Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Am uitat sa va povestesc partea frumoasa de aseara........inainte sa plecam de la biserica eu cu o falca in cer si una in pamant ai zic ca nu i-am luat nimic cadou ca nu pre stam bine cu banii ca trebuie sa ne mobilam casa bla bla.....si ai zic ca i-as fi luat motor yahabuza... dar nefiind atent a inteles ca iam luat motor[:D] si a facut niste ochi mari[:0]...ca de ce iam luat motor ca ces nebuna am scos banii din banca.....in fine iam explicat dar nu era el prea convins.... Pe la 11:30 il vad ca iese afara din resaurant....si il intreb de ce se tot duce afara .....da el de colo .......pai imi astept motoru[:D]...am lesinat de ras.... Sa facut 12 si am luat microfonu si i-am urat la multi ani si i-am facut o declararatie in greaca[bis] si toata lumea a ramas socata ca stiu ca nu parlesc greaca si mereu fac greseli in loc sa zic "vrei" zic "vreau"[:D]dar decalaratia am facuto ca la carte fara nici o gresala. Bineinteles ca iam luat cadou dar nu ce se astepta el.... Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ane, pai lasa motoru', ca e pentru nefamilisti! Ia-i o dubita, mai bine, sa aiba loc cei 4-5 copii pe care o sa-i faceti! Noi ne-am hotarat sa facem botezul doar cu rudele la un restaurant, ca n-am chef de tambalau. Plus cheltuiala, ca in ruptul capului n-am de gand sa primesc bani. Asa am facut si la nunta, le-am zis la toti ca n-au ce cauta cu bani sau cadouri, doar flori; si toti mi-au zis ca o nunta mai frumoasa n-au vazut (e normal, cand stii ca nu trebuie sa dai nimic, te duci cu placere!). Acum nu-i de bani neaparat, ca doar nu fac economii la asta, dar nu mai avem nici timp asa sa ne ocupam in detaliu cum aveam cand eram tineri...oricum, tot se strang destui, ca avem ceva rude amandoi... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' chiar Ioana, cum tresar Arturicii? Si Alexandra tresare uneori in somn, dar nu mi s-a parut nimic in neregula. Cat despre rinofaringita, cum si-a dat seama? Stii ca eu am o fixatie cu asa si chinui mereu copilul desi nu are nimic. In rest, am o mare intrebare. Voi samponati BBii in fiecare seara? Ca eu o spal zilnic pe cap cu apa si limpezesc cu ceai, insa am mai rarit samponul pentru ca a facut ceva ase manator matretii. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina ai avut o idee super sa faci asa nunta ptr ca lumea chiar ca vine de placere.Asa am vrut si eu sa fac logodna ca aici mai intai se face logondna si dupa aia nunta......dar nu a fost nimeni de acord ptr ca am avut 400 de invitati si numai pe restaurant am dat 6000de euro......iar nunta cred ca am so fac la anu si vor fi in jur de 800 de invitati ......aici nu e cu dar ....la intrarea in restaurant se face un fel de scena mai mica unde stau nasii miri si cei din familie si nu poti sa te dai jos de acolo pana nu vin toti invitatii.....[bang].....si langa mica scena e o urna unde pun invitatii plicu cu bani[:D] La botez au fost 120de invitati si tot asa sau pus banii in plic si dupa aia in urna. Maine ai luam miru la fata ......ma mir ca a adormit fara sai fac baie [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare.. Roxana, eu pe Phillip il spal pe cap zilnic, cu Lasepton sampon, e super!Pe corp alternez, ba cu Nivea, ba cu Penathen-vad ca n-are copilul treaba.La masaj folosesc intotdeauna ulei de la Veleda, ca aluneca bine si bebe il prefera[:D]. Doamne Ane, ma ingrozesti cu numarul asta mare de invitati.Pai cand stau si-mi amintesc..la, logodna(a se evita cacofonia[:D])am fost noi 2 si preotul, iar la final a mai aparut un nene si ne-a facut pozici[:D], la cuninia civila au fost 20, la nunta 82 , la botez 10[:D].Pai eu ma fac de ras pe langa numarul de invitati de la tine... Eu am vrut sa fiu nonconformista, asa ca mi-am anuntat mama ca plec la prieten in Iunie, in August m-am intors si logodita, dupa 3 zile erau actele depuse la starea civila spre oripilöarea neamurilor din partea sotului[zz], nunta dupa 6 luni (cele mai rele luni, am stat despartiti, unul in Romania, unul in Austria[q]), iar nunta am vrut-o mica, persoane selectate.Nici eu n-am vrut cu dar, dar cel putin am 'salvat' onoarea si am acceptat 'macar' banalul plic(soacra-mea ar fi vrut cu strigare, si ea n-a dat chiar nici un ban-asta-i alta mancare de peste).Acum mi-am anuntat vizita acasa, si vor veni puzderie pe noi, dar soacra mea a zis ca n-are timp sa vina la mama, ca e ocupata.Si uite-asa merg eu in Bucuresti si la ea nu ma duc cu Bubu[zz][zz][zz] Vio a plecat astazi la armata lui, mai suspina si el, dar lasa-l sa-i vina mintea la cap, nu???