Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Buna dimineata! Dimineata asta dupa masa de 6 a Arturicilor eu nu m-am mai culcat (ei da[:D]). Am intrat sa vad ce mai ziceti. Ieri nu am avut timp.Inainte de minunata plimbare cu Rares si parintii lui[bis], ne-a vizitat pediatrul (va reamintesc ca l-am chemat pt ca Arturicii au avut febra 37.5 si nu au mancat cum trebuie). Concluzia: 1. au o usoara rinofaringita (se transmite prin aer); O tratam 3 zile cu: Calpol 2,5ml de 3 ori/zi, Marimer si Karmol seara. Daca vor ncepe sa tuseasca dam medicament. Dar in rest iesim afara. 2. pt ca nu au luat suficient in greutate (120g/sapt in medie pe ultimele 4 sapt), incepem cu 2 masuri de cereale fara lapte si fara guten, adaugate in bibe de 2 ori/zi. 3. incepem cu suc morcovi si mar treptat pana ajungem la 50ml mar si 50ml morcov. 4. trecem la Milumil 2 (dar pt ca tocmai facusem aprovizionarea pt o luna de Milumil 1, stau pe el pana il terminam). 5. l-a intrebat de ce tresar si mi-a zis ca mai au nevoie de calciu (noi suntem la a 2-a luna cand le dau 15zile/luna 10ml Ca/zi). 6. Manuta sau suzeta: raspuns manuta Cam atat cred. O zi faina, Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
[foto]http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce imi place de Ioana - scurt si la obiect !!!! SUPER si multa sanatate puiutilor !!!! KARMOL nu se pune cumva pe perna ptr desfundarea nasucului? Se da la varste asa de mici? Caro, Magda si cine mai are botezul astazi - mult succes, sanatate si o zi super fericita alaturi de bebeii vostri !!! Eu zici ca ma marit asa emotii am...acum 5 ani pe vremea asta chiar ma maritam si Andrei era la mine in burtica [il]. Doamne ce repede trece timpul !!! Aseara ii spun lui Daniel: "te gandeai tu acum 5 ani ca peste 5 ani o sa ai 2 baieti asa de frumosi?" - dar el modestul imi raspunde: " nu, ma gandeam ca o sa am 3 !!!!!!!!!!!" [:-)))] [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Le doresc tuturor bebelusilor care vor fi botezati azi sa aiba o viata frumoasa, sanatate, intelepciune, sa fie buni crestini si sa fie mandria parintilor lor cand vor creste mari! Iar fericitilor parinti le doresc petrecere frumoasa si o zi superba! Noi facem pregatirile pentru plecarea de maine si, sincera sa fiu, nici nu stiu cu ce sa incep, ca as cara toata casa. Ieri ne-am intalnit cu Mircea si Diana in parc, ne-am plimbat si apoi am venit cu "trasuricile" si cu bebeii adormiti in ele la mine, am bagat carucioarele in sufragerie, unul langa altul, iar eu cu Diana am stat de vorba. Tare rau imi pare ca nu am avut cum sa le facem macar o poza! Oricum, Alex si Mircea sunt prieteni vechi si se inteleg de minune. Sper sa fie o prietenie pe toata viata, mai ales ca noi, parintii, am decis sa-i si dam la aceleasi sporturi si sa aiba cam aceleasi preocupari. Am uitat sa va spun ca Mircea are niste gene incredibil de lungi si de intoarse (eu n-am reusit nici cu cele mai bune rimeluri sa mi le fac asa) si mai are si un zambet de te topeste (putin spus). Grasutul meu a fost foarte fericit ieri si, ca dovada, a si dormit in noaptea asta excelent (nu s-a trezit decat la 3 si acum la 6). Ieri am avut tentativa de a ma vopsi blonda. Spun tentativa pt ca nici pe departe nu mi-a iesit blond. Oare de ce? A mai patit cineva asa (sunt satena, am nascut acum 3 luni, nu mai alaptez de 2-3 sapt., rusii nu mi-au venit - apropo, voi cum stati la capitolul asta?). Si m-am vopsit blonda multi ani la rand, fara probleme. Una dintre primele preocupari cand voi ajunge la Rm.Valcea va fi sa caut un Iternet Cafe cat mai aproape de casa parintilor mei. Sper sa pot fi prezenta cat mai des pe forum, sa citesc despre voi si sa va povestesc pe unde ne plimbam. Acum ma duc sa-mi