Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Salutari mamici si bebici! Am reusit si eu sa intru intr-un final!!!! MAINE AM BOTEZUL!!![il][il] Nu pot sa stau prea mult de vb cu voi pt. ca sunt franta de oboseala, mai ales ca am avut si o peripetie astazi si am ajuns la spital la urgente [bang][bang][bang]. Faceau si eu curatenie ca tot omul prin casa, si m-a luat cu niste ameteli de am zis ca pic, ca lesin.... asa ca am alertat familia... a venit maica-mea si a stat cu mica, l-am chemat pe Cosmin acasa si valea la spital! Am avut tensiunea 9-6.. adica buna, ca eu asa o am, mica... m-au bagat la perfuzii... si acu ma simt un pic mai bine... am sindrom vertiginos!!!! Si dai cu picaturi pt. circulatie (ca babele) magne B6 si Aulin!!! Ca sa sarbatoresc cat se poate botezul micii mele. Bine ca nu m-a internat! Dar cine ramanea?!? Acu ma simt de parca [alcool][alcool][alcool].... dar mi-e mult mai bine!!!! Multa bafta celor care au zilele astea botezul puilor lor si sa ne ajute Dumnezeu sa fim cu totii sanatori! Va pupam, Magda si Minuna (31 ian. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Magda, si voua toate gandurile bune pentru maine[bis]! Ce de botezuri[:D]! Dupa agitatia cu nasterile, apoi cu sarbatorirea primei luni si cu urarile de rigoare, a venit si randul acestui eveniment f. important: BOTEZUL. Sa vedeti cum o sa fie cand vom sarbatori 1 an[hop]! Cred ca o sa facem un chef monstruos, nu-i asa[pk]? Eu am observat ca Rares a inceput sa doarma din ce in ce mai putin ziua si baga somn la greu de la 6-7 seara pana la 9-10, apoi baita, papa si iar somn toata noaptea pana la 7-8, cu o masa la 3-4 dimineata. Ai vostri bebei fac la fel? Ce bine ca maine e sambata! Nu ne mai grabim asa de tare la culcare. Pupici tuturor! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata Babee, multumim de informatii! eu iar ca huhurezu'. pina o sa treaca botezul asa o sa fiu. nu ma stresez, dar pur si simplu n-am somn. apropo, la noi taxa la biserica e 150.000 si tot la fel, cu chitanta. sa vedem daca vor fi mai multi copii. si eu il imbrac tot subtirel pe Matei cind mergem la plimbare. hainele din casa si ceva pe deasupra (costumas, salopeta cu bluzita sau ce-mi vine mie) si o caciulita subtire pe cap. mai iau cu mine un fel de sac de dormit matlasat si daca se face racoare il bag in el si n-am treaba. am vazut si eu copii imbracati gros de ma miram cum mai respira dragalasii. eu stiu ca e bine sa-l imbraci cum te imbraci tu plus inca un rind (pentru ca ei nu se misca si nu se incalzesc) va uram o zi buna si un week end frumos ca s-ar putea sa nu mai avem vreme pina luni sa intram. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alma este bine, maninca in continuare cam 100 ml la 3 ore iar noaptea doarme de la 9 la 4 dimineata. Azi a fost o zi superba si am lucrat la gradina vreo 5 ore. Am cumparat o tufa de liliac, crizanteme si un rododendron, le-am plantat si le-am stropit, sper sa infloreasca anul acesta. Am scos insa citeva tufe de anul trecut, ca se uscasera. La fertilizat iarba am angajat, insa pe cineva, ca-i suprafata prea mare si n-am avut timp. Maine mergem la gradina botanica si o luam si pe Alma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, pai daca e cortul in scop nobil nu mai comentam nimic!... Moti a mea face la fel, insa ultima masa de seara o ia pe la 6-7, maxim 8. dupa care doarme pana la 1-2-3 noaptea, si apoi doar dimineata se trezeste la 6-7. Nu stiu cum poate sta atat flamanda (de la 6 seara pana la 1-2 noaptea), dar treaba ei. Am incercat sa o trezesc pe la 9-10 seara sa-i mai dau o masa, dar a refuzat politicos. Treaba ei. Magda, succes azi! Ce zi frumoasa...e 7 dimineata si e soare aici... Amuleta, ce pofta imi faci de plantat flori!...of Doamne, cand o sa ne mutam si noi la casa... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Azi noapte m-a cam frecat Rares[bang]! Cred ca se infunda pe nasuc si nu poate respira bine si atunci incepe foiala. Nu mai stiu ce sa fac. Cred ca singura solutie este un umidificator. Noi avem centrala de apartament si am incercat sa nu mai dau drumul la caldura peste noapte, dar tot i se infunda nasucul. Nici cu prosopul pe calorifer n-a dat prea mari rezultate. L-am cantarit si noi de dimineata si mi-a luat in greutate intr-o saptamana doar 140 de grame[V]! Vad ca toti au inceput sa faca greva foamei. Culmea este ca dupa fiecare alaptare eu i-am pregatit si lapte praf si nu mai vrea. O sa vorbesc maine la botezul lui Matei cu dna Angela sa vedem ce-i de facut. Pupici si un week-end linistit tuturor. