O sa o intreb dar stiu ca a fost la medic special pentru asta. didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004) http://community.webshots.com/user/didica1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Mult timp nu am reusit sa mai postez din cauza oboselii, iar in ultimul timp nu m-a lasat Connex-ul (azi diimineata am descarcat noul program). Sper ca sunteti cu totii bine (ca nu am apucat sa citesc nimic din urma)! Duminica l-am botezat pe voinicelul meu si acum sunt tare fericita! Am avut destule zile de agitatie fiindca lui Alex ii apar cei doi incisivi de jos si mult timp nu ne-am dat seama de ce plange (tot credeam ca sunt colicii). Spre uimirea noastra apar dintisorii (de la 2 luni si 2 sapt. au inceput durerile). Dr. i-a dat Calpol (1 lingurita dim si una seara) si Calgel (aplicat tot dim si seara). Sigur ca nu inlatura complet disconfortul dar mai poate si el sa doarma. Ii dau in continuare Bebelac si mananca cu pofta. Tzitzi nu mai am, din nefericire, de aproape 3 saptamani si am fost f. necajita. Dar creste el si cu Bebelac. Acum o saptamana avea 7,560 kg. Oricum, arata a bebelus de 6 luni, nu de 3 (pe 19 a facut 3 luni). Facem baita la 19-20, mananca 220 ml, doarme pana la 12-1, mananca 125 ml, se mai trezeste pe la 3-4 si chitaie (daca am noroc, bea numai ceai) si apoi la 6,30-7 cand mai papa un bibi de 125 ml. Ziua doarme afara in carucior, iar in casa vorbeste si se cearta cu jucariile si cu ursuletii de pe cearceafuri. Norocul meu e cu mama care ma ajuta f.mult. Luni plec la parintii mei, la Rm.Valcea, cu Ticoletul pe care mi-l lasa tati ca sa mergem pe la manastiri si prin zonele frumoase de acolo. Ma duc cu bebe pt. aerul curat de acolo. Nu stiu cat o sa stau, dar o sa ma mai duc pe la un Internet-cafe sa mai tin legatura cu voi. Am facut vaccinul de 2 luni (Adriana mii de scuze ca nu am apucat sa te sun) dupa care a facut febra (iar am avut o perioada in care nu mi-a ars de nimic), dar a trecut. A avut si cojite pe cap, majoroitatea au cazut, dar i-au mai ramas pe crestet cateva. Unghiutele cresc f repede si au negru pe dedesubt de parca l-as tine nespalat. Nu prea are perisor pe cap (i-a cazut cel cu care s-a nascut si i-a dat un fel de pufulet; seamana cu Tweety). Sper sa ne putem intalni mai multe dintre noi impreuna cu bebelusii, cat mai curand! Va sarut pe toate si va doresc multa sanatate voua si bebelusilor! Lia si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost azi la control, avem 7,200 si 67 de cm(am crezut ca nu vad bine cind a masurat-o!!), si ne-a facut si vaccinul. Acum dormim bustean!!!!!!!! Apropo, daca va intereseaza noile tecnici practicate! Vivien, find destul de maricica pt. virsta ei, i-am explicat dr.ului ca eu cam am impresia ca nu se mai satura asa ca inainte, in moment o intarc si o trec pe Hipp 2, bea cam 220 ml. la o masa si mi-a zis ca noile tecnici practicate in moment sint acelea de a nu incepe cu diversificarea de la 4 luni. Sa mai astept cel putin o luna cu orice altceva in afara de lapte. Si sa-i dau sa pape cu lingurita sa incep abia pe la 6 luni. De ce spun noi practici, pt. ca la Patrick am primit cu totul alte sfaturi. Aveam de gind sa incep diversificarea in 2-3 saptamani, dar el m-a sfatuit sa astept cel putin pina la urmatorul vaccin in 4 saptamani; nu ar exista motiv sa nu se sature numai cu laptele indiferent de greutate. Lia, te inteleg perfect, o recunosc pe Vivi in descrierile facute, ei sa fie sanatosi ca greutatea si inaltimea nu conteaza; eu nu ma mir deloc, Vivi seamana leit cu sotul meu si cum el are 1,90 inaltime nu ma mira ca ea arata ca un bebelus de 6 luni. [s][s][s][s] Cosmin, si Helen , asa cum scriu si celelate fete si eu zic sa nu-ti faci griji cu el, ca n-ai de ce. Adriana, taare dragalas este Rares! Buli, Anda141, eu am avut probleme cu caderea parului prin luna 4-5 de sarcina la Vivi, m-am dus la coafor, mi-au vopsit parul, tuns si dupa si-a revenit incet inceet, in afara de asta masajul si spalatul parului acolo difera de cel de acasa, ca eu una n-am rabdare minute in sir sa masez pielea capului etc. cum procedeaza ele la coafor, poate e si asta o solutie. La Patrick insa dupa nastere m-am confruntat si eu cu problema asta. Offf, ma apuca iar plinsul, cind citesc ca voi botezati bebelusii, si noi avem asa o problema cu botezul lui Vivien!!! toate cele bune narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...