continuu operatiunea "impachetare". Va pup, sa fiti cu totii sanatosi si frumosi si sa aveti parte de ceea ce va doriti! Lia si Alexutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiutul mic doarme [mamica], Andrei cu Daniel au plecat sa mai rezolve cate ceva si eu mai pregatesc pe acasa ultimele lucruri. Va pup pe toate si nu cred ca am sa mai pot intra pana maine - poate face Adriana poze si le pune sa le vedeti. Ane cum a fost? Cum s-a comportat Rachella? Ce inel ai primit [il]? Doamne ajuta pentru toate botezurile de astazi !!!! [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari bb-ilor si parintilor care au azi botezul! Intrucit Mircea are probleme cu constipatia, dr. mi-a zis sa incep sa-i dau suc de morcov. Acum, pe oricine intreb despre diversificare, imi raspunde altceva, asa ca trebuie sa adun cit mai multe informatii si apoi sa decid eu cum si ce ii dau. Ioana, cum ii dai sucul de morcovi? Intre mese sau inainte de masa si apoi laptic? Eu i-am dat ieri o lingurita (folosesc lingurita de la Calpol, de 2,5 ml) si parca i-am dat rahatel, asa s-a strimbat. Dar s-a strimbat si atit. Asa ca mai incercam azi. Pupici si o zi frumoasa tuturor. Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai am rasfoit o carte de pe vremea cand eram noi mici si acolo scria ca din luna a doua se baga suculetul de morcovi...deci asa am primit noi...asa ca ce mai tura vura cu diversificarea, oricum faci iese bine... Andruska, ne gandim la tine!... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am avut ieri Botezul si a fost foarte, foarte frumos. abia au plecat ultimii musafiri. asteptam nasicii spre seara sa facem baita si va mai povestim miine. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari BBlasi lor care au fost sau v-or fi increstinati, iar parintilor le doresc sa aiba parte numai de bucurii din partea pruncilor!!! La multi ani si celor care si-au sarbatorit ziua numelui sau ziua de nastere. Noi am fost cam aglomerati, pentru ca si noi i-am facut lui Amos Daniel, botezul vineri, 23.04, la 17.30, dupa care ieri am avut petrecerea. Nu a fost o petrecere mare, mai mult in familie, dar chiar si asa, am avut super emotii atat pt pui cat si pentru cum o sa se simta invitatii. Pana la urma totul a iesit super fain. Maine am sa pun poze de la botez. Va pup[pup] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi Nici nu stiu cu ce sa incep... Botezu a iesit super....chiar nu ma asteptam sa iasa asa....Rachella a fost foarte cuminte ...a plans un pic cand a bagato in cazan dupa care a fost un zambet toata. Slujba a fost super pacat ca nu am inteles nimic dar cum canta coru ma uns la inima. Aici popa ai pune primele lucruri dupa care o ia nasu si ai pune restu de lucruri.....a avut o rochita superba alba parca ar fi fost mireasa[:D]era asa frumoasa ca nu mai imi puteam lua ochii de la ea. Si tot poapa mi-a dato in mana si mia zis "ti-am luato pagana ...ti-am dato crestina" dupa care nasu mi-a dat inelu (super finut cu o piatra albastra)si gata crestinarea........ De la biserica am plecat direct la restaurant .......acolo am avut masa exact langa boxa ......da mica mea adormit de-a rupt. Cand vin invitati aici se dau prajituri si cate o chestie amintire de obicei toata lumea ia bomboniere da noi am ales ceva mai special... iconite puse pe sticla foarte dragute. Totu a iesit super. Adina ptr tine [pup] imi era cam foame la ora aia....[:D] Ioana cum tresar Arturicii? ca si eu l-am intrebat e pediatru si mi-a zis ca daca nare tresare ar fi surda.A me tresare la zgomote foarte puternice. Am pus si cateva poze facute de mama celelalte peste o saptamana le iau. http://community.websots.com/user/sugarbabe134 Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...