[:D].Saracii de noi, atat de zabauci eram ca nici nu stiam ce sa facem.Il lua pe Bubu in brate, ma pupa, apoi vroia sa faca baie...[:D][:D][:D]eram buni de filmati.Phillip tare mult s-a hilizit la el, il recunoaste din cate-mi dau seama, cu toate ca a 'lipsit' 3 saptamani.Ce bine ca-l mai am si saptamana viitoare acasa, apoi iarasi sta la cucuietii din deal, si ne vedem in Iunie cand imi preconizez intoarcerea din voiaj[:D](daca oi avea rabdare sa stau atata timp acasa!).Si cum e vorba la noi..HAI CU LIBERAREA!!!![:D][:D][:D](de-ati sti ce ma amuza....[:D])Din Iunie continua armata in Viena, pleaca dimineata si vine seara-atunci trai pe noi neneaca[:D]. Scuze daca am plictisit, mai fac si eu haz de necaz, sa treaca timpul Pupici si asteptam povestile de la botez..si pozele musai! 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babee sa stii cu cat e mai intim cu atat e mai frumos...ma dureau falcile da le atat zambit...si mai eram si in 6luni si pana la 1 nopatea nu am putut sa mananc nimic ca venea intr-una lume si trebuia sa dau mana cu ei sa le zambesc ....si numai chef de zambit n-aveam......da asa e la ei ca e orasu mic si cand e o nunta logodna sau botez vine toata lumea......si daca cumva uiti sa chemi pe cineva suparare mareeeeeeeeeee.....da i-am zis ca nu mai vreau tambalau.....si a taiat e de pe lista cea taiat si mi-a zis gata nu mai pot sa tai si am ramas la 120.... Da unde face Vio artamata acum? la Bucuresti? Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate si fericire noilor crestini ! Azi am terminat de aranjat si stropit gradina. Am rarit crinii, ca am puzderie, galbeni, albi si portocalii. Am plantat niste tufe care in engleza se numesc "burning bush", toamna li se inrosesc frunzele de arata ca flacarile. Am inlocuit si niste azalee uscate. La trandafiri nu ma incumet, ca sint pretentiosi si nu am timp. Acum vreau sa ma duc sa inchiriez un film si de maine o iau de la capat cu smotrul. Saptamina viitoare o sa-ncep sa-i aranjez camera lui George, ca-l aducem din Romania. Pentru cele care au un bebe si un copil de 4-5 anisori, cum s-a comportat cel mare cu cel mic ? Ceva sfaturi folositoare ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !!! Gata si la noi botezul !!! Doamne ce frumos a fost!!! La biserica Matei a fost super cuminte, slujba mi-a placut tare mult - am papat bomboane si am plecat la restaurant unde Matei a stat cu noi tot timpul - doar la 3 ore ma duceam sa ii dau sa pape si veneam inapoi. Am dansat de ma dor super tare picioarele - si nu numai pe mine-, am papat, am facut multe, multe poze si ne-am simtit tare bine. Astazi avem baita de mir si gata si la noi cu crestinarea. A primit tare multa hainute si jucarii care de care mai haioase. S-ar putea cu o parte din banii care i-a primit sa mergem sa ii cumparam un carut nou AL LUI , ca acum sta in al lui Andrei. O sa ii luam unul mai sport ca vine vara si sa il putem cara dupa noi cand plecam in concediu - ca doar mergem toti 4 nu [:D]? Adriana si Alina va multumim din suflet ca ati venit sa ne vedeti - si ptr cadou, Daniel aseara cand am ajuns ne-a luat temperatura la toti si este super - si asteptam cu nerabdare botezul lui Rares. Va pup si fug ca mai am treaba, [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amuleta Andrei se poarta f frumos cu Matei - ul iubeste de cand am venit cu el de la maternitate. Totul este sa vada ca nu este dat la o parte ptr el. Ieri a luat un ursulet de la botez si a dormit cu el, spunandu-mi ca atunci cand bb se face mai mare i-l da inapoi. Stiu ca il iubeste ptr ca este f afectuos cu el, il pupa tot timpul, are grija sa nu planga - ii este mila [:D] - si multe altele. Cred ca important este cum ii prezinti tu problema de la bun inceput si cum te porti cu George de fata cu Alma. Succes si sa vezi tu ce iubire o sa fie intre ei, [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...