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si bebelusi. Zicem si noi prezent dupa o bine meritata noapte linistita ce a urmat unei zile si unei seri de cosmar cu plansete, plansete, plansete. Cum suntem mai in urma cu mesajele, o iau si eu de la inceput. Helen, chestia cu flamanzirea am auzit-o si eu pe vremea cand nu manca ghemotoaca mea. Dar sunt vremuri apuse si pediatra aia a fost schimbata intre timp. Sa ai mare grija cu brocriptin. Eu facusem tratament inainte de sarcina si de 1/2 pastila am ajuns la tensiune 8 cu 5. Credeam ca mor. Doza mi-au crescut-o la 2 pastile numai in spital sub supraveghere. Unele persoane nu aveau nimic, altele erau mai sensibile ca mine. Sa nu iei decat seara cand stai in pat si sa nu conduci, ca eu asa am facut la inceput si de abia reuseam sa tin banda. Adriana, care au fost motivele pentru care ti-au refuzat inca un salariu pentru nastere? Sunt curioasa ca voiam sa cer si eu. Cat despre imbracaminte, am vazut si copii super infofoliti dar si prea subtire imbracati. Ieri m-am intalnit cu o mamica a carei fetita e mai mica cu o zi decat Alexandra si fetita era cu capul descoperit. Eu una ii pun body cu maneca lunga si un costumas peste. Daca e sub 22-23 grade ii pun unul mai grosut, gen catifea, daca e mai cald ii pun unul de bumbac cam la fel de subtire ca body. Iar pe cap o singura scufita din cea care se leaga sub barbie, pentru ca altfel este mereu cu urechile pe afara si la noi in parc e mereu curent. Ioana, ce avans ai dat pentru botez? Am fost si eu ieri si am vorbit si nu mi-a cerut nimic. De taxa nici nu am intrebat ca eram franta, am asteptat 2 ore. Dar si eu am auzit ca taxa de copil este intre un milion si un milion jumatate. Magda, bafta multa la botez si vreme frumoasa! Sa ne povestesti si noua, ca uite si Didica si eu vrem sa stim mai multe. Eu am botezul pe 1 mai (pana la urma la Biserica Rusa) si tare as vrea sa stiu mai multe. Didica, voi cand aveti programat botezul? Elena, mie mi-a zis pediatra sa nu ii introduc nici sucurile de fructe pana la 4 luni. In schimb medicul de familie imi recomanda sa ii bag de la 2 luni jumate, adica de acum. Eu am decis sa mai astept. Va pupam dulce. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee saru-mana am printat tot nu stiam ca se pun atatea si mama saraca a cam uitat.....acu sa vad cum le traduc eu tot[bang].....ca ieri m-am cam strofocat sa vad cum le traduc eu "ti-am luat-o pagana ...ti-o dau cretina" ca cica asa se zice cand iti da nasu coplilu.....pana la uram o sa ma duc cu dictionaru dupa mine[:D] Noi la 7 seara ne ducem la biserica si de acolo direct la restaurant....aici nasi cumpara absolut tot ...iar noi ptr ca suntem baieti buni vom plati jumate din suma ptr restaurant[:D]...eu am insistat sa le iau cadou dar au refuzat si mi-au facut capu calendar ca la ei nu se procedeaza asa. La ei nici turta nu se ia dar le-am zis sa mai facem si dupa traditia noastra. Maine voi pune si pozele ......sa speram ca iese frumos... sa am ce poveti... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ane2
Babee saru-mana am printat tot nu stiam ca se pun atatea si mama saraca a cam uitat.....acu sa vad cum le traduc eu tot[bang].....ca ieri m-am cam strofocat sa vad cum le traduc eu "ti-am luat-o pagana ...ti-o dau cretina" ca cica asa se zice cand iti da nasu coplilu.....pana la uram o sa ma duc cu dictionaru dupa mine[:D] Anita si Rachella -17.o1.2004
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Doamne pazeste, Anita, sa traduci asa ceva! Pentru bebeii ce se crestineaza astazi: toate urarile de bine, sa fie sanatosi si norocosi si parintilor sa le aduca numai soare in viata si bucurii! Domnul sa va ocroteasca![flo] Si noi ne pregatim pentru botezul de maine....[olala]....agitatie mare! Sper ca ploaia ce se anunta pentru maine sa fie singurul element neplacut....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor vorbaretelor [il] Noi suntem in priza cu botezul care este ....MAINE...abia astept si am tare multe emotii. Sper sa fie totul tare bine !!! Am fost de dimineata si am cumparat bauturile,le-am dus la Sofitel, am aranjat si listele cu invitatii - vor sta cum i-am pus noi [:D] - si maine ramane sa mai dea Daniel o fuga pana acolo sa mai duca cate ceva si gata. Eu am fost de dimineata la coafor si mai m-am tuns si coafat, ca sa fiu o mamica super maine, nu? Acum bb a papat si ne pregatim sa iesim in Cismigiu. Mai pe seara vin naschicii pe la noi si mai facem ultimele pregatiri. Ane bafta multa cu botezul si Doamne ajuta !!! La fel si lui Caro ptr maine, vreme frumoasa. Va pupam pe toate si mai scriem Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...